Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
No Man's Sky Hikayesi

No Man's Sky Hikayesi

Gezgin (oyuncu karakteri), uzak bir gezegende hafıza kaybıyla uyanır ve düşen yıldız gemisini bulmak zorundadır. Vardıklarında, yıldız gemilerinin bilgisayarı tarafından yönlendirilirler. Bilgisayar, karakteri gerekli onarımları yapmaya yönlendirir ve başka bir gezegen sistemine bir hiperuzay sıçraması yapmak için gereken kaynakları toplarlar.

Yolda, galakside yaşayan Gek, Korvax ve Vy'keen adlı üç yabancı türün bireysel üyeleriyle karşılaşırlar. Yolculukları sırasında Gezgin, bilinmeyen bir güç tarafından galaksinin merkezine ulaşmaya zorlanır.

No Man's Sky
No Man's Sky
210,00
den başlayan fiyatlarla

Merkeze giderken, yakındaki bir sistemde bir uzay anomalisinin varlığı konusunda uyarılırlar. Orada seyahat ederken, birçok garip uzaylının yaşadığı özel bir uzay istasyonu (uzay anomalisi) bulurlar. Uzaylılardan ikisi, Rahip Varlık Nada ve Uzman Polo, Gezgin'e tercüme etmeden konuşabilmek de dahil olmak üzere, galaksideki diğer uzaylıların sahip olduklarının ötesinde bilgiye sahiptir. Galaksinin merkezinde bulunan garip bir varlıktan bahsedilir. Gezgin'i hızla galaksinin merkezine yaklaştırabilecek yakındaki bir kara deliğe yönlendirerek Gezgin'i onunla buluşmaya yönlendirebilirler.

Yolculuğa devam ederken Gezgin, Artemis adlı yabancı bir varlıktan, oyuncu gibi, bir Gezgin olduklarını ve türleriyle tanışmak istediğini söyleyen bir mesaj alır. Kendileri, eski bir portaldan geçtiler ama güneşsiz bir dünyada kapana kısıldılar. Konumlarını belirledikten ve yerel yabancı türlerle konuştuktan sonra, Gezgin Artemis'in konumunun var olmadığını keşfeder. Artemis'e haber verdikten sonra, aktarım gizemli bir şekilde sona erer ve Gezgin, Apollo adında başka bir Gezgin olduğunu öğrenir.

no man's sky hikayesi

Gezgin, Apollo ile temasa geçer ve onlara Artemis'in gizemini anlatır. Oyuncuya portallar ve her gezegeni koruyan robotik varlıklar olan Sentineller arasındaki bağlantıyı ortaya çıkarması söylenir. Sentinel'lerle bir çatışmadan sonra, Gezgin bir portaldan geçer ve uzayda bilinmeyen büyük bir gemiye bindirilir ve burada Nada'nın onlara bahsettiği kozmik varlık olan Atlas ile yüz yüze gelir. Gezgin daha sonra Artemis'in mezarını buldukları bilinmeyen bir gezegene gönderilir ve Artemis'in tüm zaman boyunca ölü olduğunu ortaya çıkarır.

Apollo ile iletişim kurmaya çalışırken, yanlışlıkla yeni bir varlık olan -null- ile iletişim kurarlar. -null-, Gezgin'e Artemis'in bir Zihin Yayı kullanılarak kurtarılabileceğini söyler. Gezgin, Mind Arc'ı inşa ettikten sonra, Artemis'in ruhunu Anomaly'deki bir makineye yüklemeyi ya da ölmelerine izin vermeyi seçmelidir. Seçimden bağımsız olarak, bir tehlike işareti tarafından başka bir portala yönlendirilirler ve burada kendilerini başka bir Atlas Arayüzünde bulurlar. Atlas'ın ölmekte olduğunu ve galaksideki diğer Gezginleri uyarması gerektiğini öğrenirler, ancak onlarla iletişim kuramazlar.

no mans sky hikayesi

Gezgin, Nada ve Polo gibi, galaksideki diğer canlı varlıklardan farklı olduklarının, evrenin yapısı ve doğası hakkında bir anlayışa sahip olduklarının farkına varır. Galaksinin kendisinin Atlas tarafından yönetilen bir bilgisayar simülasyonu olarak var olduğu ve Gezginler veya dördüncü ırkın, simülasyonu keşfetmek için Atlas tarafından yaratılmış varlıklar olduğu ortaya çıkıyor. Ayrıca Nada ve Polo'nun nasıl tanıştığı ve bir simülasyonda olduğunun farkına varan ve başkalarına yardım etmek için kendilerini anomalide izole eden hatalar oldukları da ortaya çıkıyor.

Gezgin, kendilerini bir kez daha Atlas ile doğrudan iletişim halinde bulmak için daha fazla Arayüz araştırır. Atlas onlara ölmek istemediğini bildirir. Kendini kurtarmak için Gezgini, varlığın göründüğü merkeze doğru hareket ederken, keşfetmeye ve bilgi toplamaya devam etmesi için yönlendirir. Atlas, Gezgin'in ilerlemesini değerlendirir ve Gezgin'i layık görürse ona farklı bir Atlas Tohumu için plan verir. Gezgin, diğer Arayüzlerden Nada ve Polo ve Atlas'tan yardım almaya devam ederek yolculuğuna devam etmelidir.

no man's sky oyun hikayesi

Nihayetinde, Gezgin galaksinin merkezine ulaşır ve başka bir Atlas Arayüzü bulur. Gezgin, Atlas'ı kaydederek simülasyonu yeniden başlatmayı veya teklifi reddetmeyi seçmelidir. Atlas'ın teklifini reddetmeyi seçerlerse, ana hikaye biter ve Gezgin'in galaksiyi dilediği gibi keşfetmesine izin verilir. Aksi takdirde, simülasyonu yeniden başlatmayı seçerlerse, Gezgin, elde ettiği Atlas Tohumu ile Arayüzü sunar. Atlas sıfırlanır, bunun üzerine yeni bir galaksi yaratır ve keşfi yeniden başlatmak için yeni bir Gezgin varlığı ortaya çıkar, ancak bunun daha önce birçok kez gerçekleştiği ve her seferinde Atlas'ın ömrünü kısalttığı ortaya çıkar. Atlas, ölümün ötesindeki geleceği görmeye çalışır, ancak yaratıcısının eli dışında hiçbir şey görmez. Gezgin yeni galaksiye ışınlanır ve oyunu etkin bir şekilde yeniden başlatır; eğer orada bir üs inşa etmişlerse, önceki galaksiye seyahat etmek için Uzay Anomalisinin Yıldızlararası Terminalini kullanabilirler.

No Man's Sky Yayınları