Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Overwatch Hikayesi

Overwatch Hikayesi

2016 yılında çıkan oyunumuz kendisine sürekli genişleyen bir evren yarattı. Her geçtiğimiz yıl çıkan yeni karakterlerle birlikte bu evren büyümeye devam etti. Overwatch her yeni anlatısında başka karakter veya karakterlere odakjlanan sinematikler ve çizgi romanlar çıkarttı.

Bu anlatılarda kimin ne için savaştığına değindi. Hatta bir sonraki gelecek oyunumuz hepsini birbirine bağlayan bir hikaye kısmıda içerecek.

Overwatch
Overwatch
199,00
den başlayan fiyatlarla

Omnic Krizi

Oyunumuzun hikayesi aslında bu olay ile birlikte başlamakta. Omnica Corparation isimli şirket topluma ve ekonomiye yardım etmek için robotlar oluşturmaktadır. Bunlarada omnics ismini vermiştir. Dünyanın her bir yanına bu robotları üretmek üzere Omnium adı verilen son teknoloji üretim tesisleri de kurulmuştur. Sattıkları en popüler robot ise Bastion isimli benzersiz bir barış koruyucusuydu. Sonrasında şirket dolandırıcılık yüzünden soruşturma altına girdi ve kurulan tesislerini kapatmak zorunda kaldı. Bu olayların üstünden yıllar geçti ve bazı tesisler bilinmez bir şekilde tekrar üretime başladı. Ancak bu sefer barış koruyucusu robotlar insanlığı yok etmek üzere bir araya getirildiler. Bunun sonucunda Rusyada başlayıp genişleyen bir işgal başladı. Bu işgalden korunmanın tek yolu ise insanlar tarafından yönetilen Svyatogor robotlarıydı.

Bu robotları üreten şirket ise Volskaya Industried olacaktı. Amerika ise kendi yolundan giderek gizli bir operasyon başlattı ve Overwatch’da karakterlerimiz olan Soldier 76 ve Reaper gibi seçkin paralı askerleri kullanan bir program geliştirdi. Almanya zırhlı birliklerden oluşan Haçlılar ile karşılık verdi. Dünyada bunlar yaşanırken Ay’da durum çok daha farklıydı. Horizon Lunar Colony uzayda uzun süreli yerleşimi test etmek istiyordu. Bu yüzden ay’da genetiği değiştirilmiş hayvanlar yarattı. Bunların biride genç maymun Winston. Maymunlar sonunda onları üretenlere isyan ediyor ve maymunlar cehennemi başlıyor.

Overwatch'ın Yükselişi

Omnic kuvvetleri dünyayı ele geçirmeye devam ediyordu. Bu sırada birleşmiş milletlerin ve dünyanın bazı askerleri güçlerini birleştirmeye karar verdi ve bunun sonucunda ilk kez omnic kuvvetlerini yenilgiye uğraşmatı başardılar. Bu olaydan birkaç yıl sonra ise omnic Krizinin bittiği açıklandı. Bu kurulan ortak birlik ise Overwatch olarak adlandırıldı. Sonrasında ise alt grup olan Blackwatch kuruldu. Bu grubun özelliği ise gizli bir organizasyon olmasıydı.Bu grupta yer alana üyeler Talon’a karşı savaşmak için görevlendirildi. Talon’un amacı ise yeni bir Omnic Krizi yaratmaktı. Üyeler italyay giderler ve burada Talon’un liderlerinden Bartalıttiyi öldürürler. Ancak sonunda Balckwatch dünyaya ifşa olmuştur. Bu olaylar yaşanırken Londrada yeni bir terör grubu ortaya çıkar.  İngiltere başbakanı ise Null Sector isimli gruba karşı ovewatchtan yardım ister ve ekip başarılı bir şekilde görevini tamamlar.

overwatch hikayesi

Overwatch'ın Düşüşü

Dünya Blackwatch’un hukuksuz faaliyetlerini öğrendiği zaman Birleşmiş milletler bir soruşturma emri vermek zorunda kalır. Bunun sonucunda ekipte bir kargaça çıkar ve karargahta bir patlama gerçekleşir. Bu patlamada ekipten hem Morrison’ın hem de Reyes’in öldüğü düşünülmektedir. Overwatch ekibi dağılır ve bundan sonra yapacakları bütün eylemler kanun dışı sayılmaya başlar. Olayların hemen sonrasında bir hırsız eski Overwatch tesisine sızar ve buradan silahlar kaçırır. Bu hırsız bir kanunsuz olarak Overwatch’un eski düşmanlarını avlamaya başlar. Sonunda bu kanunsuzun Soldier 76 olduğunu öğreniriz. Yaklaşık aynı zamnalarda Reyes’in de patlamadan sağ çıktığını ve Moira’nın yardımıyla hayatta tutulduğunu duyarız. Overwatch’un eski üyelerini devirmek üzere Talon’a katılmaya karar verir.

Günümüz

Rusya’da yeni bir Omnic krizi başlar. Kriz hızla büyüyerek dünyaya yaılmaya devam eder. Olaylar büyüdüğünde ise Winston eski Overwatch üyelerini toplamay karar verir ve hepsine bir çağrı gönderir. Ekip üyeleri ise bu çağrıyı cevapsız bırakmazlar ve geri dönerler. Bu olaylar sonucunda ise hem Omnic krizinin devam ettiği hem de Talon ve Overwatch arasındaki savaşın sürdüğü günümüz başlar. Hikayenin devamını ise ikinci oyunda öğreneceğiz.

Overwatch yayınları