Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Ori and the Blind Forest Hikayesi

Ori and the Blind Forest Hikayesi

Ori and the Blind Forest, Moon Studios tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayımlanan bir platform ve macera tipindeki Metroidvania oyunudur. Oyun, 11 Mart 2015 tarihinde Xbox One ve PC için, 27 Eylül 2019 tarihinde ise Nintendo Switch için piyasaya sürülmüştür.

Hikayesi - Büyülü Bir Dünya

Oyuncular, küçük beyaz bir koruyucu ruh olan Ori'nin ve Orman Ruhu'nun ışık ve gözleri olan Sein'in kontrolünü üstleniyor. Oyuncular, platformlar arasında hareket etmek ve bulmacaları çözmekle görevlendirilir. Aynı zamanda, oyuncuların ilerlemelerini sınırlı kaynaklarla istedikleri gibi kaydetmelerini sağlayan Soul Links adlı bir kaydetme ve Ori'nin beceri ve yeteneklerini güçlendirme yeteneği veren bir yükseltme sistemine sahiptir. Oyunun hikayesi ise The Lion King ve The Iron Giant'tan ilham alırken, oyun ögelerinden bazıları Rayman ve Metroid serilerinden ilham aldı.

Ori and the Blind Forest
Ori and the Blind Forest
26,25
den başlayan fiyatlarla

Nibel ormanındaki Ruh Ağacı'nın sesi, koruyucu bir ruh olan Ori'nin yeni doğmuşken bir fırtına sırasında ondan düştüğü ve Ori'yi kendi başına yetiştiren Naru adlı bir yaratık tarafından evlat edinildiği hikayeyi anlatır. Bir felaket olayı yakında tüm ormanın kurumasına neden olur ve Naru açlıktan ölür. Yeni yetim kalan Ori, ormanı kendi başına keşfetmeye bırakılır. Ruh Ağacı'nın yanına çöktükten ve onun tarafından canlandırıldıktan sonra Ori, kendisine ormanı restore etme yolculuğunda rehberlik eden küçük bir küre olan Sein ile tanışır. Sein, Ori'yi Nibel'in dengesini destekleyen üç ana unsurun ışığını geri kazanmakla görevlendirir Sular, Rüzgarlar ve Sıcaklık.

ori and the blind forest hikayesi

Ori ve Sein, arayışlarında iki varlıkla karşılaşırlar Örümcek benzeri Gumon klanının son hayatta kalanı, ormanın felaketiyle yok olan ve evi Rüzgar elementini destekleyen Gumo; ve Ori'ye düşman olan dev, gölgeli bir baykuş olan Kuro. Gumo başlangıçta Su elementinin anahtarını çalar, ancak Ori onu bir kaya kaymasından kurtardıktan sonra geri verir. Rüzgar elementi yeniden alevlendikten sonra, Ori ve Sein, Kuro'nun yuvasını tek bir yumurta dışında boş bulurlar ve onun gazabının ve ormanın felaketinin kaynağını öğrenirler Ori kaybolduğunda, Ruh Ağacı aramak için bir ışık parlaması yaymıştır. Bunlar, Kuro'nun yiyecek aramak için yuvasından uzaktayken yeni yumurtadan çıkan tüm yavrularını yakıp öldürür. Bunun henüz doğmamış çocuğuna olmasını engellemeye kararlı olan Kuro, Ruh Ağacı'nın tepesindeki özü, yani Sein'i aldı. Özü olmadan, Ruh Ağacı üç elementi sürdüremezdi ve Nibel de dengesini kaybetti. Bu arada Gumo, Ori ve Sein'in Nibel'i restore etme niyetlerine kulak misafiri olur ve Naru'yu canlandırmak için Ruh Ağacı'ndan gelen ışığı depolayan klan hazinesini kullanır ve onu Ori'nin olduğu yere götürür.

ori and the blind forest hikaye

Son element olan Sıcaklık, Horu Dağı yanardağına geri yüklendikten sonra ve Horu'dan gelen ateş yayılmaya başladığında Kuro, Ori ve Sein'e saldırır. Gumo'dan ayrılmış olan Naru, Ori'yi Kuro'dan korumak için gelir. Kuro, çocuklarını kaybetmenin acısını hatırlayarak yumuşar. Ateş yayılırken ve kalan yumurtasına ulaşmak üzereyken Kuro, Sein'i ateşi dağıtan ve ormanı eski haline getiren parlak bir ışık yayan Ruh Ağacı'na geri götürür, ancak Kuro ışık tarafından yok edilir. Orman bir kez daha gelişmeye başladığında zaman geçiyor ve Ori, Ruh Ağacı'nın dibindeki tarlada yeni ruhların doğmasını izliyor. Gumo ve Naru, Kuro'nun son yumurtasının şimdi durduğu eve gitmeden önce, tam zamanında yumurtadan çıkmaya başladığını görmek için uzaktan birlikte izliyorlar.

Ori and the Blind Forest Yayınları