Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Ori and the Will of the Wisps Hikayesi

Ori and the Will of the Wisps Hikayesi

Ori and the Will of the Wisps oyununun hikayesş, Ori ve Kör Orman olaylarından hemen sonra gerçekleşir. Hikaye, Niwen ormanındaki Ruh Ağacı tarafından anlatılır.

Bu Büyülü Dünyanın Devamı

Kuro'nun son yumurtası, yumurtadan çıkar ve Ori, Naru ve Gumo'nun Ku adını verdikleri ve ailelerinin bir parçası olarak yetiştirdikleri bir bebek baykuş doğurur. Hasarlı bir kanatla doğan Ku, Gumo ona Kuro'nun tüyünü yapıştırana kadar uçamaz. Ku ve Ori, onları Nibel'den ve bir fırtınanın onları ayırdığı Niwen'e götüren bir uçağa giderler.

Ori and the Will of the Wisps
Ori and the Will of the Wisps
50,00
den başlayan fiyatlarla

Ori'nin Ku'yu arayışı sonunda onları, Inkwater Marsh'a ve Niwen'in bazı sakinleri Moki'ye bakan bir kurbağa olan Kwolok'a götürür. Ori'ye Ku'nun Sessiz Orman'da olduğunu, Moki'nin eski evinin artık ıssız bir baykuş mezarlığına dönüştüğünü, ancak Niwen'in suları kirli olduğundan, Ori'nin onlara girmek için Kaynak'ın çarklarını yeniden harekete geçirmesi gerektiğini söyler. Kwolok ayrıca Ori'ye yolculuklarında onlara rehberlik etmesi için Ormanın Sesi'ni verir. 

ori and the will of the wisps hikayesi

Bu arada, Naru ve Gumo, Ori ve Ku'yu bulmak için bir sal ile Niwen'e doğru yola çıkarlar. Wellspring'in tekerleklerini tekrar harekete geçirip, Niwen'in suyunu temizledikten sonra Ori, Sessiz Orman'a girmeye devam ediyor. Orada Ku ile tekrar bir araya gelirler, ancak çift, yetim olan ve türünün geri kalanı tarafından reddedilen, Sessiz Orman'ı yöneten ve Niwen'i korkutan deforme olmuş, kısır bir baykuş olan Shriek ile karşılaşır. Shriek, Ori'ye saldırır ve Ku'yu öldürür.

Ori, Ku'nun ölümünün yasını tuttuktan sonra, Kwolok, Ormanın Sesi'nin tam güçte olmadığını ve Ku'yu mevcut durumuna geri getiremeyeceğini açıklar. Spirit Willow'un önceki geçişi nedeniyle, taşıdığı ışık Niwen'e dağılan beş tutam halinde parçalandı ve ormanı, Söğüt'ün koruyucu ruhlarını ve Shriek'in ebeveynlerini daha doğmadan öldüren bozulma ve çürümeye karşı savunmasız bıraktı. 

Kwolok, Ori'ye Spirit Willow'un ışığının diğer tutamlarını arama görevini verir Hafıza, Gözler, Güç ve Ormanın Kalbi; ağacın ışığını yeniden düzenlemek için dördünü Ses ile birleştirir. Kwolok, Ori'ye diğer tutamlardan birinin yerini bulması için yardım etmek için bataklıktan ayrılır, ancak bedeni, ormanın çürümesinden doğmuş bir yaratık olan Kokuşmuş Ruh tarafından zorla ele geçirilir. Ori, yaratığın Kwolok üzerindeki kontrolünü kırarak onu öldürmesine izin verir, ancak kavgaları onu ölümcül şekilde yaralar. Ölmeden önce Kwolok, Ori'ye Niwen'i yerine getirmesi ve koruması için yalvarır.

ori and the will of the wisps hikaye

Ori sonunda beş tutamın hepsini bulur ve onları Altın Işık Seir'i yeniden oluşturmak için birleştirir. Ori ve Seir, Spirit Willow'a gider ve Seir onu canlandırır. Ancak ağaç, Ori'ye zamanının geçtiğini ve artık Seir'i taşıyamadığını söyler ve Ori'den Niwen'i eski haline getirmek için ışıkla birleşmesini ister, ancak Ori önceki hayatlarını geride bırakmak zorunda kalır. Spirit Willow, Seir'i Ori'ye verir, ancak Shriek ortaya çıkar ve onu kapar. Ori, ailesinin cesetlerinin kanatları altında ölmek için Sessiz Orman'a dönen Shriek'i yener.

Ori and the Will of the Wisps
Ori and the Will of the Wisps
50,00
den başlayan fiyatlarla

Ori, Seir ile birleşir, Niwen'i iyileştirir ve Ku'yu, Naru ve Gumo'nun tanık olmak için zamanında geldiği süreçte restore edilen hasarlı kanadıyla diriltir. Ku, Naru ve Gumo, Ori ve Seir'in birleştiği yeri bulur ve orada büyümeye başlayan bir Ruh Ağacı keşfeder. Ağacın gelişmesine ve bir aile olarak hayatlarını birlikte sürdürmelerine yardımcı olurkar. Ruh Ağacı baştan beri Ori olduğunu ortaya koyuyor ve Seir ile birleştiğinde ortaya çıkan olayları yeniden anlatıyor. Sonunda, ağaç tamamen büyür ve yeni bir ruh koruyucusu düşerken hayat yeniden başlar.

Ori and the Will of the Wisps Yayınları