Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG 1. Şahıs Bakış Açısı Rehberi

PUBG 1. Şahıs Bakış Açısı Rehberi

Kural olarak, PUBG isimli Battle Royale oyununda aralarından seçim yapabileceğiniz iki farklı bakış modu sunulur. Bu modlar da FPP veya TPP olarak adlandırılır. FPP, 1. şahıs bakış açısıdır. TPP ise 3. şahıs bakış açısıdır.

Oyun modlarının her birinde farklı perspektifler uygulanabilir. PUBG için hazırladığımız bu yazının devamında, FPP modunda oynamaya ilişkin birkaç soruda size yardımcı olmaya çalışacağız.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

Birinci şahıs bakış açısı nasıl en iyi şekilde kullanılır?

FPP tipinde oyunu oynarken, kendinizi ateşe maruz bırakmadan bir siperin arkasından bakamazsınız. Burada, bir şey görmek için siperin arkasından eğilmeniz gerekiyor. Bunun sonucunda bölgeyi gözlemleyen bir düşman tarafından vurulabilirsiniz. Ancak bu her iki şekilde de iş görebilir çünkü aynı şekilde düşmanın da eğilmesi gerekir. Yine de bu şekilde risk aldığınızı unutmamanız gerekiyor.

FPP tipinde oyunu oynarken, kamerayı uygun bir şekilde kaydırarak bir binanın içine bakmak mümkün değildir. Binada neler olup bittiğini öğrenmenin tek yolu binaya girmek veya pencereden bakmaktır. Her iki durumda da bu, sizin ölümünüzle sonuçlanabilir. Bu ayrıca, özellikle düşman dikkatsizce hareket ediyorsa ve onu kolayca takip edebiliyorsanız, içerideyken savunmanın daha kolay olduğu anlamına gelir.

PUBG 1. Şahıs bakış açısı

1. Şahıs bakış açısı ile oynarken, elde edebileceğiniz bazı avantajlar da olabilir

FPP tipinde oyunu oynarken etrafa bakmak için hala ALT tuşunu kullanabilirsiniz. Bu sayede 180 derece bir şekilde etrafa bakabilirsiniz ama ne yazık ki arkanıza bakamazsınız. Yine de ALT tuşunu kullanmaya devam ederek, çevrenizi gözetleyebilirsiniz ve stratejik kararlar vermeye devam edebilirsiniz.

Görüşünüz farklı bir oyun modu ile bağlantılı olarak sınırlıysa, araçların içinde kalarak, çevrenizi daha geniş bir şekilde görebilirsiniz. Önemli olan, arabayı binalar arasında sürmek değildir. Bir binayı kontrol etmek istiyorsanız, arabayı yaklaşık 100 metre mesafeye park edin ve binaya yavaşça yaklaşın. Bu şekilde çalışan motorun gürültüsünü sınırlamış olursunuz.

DUO ve Squad gibi oyun modlarındaki diğer oyuncu avantajını kullanmayı unutmayın

Yanınızda bir arkadaşınızla DUO modunda oynayabileceğinizi unutmayın. Bunu önemli kılan ise etrafınızda olup bitenleri, özellikle de arkanızı koruyabilecek olmanızdır. Yol arkadaşınız sayesinde, o (veya siz) arkanızda ne olduğuna göz kulak olurken siz daha güvenli ilerlersiniz. Bu, yandan saldırı riskini azaltacaktır. Yani, demek istediğimiz şu ki DUO modunun içerisindeyken bir kişi önünüze, diğer kişi ise arkaya bakacaktır veya bir kişi ileri bakarken, diğer kişi sağ ve sol tarafları sürekli olarak kontrol edebilir. Dört göz, her zaman için iki gözden daha iyidir.

Uçaktan atlayıp, aşağı indikten sonra TPP tipinde bakış açısına sahip olacaksınız. Hepiniz inmeden önce, mümkün olduğu kadar çok düşman bulmak için bunu kendi avantajınıza kullanabilirsiniz. İner inmez siz (ve diğer oyuncular) FPP tipindeki bakış açısına geçeceksiniz. Yani, havada kaldığınız her anı olabildiğince iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekecektir. Yere indiğiniz anda FPP tipine bağımlı kalacağınız için yaşadığınız TPP tipindeki anları olabildiğince iyi bir şekilde kullanmanız gerekiyor.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS Yayınları