Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Oddworld New 'n' Tasty! & Oddworld Abe's Oddysee Hikayesi

Oddworld New 'n' Tasty! & Oddworld Abe's Oddysee Hikayesi

Oddworld Abe's Oddysee, oyunun Oddworld ortamında yaşayan çeşitli türlere odaklanıyor. Mudokonlar, zengin bir tarihe ve kültüre sahip bir türdür; uysal, itaatkar kölelere dönüşen ve esaret altında doğan birçok kişiyi kendi türlerinin geçmişinden habersiz bırakılırlar.

Glukkonlar, güç ve paraya göz dikmiş, amaçlarına ulaşmak için herhangi bir ahlak veya kısıtlamaya sahip olmayan ve Oddworld'ün doğal kaynaklarından mahrum bırakan büyük endüstriler kurmuş bir türdür. Glukkonlar için gönüllü olarak muhafız ve avcı olarak hizmet ederek kölelikten kurtulan Sligler de vardır. 

Oddworld: Abe's Oddysee®
Oddworld: Abe's Oddysee®
6,00
den başlayan fiyatlarla
Oddworld: New 'n' Tasty
Oddworld: New 'n' Tasty
31,00
den başlayan fiyatlarla

Hikaye Nasıl Başlıyor?

Oyun çoğunlukla, hem anlatıcı hem de hikayenin kahramanı olarak hareket eden, zemin cilacısı olarak çalışan bir Mudokon kölesi olan Abe'ye odaklanıyor. Abe bir aptal olarak tanımlanıyor ve muhtemelen bağırmasını önlemek için ağzı dikilmiş halde tasvir ediliyor.

Bilgi
Oddworld New 'n' Tasty!, Oddworld Abe's Oddysee oyununun yeniden yapımıdır ve hikaye tarafında çok fazla fark bulundurmaz.

Macerası sırasında Abe'ye inatçı, sadık bir asistan olan Elum katılır. Oyunun ana düşmanı, devasa bir et paketleme şirketi ve Oddworld'ün en karlı işlerinden biri olan RuptureFarms'ın acımasız CEO'su Molluck the Glukkon'dur. Molluck ve arkadaşları Glukkonlar genellikle şık giysiler veya takım elbise giyerler ve bazen puro içerler olarak tasvir edilirler. Mudokon kölelerinin kontrolünü sürdürmek için büyük ölçüde Slig'lere ve son derece gelişmiş bir güvenlik ve gözetim sistemine güveniyorlar.

oddworld new n tasty hikaye

Mudokon kölesi Abe, Oddworld'deki büyük ölçekli bir et işleme tesisi olan RuptureFarms'ta geç saatlere kadar çalışırken, yanlışlıkla tesisin sahibi Molluck the Glukkon'un diğer Glukkon'larla yaptığı konuşmada kulak misafiri olur. Molluck, işlerinin aksaması ve bitkinin ürünlerine et sağlayan hayvanların azalması nedeniyle -ki bunlardan birinin soyu tükenmiştir- Molluck Mudokonlardan yeni bir ürün yapmayı teklif eder. Kendi türünün et için hasat edileceğini öğrenince korkan Abe, bitkiden kaçmaya karar verir ve Glukkonların gözünde onun bir kaçak haline gelmesine neden olur. Glukkonların Sligs güvenlik gücünü alt etmeyi başaran Abe, kaçar ve Serbest Ateş Bölgesi olarak bilinen bölgeye ulaşır.

Abe gökyüzüne baktığında yüzü Mudokon el izi şeklinde bir ay görür ama ona o kadar odaklanır ki bir uçurumdan düşer ve kafasını çarpar. Abe'nin taktığı maskeden dolayı Koca Yüz olarak adlandırdığı bir Mudokons şamanı, köleleştirilmiş kardeşlerini RuptureFarms'tan ancak kendisinin kurtarabileceğini anlatırken iyileşmesine yardımcı olur. Bunu yapmak için Koca Yüz, Abe'nin Paramitler ve Scrabs topraklarında ruhsal denemelerden geçmesi ve bir dizi labirent, terk edilmiş tapınaktan geçmesi gerektiğini belirtir. Bunu yaptıktan sonra şaman, Abe'nin ellerini her biri iki türü temsil eden bir yara iziyle işaretler, ona yenilmez bir yarı tanrı olan Shrykull'un gücünü verir.

Oddworld: New 'n' Tasty
31,00
den başlayan fiyatlarla
Oddworld: Abe's Oddysee®
6,00
den başlayan fiyatlarla

Bu yetenekle Abe, RuptureFarms'a geri döner, Mudokon kardeşlerini kurtarır ve fabrikanın gücünün çoğunu devre dışı bırakır. Molluck bunu keşfeder ve tüm fabrikayı zehirli gazla doldurmaya karar verir. Abe, acil bir yönetim kurulu toplantısı bahanesiyle fabrikaya çağrılan Glukkonları yok etmek için güçlerini kullanarak bunu devre dışı bırakmak için yönetim kurulu odasına koşar. Gaza müdahale edemeden Molluck, Abe'yi yakalamayı başarır ve onu bir kıyma makinesine göndermeye hazırlanır. Oyuncu, oyun boyunca 50 Mudokon'u kurtaramazsa, Abe kaderine yenik düşer; oyuncu en az 50 Mudokon kurtarmayı başarırsa, serbest bırakılan köleler Molluck'u zaplamak için sihirli şimşek çağırır, Koca Yüz, Abe'yi kurtarır ve onu eve bir kahramanın karşılaması için getirir.

Oddworld: New 'n' Tasty Yayınları