Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Nioh Hikayesi

Nioh Hikayesi

Oyun, William'ın Japonya'da bolca bulunan ve Kraliçe I. Elizabeth'in İspanya'ya karşı zafer kazanmasını istediği mistik bir altın taş olan Amrita'yı anlatan bir anlatımla açılıyor.

William, Amrita'yı elde etmek için kraliçe tarafından sözleşmeli olanlardan biriydi, ancak daha sonra Amrita'yı bir sır olarak saklamak için hapsedildi. Londra Kulesi'nde tutulan William, köyünün dualarından doğan ve onu çocukken ölümden kurtaran ve şimdi ölmesini önleyen bir su ruhu olan Ruh Muhafızı Saoirse'nin yardımıyla kaçar. William, Japonya'nın Amrita'sını arayan Edward Kelley ile karşı karşıya kalır. William'ı öldürmeye çalıştıktan sonra Kelley, Ouroboros ruhunu Saoirse'i çalmak için kullanır ve peşinde William'la birlikte Japonya'ya gider. 1600'de Japonya'ya indiğinde, bölgeyi harap eden Oni ile savaşır ve Oni ile savaşmak karşılığında Kelley'i bulmak için Hanzo Hattori'den yardım alır. İlk görevlerinden birinde William'a bir Nekomata katılır ve ona iyi ve kötü ruhlar arasındaki hassas dengenin Japonya'da geçen yüzyıldaki savaş tarafından bozulduğunu söyler. Nekomata'ya sahip olmak, Japonca'yı anlamasını sağlar.

Nioh: Complete Edition / 仁王 Complete Edition
Nioh: Complete Edition / 仁王 Complete Edition
77,00
den başlayan fiyatlarla

William'ın yōkai'ye karşı çalışması ve kilit şahsiyetleri kurtarması ona Ieyasu'nun lütfunu kazandırırken, Mitsunari ve destekçileri Mitsunari'nin tamamen güçlüler tarafından yönetilmeyen bir ülke yaratabileceği umuduyla kendilerini Kelley ile hizaya sokar. Ancak William, kısa süre sonra Okatsu'dan, Ieyasu'nun güç için acımasız bir teklifte ailesini feda ettiğini, Okatsu'nun Ieyasu'nun kunoichi olarak kaçan gayri meşru kızlarından biri olduğunu öğrenir. Kelley, Muneshige'nin karısı Ginchiyo'yu baltalamak amacıyla Tachibana Muneshige'i taklit etmek ve Oda Nobunaga'nın karısı Prenses Nō'yi bir yukionna olarak diriltmek de dahil olmak üzere William'ı rahatsız etmeye devam eder.

nioh hikayesi

Kelley daha sonra kötü ruhların Kyoto'yu tahrip etmesini engelleyen bir Amrita mührünü boşaltır; William, diğerlerine mührü geri getirmeleri için zaman vermek için kendini feda eden Tenkai, çırağı Fuku ve Nekomata'nın yardımıyla ruhları zar zor durdurur. Daha sonraki bir karşılaşma, William'ın Okatsu'yu Kelley'nin kontrolünden kurtardığını, ardından Ieyasu geldiğinde ve Kelley saldırdığında onunla birlikte kaçtığını görür, ancak William başlangıçta Ieyasu'nun Okatsu'nun ölmesine izin vermekten rahatsız olmasına rağmen. Ama Ieyasu'nun acımasız kararları ve fedakarlıkları yüzünden gizlice acı çektiğini fark eden William, sonunda ona yardım etmeye devam etmeyi seçer.

Olaylar, William'ın zayıflamış vücudunu güçlendirmek için Kelley'nin simyasını kullanan ilk Ōtani Yoshitsugu ve Shima Sakon ile karşı karşıya geldiği Sekigahara Savaşı sırasında doruğa ulaşır. Sakon yenilmiş ve Mitsunari'nin ordusu Ieyasu'nun güçleri tarafından bozguna uğratıldığında, Kelley, Mitsunari'yi William'ın Hattori ve Tenkai'nin yardımıyla yendiği bir Gashadokuro'yu canlandırmak için 300 erkeğinin hayatını sunacak bir ritüele izin vermeye ikna eder. Ieyasu, William'ın Mitsunari'yi takip etmesini sağlar, Kelley onu insan formuna döndürmeden önce onu bir yōkai-melezine dönüştürdüğünde onunla savaşır, bu da Ieyasu'nun güçleri tarafından yakalanmasına ve Tenkai'nin Akechi Mitsuhide olarak ortaya çıkmasına neden olur.

nioh oyun hikayesi

William, Kelley'yi Nobunaga'yı diriltme girişimlerini bozduğu bir saklanma yerine kadar takip eder, Kelley kaçarken Nobunaga'nın yakın arkadaşı Yasuke, onu yenen William ile düello yapar. William, Nobunaga'nın yeniden inşa edilmiş kalesinde Kelley ile yüzleşmeye başlar ve Nobunaga, Kelley'nin kontrolüne karşı isyan etmeden önce Nobunaga'nın yeniden dirilen formu tarafından bastırılır. Köşeye sıkışan ve mağlup olan Kelley, Yamata no Orochi'yi diriltmek için Ouroboros ve Saoirse'nin enerjisini kullanır. William onu ​​yener, sonra ölmekte olan Kelley'den Amrita'yı efendisi John Dee için İngiltere'ye geri gönderilmek üzere topladığını öğrenir.

Saoirse'i geri alan William ortadan kaybolmaya karar verir ve Hattori'nin Ieyasu'nun emriyle onu öldürmekten kaçınmasına ve öldüğünü bildirmesine izin verir. Bu, onunla ilgilenmeye başlayan ve onu diğer samuraylardan farklı bulan Okatsu'yu üzer. Mitsunari'nin idamını takiben, Ieyasu ailesinin kuralını kurar, Edo dönemini insanlar tarafından yönetilen bir dönem olarak harekete geçirir ve yōkai ile William'ın katılımının gerçeğini gizler. Hanzo, Ieyasu'ya William'ın öldüğü konusunda yalan söyler, ancak o ve Okatsu ayrılırken, Ieyasu'nun sadece William'ın hayatta kaldığının farkında olduğu değil, aynı zamanda sonuçtan gizlice memnun olduğu ortaya çıkar.

nioh hikaye

Üç yıl sonra William, Dee ile yüzleşmek için İngiltere'ye döner ve Edward Kelley'nin Dee tarafından yaratılan birkaç benzer homunculiden sadece biri olduğunu keşfeder. William, Dee'nin Elizabeth I'in ölümünün ardından İngiltere'yi dünya fethine doğru yönlendirmek için bir ortaklık teklifini reddettiğinde, baş danışman odasının etrafında bir asansörü çalıştırarak William'ı ve kendisini büyük Amrita mağazalarının görüldüğü gizli bir kuleye getirir. Kristallerden enerji alır ve Yüz Göz olarak bilinen korkunç bir görünüme dönüşür. William, Dee'yi yener, onu kör eder ve böylece büyülü yeteneklerini kısırlaştırır. Ayrılmadan önce William, Yüz Gözün sihirli kürelerinden birini fark eder ve Hattori'nin Osaka Kuşatması'nda ölümünün bir görüntüsünü aldıktan sonra Japonya'ya dönmeye karar verir.