Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
NBA 2K22 İnceleme

NBA 2K22 İnceleme

Oyun dünyasında Take Two Interactive dendiğinde herkesin aklına kaliteli oyunlar geliyordur. 2K serisini de bu şirketin yaptığını düşünürsek bu NBA oyunlarından beklentilerinde büyük olması çok normal.

Her sene çıkan oyunlar arasında olan  NBA 2K serisi basketbol hayranlarının vazgeçilmezi diyebilirim. Bunun sebebi rakibinin olmaması mı yoksa oyunun kalitesi mi bu sorunun cevabı için oyunu birlikte inceleyeceğiz. 

7Çok İyi
  • Kariyer modu çeşitliliği
  • Gerçekçi
  • Uzun süredir serinin en iyi oyunu olması
  • Şehir modu
  • Bağlantı sorunları
  • Online moddaki ödüller yetersiz
  • Mikro ödemeye teşvik etmesi
  • Ara yüz inanılmaz kötü

Oynanış

2K22 serinin uzun yıldır çıkan en iyi oyunu gibi gözükse bile hala daha eksikleri ve yanlışları olan bir oyun. Ancak Take Two Interactive önceki oyunlarından ders alarak yeni oyununu daha iyi bir yere getirmeye çalışmış. Genel olarak her yıl çıkan oyun serilerinde çıkan yeni oyunlar bir öncekinin cilalanıp parlatılmış bir hali olarak karşımıza çıkar. Bu oyun ise bazı geliştirmelere gitmiş ve yapay zekayı ciddi anlamda geliştirmiş. Oyunu izole oynamak zor, top hareketleri yapmak ve boşluklar yaratmak çok önemli bir hale gelmiş. En büyük gelişmeyi ise yapımcılar defans noktasında yapmışlar.

nba 2k22 inceleme

Oyun kurucuların defans oyuncularını patates ettiği günler geride kalmış. Önceki oyunlarda savunma yaparken topu çalmak neredeyse her zaman faule sebebiyet veriyordu. Ancak bu sefer oyuncular iyi zamanlanmış top çalmalar yapınca ödüllendiriliyor. Hücum yönündeki en büyük değişiklik ise yeni şut ölçer. Bu yeni sisteme alışmak bir hayli zor olsa da alıştıktan sonra oyun zevkinizi arttırıyor. Bu oyunda şut ölçer atıcının kafasının üstünde olmak yerine oyuncunun arkasında duruyor. İyi atıcıların ölçeri genişlerken kötü atıcıların düşük kalitede oluyor. Ayrıca oyunculara  daha fazla çeşitlilik sağlayan yeni top sürme hareketleri ve özel kombinasyonlarda eklenmiş bulunmakta.

NBA 2K22
NBA 2K22
429,00
den başlayan fiyatlarla

MyNBA ve MyWNBA

Kendimde bir yazılımcı olarak her zaman söylerim ki bir şey bozuk değilse tamir etmeye gerek yoktur. Bu oyunu yapanlarda aynı mantıkla ilerlemişler gibi gözüküyor. Bu modda bir NBA veya WNBA takımı seçerek birden fazla sezon boyunca oynamanıza olanak sağlıyor. Seçtiğiniz takımla takas yapma, personel işe alma ve işten çıkarma, aynı zamanda taslak ve ücretsiz acentelik sürecinden geçebiliyorsunuz. Bu yıl kadro hazırlık konusunda yeni güncellemeler eklenmiş bulunmakta. Artık 17’ye kadar personel alımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı şekilde bu personelleri almak için dört departmandan oluşan bir ön büro oluşturuyorsunuz. Gelen bir diğer güncelleme ise ekibinizle ilgili bütün gelişmeleri tek bir ara yüzde görebilmeniz.

nba 2k22 incelemesi

Kariyer ve Şehir

Açık dünya çevrimiçi oyunu yapmayan bir tek spor oyunları kalmıştı ve NBA 2k klasik kariyer modunu artık bir evrenle birleştiriyor. Burada NPC’lerden (oyuncu olmayan karakterler) aldığınız görevleri yaparak ve çevrimiçi oyunlar oynayarak oyuncunuzu geliştiriyorsunuz. Şehrinizi geliştirmek için yaptıklarınız beklediklerinizin çok üstünde diyebilirim. Bu konuda gerçekten üstüne düşünülmüş ve sonucunda başarılı bir iş çıkmış. Oyunda yapılan bence en büyük ve şaşırtıcı özellik ise lineer bir kariyer modunun ortadan kalkması olmuş. Bunun yerine size daha fazla özgürlük sunan bir çevrimiçi deneyim sunmuş ancak bu bazı oyuncular için güzel olsa da bazı oyunların çok da hoşuna gitmemiş olabilir.

nba2k22 steam

Şehir modundan biraz bahsetmek isterim. Bu mod ilk olarak bir önceki oyunda çıksa da çok az çeşitliliği olan bir moddu. Bu mod için GTA’nın silahsız ve soygunsuz hali dersek yerinde olur. Bunlar yerine çevrimiçi bir şekilde basketbol oynayarak şehrinizi ve oyuncunuzu geliştiriyorsunuz. Bu çeşitlilik haliyle fazla diyebilirim. Boş zamanlarınızda rap yıldızı olmak gibi farklı işlerle uğraşabiliyorsunuz.

MyTeam

Bu mod tamamen mikro ödeme üstüne kurulmuş olan ve sizi buna teşvik etmek için her şeyi yapan bir mod olarak söyleyebilirim. Her ne kadar kumara teşvik ettiği düşünülse de bu modun seveni gerçekten çok fazla. Paketten oyuncu çıkmasını seyretmek ise bana zevk vermiyor ve güzel bir paketten çıkan dandik bir oyuncu görünce elim ayağım titriyor. Yeterince laf ettiğime göre bu modun her yıl kendini geliştirdiğini kabul etmem gerekiyor. Eğer mikro ödeme teşviğinden rahatsız olmuyorsanız bu modu zevkle oynayabilirsiniz.

NBA 2K22 yayınları