Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
New World İnceleme

New World İnceleme

Amazon şirketinin kurduğu bu yeni dünya; New World, mükemmel dövüş, ödüllendirici ilerleme sistemleri ve sizi donanım ile becerilerinizi geliştirmeye devam etmeye teşvik etmek için çok sayıda oyun sonu içerikleri ile çok umut verici bir MMORPG olmayı başarıyor.

Genel Hatları ile New World

New World, Aeternum'un fantezi dünyasında geçen devasa bir MMO ve rol yapma oyundur. Savaş modu, kuşatma silahlarıyla tamamlanan bir kale için savaşan 50 oyuncudan oluşan iki takımı karşı karşıya getirir. Oyun şimdilik sadece PC için planlanıyor; konsollar için herhangi bir işaret yok.

New World
New World
109,00
den başlayan fiyatlarla

Amazon, birkaç yıldır oyun endüstrisinde başarı yakalamaya çalışan bir şirket. Ancak birkaç büyük oyun iptali ve genel anlamdaki başarısız oyun deneyimleri nedeniyle, çevrim içi perakendecilik şirketi için işler tam olarak planlandığı gibi gitmiyor. Bunu akılda tutarak, World of Warcraft ve The Elder Scrolls Online gibi oyunların izinden gitmeyi uman, yakında çıkacak bir MMORPG olan New World hakkında şüpheci olmanız çok normaldir. Yalnız, oyunu birkaç saat deneyimledikten sonra bile endişelerinizin çoğu yok olacaktır. Şaşırtıcı derecede kaliteli dövüşsavaş, büyüleyici bir dünya, derin bir ganimet sistemi ve çok sayıda oyun sonrası içerik vaat eden New World, aslında yılın en iyi MMORPG deneyimlerinden biri bile olabilir.

7Çok İyi
ile deneyimlendi
  • Temel dövüşsavaş sistemlerinin yüksek kaliteli olması.
  • Ucu açık karakter sınıfı sistemi ile büyük bir özgürlük sunulması.
  • Oldukça detaylı hazırlanan, zengin bir dünya.
  • Oyun sonu içerikler PvE yerine daha çok PvP tarafına odaklanıyor gibi.
  • Hikayede akılda kalıcı karakterler yok.

Karakter Kişiselleştirme ve Gelişimi

Çok sayıda fiziksel özelleştirme mevcut. Belirli bir karakter sınıfı sistemi olmaması, ciddi bir özgürlük sunuyor. Deneyim puanları, ilgili aksiyonlara kilitleniyor; attığınız her adım ile alakalı olarak tecrübe puanı kazanıyorsunuz.

new world fiyat

Karakter özelleştirme ekranında çok sayıda yüz şekli, saç stili, yara izi ve hatta dövme bile bulunuyor. İlginç bir şekilde, New World oyununda sınıf sistemi yok ve belirli kişilik özelliklerine veya beceri setlerine puan bile koymuyorsunuz. Herkes bu oyuna aynı boş sayfayla başlıyor. Oyun, sizi bir sınıfa bağlı tutmak yerine dünya ile etkileşime girerek niteliklerinizi geliştirmeye teşvik ediyor. Bu, ilerlemeyi daha doğal ve ödüllendirici hissettiriyor. Ancak bu durumun uzun vadede deneyimi iyileştirip, iyileştirmeyeceğine karar vermeden önce, en azından oyun sonu içeriklere ulaşabilmek gerekiyor. İlerlemenin ilgili aksiyonlara kilitlenmesini sevmemek mümkün değil. Elinizdeki balta ile puan kazanıp, o puanları da okçuluğa harcamak diye bir şey yok. Balta kullandığınız için balta yetenekleriniz gelişiyor.

Savaş Kontrolleri

Zamanlamaya odaklanan basit savaş kontrolleri. Kılıçlar, yaylar ve büyülü değnekler dahil olmak üzere çok çeşitli silahlar. Her silah türüyle yeni hareketlerin kilidini açabilmek.

Karakterinizi oluşturulduktan sonra, bilinmeyen bir adada, kılıç ve yırtık giysilerden başka bir şey olmadan hemen gemi enkazında kendinizi buluyorsunuz. Sonra bir tür zombi korsanla karşı karşıya kalıyorsunuz ve New World, sizi savaşa sokmak için beklemiyor. Kontroller oldukça basit, hasarı önlemek için bloklama veya kaçma gibi sistemler sunuluyor. Düşmanları öldürmek için de hafif ve ağır saldırı seçeneklerine izin veriliyor. Bununla birlikte, basitlik burada büyük etkiye sahip; New World oyununu kavraması kolay ama yine de düşmanlardan hiç hasar almadan savaşabilmek büyük bir meydan okuma. Ayrıca, oyunda ilerledikçe, kılıcınız ve kalkanınız için daha fazla saldırı açarken; yaylar, sihirli değnekler ve daha fazlası gibi diğer silahlarla tanışıyorsunuz.

new world fiyatı

New World oyununda savaş, giderek daha karmaşık hale geliyor. Bu kademeli karmaşıklık eğilimini takdir etmek gerekiyor; oyunun ilk aşamalarında bunaltı hissi engelleniyor. Her şey karşınıza yavaş yavaş çıktığı için aynı anda 20 tane şey yapmak gerektiğini hissetmiyorsunuz. Hem kılıç, hem de kalkan ile muhteşem yeşil bitki örtüsüyle kaplı dik bir tepeyi tırmanmaya başlayabilirsiniz. Minik mavi ve sarı kelebeklerin dansına şahitlik edebilirsiniz. New World oyununun ortamlara gerçekten hayat veren fantastik detaylarına hayran kalabilirsiniz. Eğitim kısmı sona erdikten sonra ise bazı görevleri üstlenme zamanı gelmiş demektir. Yakındaki bir kamptaki bir NPC, iblisleri öldürmekten terk edilmiş gemilerde bayrak toplamaya kadar bir dizi görev verebiliyor.

Büyük Bir Açık Dünya 

New World keşfedilecek geniş bir açık dünyaya ve ödüllendirici ganimetler içeren geleneksel MMO görevlerine sahip. Elbette saatlerce bir noktadan diğerine koşacağınız bir oyunda atmosferin ve çevrenin tadını çıkarmak MMORPG türü oyunların en keyifli yanlarından bir tanesi. Bunu da güçlü bir donanım ile yaptığımızda ise değmeyin keyfimize! Bu yeni nesil oyunu, Legion 5 serisinin yeni nesil işlemcili ve RTX ekran kartlarına sahip bilgisayarları ile oynamak gerçekten büyük zevk.

Legion 5
Legion 5

AMD Ryzen™ 7 5800H mobil işlemciye kadar

NVIDIA® GeForce RTX™ 3070'e kadar grafik kartı

15" FHD ekran

New World oyunundaki görevlerin hepsi geleneksel MMORPG tipi içeriklerdi ancak ilgi çekici dövüş, sık seviye ilerlemesi ve ödüllendirici ganimet sizi çok uzun süreler memnun bırakabilecek bir temel sunuyor. Tamamlanan ilk birkaç görevle birlikte, birçok oyuncunun ayak işlerini halletmek için koşturduğu ilk büyük şehre gitme zamanı geliyor.

new world fiyat

Yeni silah ve malzemelerin nasıl üretileceğini öğrenirken, çeşitli esnaflarla tanışabiliyorsunuz. Ulaşılabilir ögelerin genişliği, işçilik için toplanması gereken kaynakları gösteren basit, modern menülerle etkileyici bir deneyim sunulabiliyor. Genel anlamda New World oyunundaki her şey, sizi meşgul edecek kaliteli içerikler gibi görünüyor ve bu oyun bir MMORPG olduğundan, ileride daha fazla içeriğin mevcut olmasını bekleyebilirsiniz.

New World Yayınları