Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
MudRunner İncelemesi

MudRunner İncelemesi

Buz gibi soğuk ve karlı Sibirya Coğrafyasında, insanları geçtik araçların bile donmaktan hareket edemediği topraklarda bu kötü iklim koşulları yetmezmiş gibi arazinin de full engebeli olduğu bir oyunun dünyasında yaşamak için çalışmak nasıl bir duygudur başına gelmeyen bilemez.

Bu zorlu şartlara gerçek dünyada zorunlu maruz kalan insanları saymazsak hiç kimsenin gönüllü olarak bu mücadeleye girişeceğini sanmıyoruz. 

Ama bu çetin ve zorlayıcı dünyayı hayali bir evrende deneyim etme şansı biz oyunculara cazip gelebilir. Sonuçta tüm bu sıkıntılardan kurtulmak bir “ESC” tuşuna basmaya bakar değil mi?

Saber Interactive’in geliştiriciliğini ve Focus Home Interactice’in yayıncılığını yaptığı 31 Ekim 2020 çıkışlı off road simülasyon oyunu Mudrunner bugünü içerik konuğumuz. Birlikte bir göz atalım yapıma.

8Çok İyi
  • Sağlam fizik mekanikleri
  • Tatmin edici görsellik
  • Atmosfer ve hava şartları başarılı
  • Resmi Türkçe dil desteği yok
  • Lineer bir hikaye bulundurmuyor

DETAYLAR

Yapımda lineer ilerleyen bir hikaye maalesef bulunmuyor. Oyuncu vahşi doğada bir çeşit kargocu daha doğrusu taşımacı rolü üstleniyor. Belirli bir program dahilinde belli boyuttaki ve yükteki ağırlıkları istenilen noktalara zamanında ulaştırmak asli göreviniz.

Mobil Sürüm
Yapım adından çokça bahsettirmeyi başaramasa da belli bir başarı ivmesi yakalamış ki mobil platformlar için de çıkışını gerçekleştirebilmiştir.

Çetin arazide sürüş mücadelesi vereceğiniz 19 adet arazi aracı bulunmaktadır. Her araç, kendine has ve doğayla mücadelenize pozitif yönde katkı sağlayacak teknik özellikler barındırıyor. Araçlarını gerçek hayattaki zorluğu yakın bir seviyede kullanmak zorunda olduğunuz gibi ayrıca yola çıkmadan önce yakıt durumunuzu da kontrol etmeniz hayati önem taşımakta. 

Mudrunner tam bir simülasyon deneyim sunuyor oyuncuya. Arcade bir yapımdaki gibi gaza basıp hedefinize ulaşma şansınız yok. Arazinin durumuna göre ağır ve dikkatli bir şekilde araç sürmek en iyi seçim olur yapımın ilerleyişinde. 

Mudrunner oyun inceleme

Her aracın performansı tabii ki de birbirinden farklı. Dolayısıyla farklı arazilere verdikleri tepkilerde farklı.

Su kaplı bir yüzeyden geçmek zorundaysanız ona uygun suda hareket edebilen bir araç seçmelisiniz. Yoksa aracınızın motoru yeterli koruma ile donatılmadığı için bozulur ve kurtarıcı çağırmak zorunda kalırsınız. 

MudRunner
MudRunner
18,00
den başlayan fiyatlarla

Gideceğiniz konumu bulabilmek için hali hazırda bir pusula bulunmaktadır. Haritada üzerinde de varış adresiniz görüp kendi gidiş güzergahınıza karar verebilirsiniz.

Yapım Co-Op oynanış tarzı da unutulmamış. Arkadaşlarınızla beraber çetin arazide son derece gerçekçi fizik mekanikleriyle mücadele vermek son derece zevkli ve renkli bir oynanış sunabilir. 

Mudrunner oyun inceleme

GRAFİKLER

Yapım görsel açıdan da yüzleri güldürüyor. Araçlar olsun, çevre olsun, gece gündüz döngüsü ile bir araya gelince kaliteli grafikler ve sağlam bir atmosfer ortaya konmuş oluyor.

KARAR 

Büyük araçları ve bu araçlarla vahşi doğada, en zorlu şartlarda sürüş mücadelesi verme fikri sizde güzel bir heyecan uyandırıyorsa bu yapımı mutlaka deneyim etmelisiniz. Bu tarz yapımlar oyun dünyasında fazlaca yer almadığından dolayı türe de meraklı iseniz Mudrunner’ı deneme ihtiyacını zaten içinizde duyacaksınız.

İyi oyunlar. 

MudRunner Yayınları