Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Oxenfree II Hikayesi

Oxenfree II Hikayesi

Her seçiminizin oyunun hikayesini ve ilerleyişinizi etkilediği bir oyun arıyorsanız Oxenfree 2: Lost Signals sizin için tasarlanmış bir oyun demektir.

Night School Studios karakter diyaloglarını ve seslendirmelerini muazzam kalitede yaptığı için eğer kartlarınızı doğru oynarsanız oyundaki tüm karakterleri müttefiğiniz yapabilirsiniz, ya da onları düşmanınız yapabilirsiniz, seçim sizin. Seçimlerin hikâyeyi doğrudan etkilediği bir oyunun hikayesinin ilgi çekici olmama olasılığı yoktur. Eğer Oxenfree 2: Lost Signals’ın 80’ler tarzı gerilim, korku ve gizem dolu hikayesini merak ediyorsanız okumaya devam edin!

Hikâyenin Başlangıcı

Gizemler ve gerilimlerle dolu oyunumuz bilinmeyen bir sesin telsizden “Oh, sen. Yeniden.” demesiyle başlamaktadır. Tedirgin edici korku sekansını geçtikten sonra daha da tedirgin edici fırtınalı bir limanda oyunun hikayesi başlamaktadır.

Riley yağmurlu bir havada iskelede uyanıp ne olduğunu anlamak için etraftı keşfetmeye başlar. Riley iskeleden ayrılmak için merdivenleri tırmanırken telsizden bilinmeyen bir sesin “Riley, sen misin? Lütfen cevap ver Riley?” dediğini duyar. Riley telsizdeki adamla konuşmaya çalışsa da iletişim sürekli koptuğu için sadece “Onlar senin düşündüğün şey değiller, onlar tehlikeli … orada mısın? … geri dönemezsin!” gibi cümleleri duyabilir. Riley onların kim olduğunu sorsa da iletişim tamamen kopar, gizem ve gerilim dolu sekans başlar.

Deniz Feneri ve Zaman Yarığı

Riley telsizdeki adamla konuşmak için son bir çaba gösterse de iletişimin çoktan koptuğunu fark eder ve küçük bir kulübeyle bitişik deniz fenerine girer. Etrafa bakmak için deniz fenerine tırmandığında saydan ve turuncu renkli bir zaman yarığını fark eder. Riley zaman yarığına giriş yaptığında güneşli bir günde deniz fenerindeki dürbünle denizi izleyen bir kızla karşılaşır. Riley kıza kim olduğunu sorduğunda kız dürbünü bırakır ve Riley’a “Beni suyu göremeyeceğin bir yere göm.” diye cevap verir ve sahne değişir.

oxenfree ii hikayesi

Riley’in İlk İş Günü

Riley bir otobüs durağında uyurken telsizinden gelen seslerle birlikte uyanır ve ona ulaşmaya çalışan Evelyn ile konuşmaya başlar. Evelyn çevresel araştırma görevlisidir ve Riley’i ilk iş günü için kutlamak için aramıştır. Evelyn çevresel araştırma görevlisi olarak Riley’in görevlerini ve sorumluluklarını açıklarken eşsiz fenomenlerden bahseder. Bu fenomenler radyo dalgaları gibi hareket etmektedir, en azından çevresel araştırma ekibinin tüm bildikleri bu kadardır. Riley herhangi bir sinyalin kaynağını bulmak için tasarlanan vericileri yerleştirmekle sorumludur. Böylece sinyallerin kaynağını keşfedebilecekler ve fenomenin sebebini araştırabilecekler.

Oxenfree 2 İyi Bir Oyun mu?

Oxenfree 2: Lost Signals oynanış mekanikleriyle öne çıkan bir oyun değildir. Oyunun eğlenceli ve sürükleyici kısmı hikayesi ve seslendirmesidir. Oyundaki her karakter bir filmden fırlamış gibi diyaloglara ve seslendirmeye sahiptir. Örneğin oyunun başlangıcında ilk konuşacağınız karakterlerden biri olan Evelyn’in hem replikleri hem de telaffuzu sizi şaşırtacaktır.

OXENFREE II: Lost Signals
OXENFREE II: Lost Signals
190,00
den başlayan fiyatlarla

Neden mi? Çünkü Evelyn’in seslendirme sanatçısı replikleri sadece okumuyor aynı zamanda yaşıyor. Kötü bir espri yaptıktan sonraki kendinden utanma ve “komik değil biliyorum ama umarım gülersin” duraksaması, karakterlerin korkularının seslerine yansıması, pişmanlıklara sahip ölülerin ızdıraplı ses tonları sizi oyundan aldığınız keyfi birkaç katına çıkarmak için yeterlidir. Sonuç olarak Oxenfree 2 iyi bir oyundur diyebiliriz, iki oyunu da art arda oynamış biri olarak ikincisini daha çok sevdiğimi söyleyebilirim.

oxenfree 2 hikaye

Oxenfree 2: Lost Signals Oynamaya Değer mi?

Şu ana kadar okuduğunuz tüm hikâye oyunda ilk on dakikada yaşayacağınız şeyler. Night School Studios hem oyunun hikayesini tasarlarken hem de oyuncuyu çekecek elementleri oyuna eklerken kusursuz bir iş çıkarmış. Eğer oyunun hikayesi ilginizi çektiyse oyuna bir şans vermenizi tavsiye ederiz,
eminiz ki pişman olmayacaksınız.

OXENFREE II: Lost Signals yayınları