Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Phantom Brave Hikayesi

Phantom Brave Hikayesi

Phantom Brave oyununun kahramanı Marona adında 13 yaşında bir kızdır. Her iki ebeveynini de genç yaşta kaybeden Marona, Fildişi Sahili'nin okyanus dünyasındaki Phantom Isle'da Ash adında bir hayaletle yaşıyor.

Hüzünlü Bir Hikaye

Ash hala hayattayken, Jasmine ve Haze (Marona'nın ebeveynleri) ile birlikte bir tür ödül avcısı veya kiralık maceracı olan Chroma olarak çalıştı. Üçlüyü, Kötülük Adası'na getiren bir görevde, Kükürt olarak bilinen kötü niyetli bir varlığın bir parçası gruba saldırdı ve onları ölümcül şekilde yaraladı. Haze, yaşam enerjisinin son kalanını kullanarak, savaştan sonra partiyi canlandırmaya çalıştı ancak Ash'i bir hayalet olarak geri getirmeye yetecek kadar canı kalmıştı. Haze ve Jasmine'in son arzusu Ash'in o zamanlar bebek olan kızları Marona'ya göz kulak olmasıydı.

Phantom Brave PC
Phantom Brave PC
31,00
den başlayan fiyatlarla

Oyun söz konusu olduğunda, Ash'i hayali biçimde görebilen tek kişi Marona. Bu öncelikle Chartreuse Gale olarak bilinen eşsiz yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Bu yetenek, onun hayaletleri görmesine ve onlarla etkileşime girmesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda onlara oyun içinde Sınırla olarak adlandırılan geçici bir beden vermek için ruhlarını çeşitli nesnelere bağlar. Bu gücü kullanarak, rahmetli ebeveynlerinin yaptığı işe benzer şekilde, bir Chroma olarak kendi çabalarında kendisine yardım etmesi için Ash'i ve diğer hayaletleri yaşayanların dünyasına çağırabilir. 

phantom brave hikayesi

Ölüleri görme ve onlarla konuşma yeteneğine sahip olduğu için, çoğu kişi onun kötü ruhlar tarafından kontrol edildiğini veya kötü ruhlarla işbirliği yaptığını varsayıyor ve onunla etkileşime girmekten bile korkuyor, onu Chroma çalışması için kullanmak ise bir yana. Ayrıca hikayenin ilk bölümlerinde, Marona'da iş teklif eden insanlar, Marona'nın efsanevi hayalete sahip Chroma olduğunu keşfettiklerinde tüm ödülleri iptal edeceklerdi.

Chroma çalışmasına devam ederken, Marona'nın yolu sonunda Walnut adında bir adamın yolu ile kesişir. Walnut, görevlerinde bir Chroma'yı gizlice takip eden ve çalışmalarının ödülünü çalan Chroma Oxide statüsünden gurur duyar. Walnut, düzenli olarak Marona'yı içeren Chroma ile ilgili konulara karışmaya çalışır, ancak nadiren başarılı olur. Ash ve Marona, işlerine devam ederken, Castille adında hasta bir genç kızla da tanışırlar. 

phantom brave hikaye

Hayatının büyük bir bölümünde yatağına ya da tekerlekli sandalyesine mahkûm olan Castille, dünyaya çıkıp arkadaş edinemedi. Yine de Castille'in ailesine bir görevde yardım ettikten sonra, Marona Castille'e yakınlaşır ve arkadaş olurlar. Marona, daha önceki bir görevde bulunan yaramaz bir doğa ruhu olan Putty'yi, Marona bunu yapamadığı zaman ona eşlik etmesi için Castille ile birlikte bırakır.

Oyun ilerledikçe, Sulfur'un Fildişi Sahili'ne tam olarak geri döndüğüne dair işaretler daha belirgin hale geliyor. Wraiths olarak bilinen daha düşük Sülfür formlarının Ash ve Marona'ya birkaç kez saldırmasıyla birlikte depremlerin sıklığı artar ve canavarlar araziyi rahatsız eder. Bir noktada Marona ve rakibi Walnut takım olmaya zorlanır ve Walnut'ın Castile'nin hastane faturalarını ödemek için Marona ve diğer Chroma'lardan para çalan ağabeyi olduğu ortaya çıkar. 

Ash ve Marona, Sulpher'in dönüşünü gösteren işaretlerin farkında olan ve gerekirse Sulpher ile savaşta karşılaşmak için hazırlık yapan daha fazla insanla tanışır. Bu kişiler arasında Raphael; Fildişi Sahili'nin Dokuz Kılıcından biri olarak bilinen ünlü bir şövalye ve kasvetli Sprout; ailesi yıllar önce Sulfur tarafından öldürülen dönek bir asker. Sprout, bu savaşta Ash'in tarafını tutuyor gibi görünse de, kullanılan yöntem ne olursa olsun, her ne pahasına olursa olsun Sulpher'i yok etmeye kararlıdır.

phantom brave oyun hikayesi

Son savaş için hazırlıklar yapılırken, Ash ve Marona Kötülük Adası'na dönerler ve Raphael'in Sulphur tarafından ele geçirildiğini görürler ve bu nedenle Marona'nın hayalet ekibi Raphael'i bir düelloya sokmak zorunda kalır. Raphael devam edemeyecek kadar yaralandıktan ve kendine geldikten sonra Ash'e Heliotrope'u emanet eder; Sulpher ile karşı savaşlarında kullanmak için kutsal kılıçtır. Adanın merkezinde Sulpher'ın dünyaya girdiği bir portal yer alır ve kahramanlar bu noktaya geldiklerinde hemen Sulpher ile savaşa girmeyi umarlar. Ancak Sprout tarafından durdurulurlar. 

Phantom Brave PC
31,00
den başlayan fiyatlarla

Kahramanca Bir Son

Öldürdüğü sayısız Sulphur kölesinden çaldığı karanlık güçten ve Sulphur'un bölgedeki artan etkisinden deliye dönen Sprout, Ash ve Marona'ya saldırır. Ash'e yenildiğinde kılıcıyla kendini öldürür; Shiva, içindeki Sulpher'ı öldürme girişiminde bulunur, ancak Sulpher yine de başarıyla gerçekleştiği için fedakarlığı boşunadır. Ash ve Marona sonunda Sulphur ile savaşırlar, ancak ikilinin en iyi çabalarına rağmen, Sulfur sadece zayıflar ve hala Fildişi Sahili'ne girmeye çalışır. Bu noktada Walnut görünür ve Kastilya'ya veda eder, Fildişi Sahili ile Sulpher'ın toprakları arasındaki geçidi kesmek ve dünyayı etkili bir şekilde kurtarmak için kendi hayatını feda eder.

Phantom Brave PC Yayınları