Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Mortal Kombat 11 Hikayesi

Mortal Kombat 11 Hikayesi

Çocukluk yıllarındaki en büyük eğlence kaynağı atari salonlarına gidip oyun oynamak olan büyük ve olgun güruha sesleniyoruz. Bu içeriğimiz sizin için. Atari salonlarının en vazgeçilmez serilerinden biri olan Mortal Kombat adlı yapımın son temsilcisi olan Mortal Combat 11 in hikayesini anlatmak için huzurlarınızdayız.

HİKAYESİ

Evrenin önemli karakterlerinden biri ve aynı zamanda şimşek tanrısı ve de Earthralm koruyucusu olan Raiden’in karanlık tarafı seçen ve Dark Raiden olarak bilinen kötü versiyonu, gözünü Earthrealm’e dikmiş olan Elder God Shinnok’u öldürerek bölgesini güvenceye almayı başarmıştır. 

Zamanın koruyucusu ve de Shinnok’un annesi olan Kronika zamanı geriye sararak Dark Raiden’in kazandığı ve oğlunu öldürdüğü geleceği yaradılıştan silmek ister.

İki yıl sonra, Sonya Blade, Cassie Cage ve Jacqui Briggs’den oluşan ekip, Raiden’in de yardımını alarak mitlerde geçen ve bizim inancımıza göre cehenneme denk gelen Netherrealm'i yok eder.

Bu yaşananlara karşılık olarak Kronika’da yok edilen Netherrealm'ın eski hükümdarları revenant(lanetlenmiş versiyon) Liu Kang ve Kitana ile bir ittifak kurmak ister.

Tüm bu gelişmelerin ışığında Mortal Combat evreninin 6 yaşam alanından biri olan Outworld bölgesinde imparator Kotal Kahn, Shao Kahn’ın sadık yardımcısı Kollector'u infaz etmek üzereyken bir anda zamanda bir yırtık oluşur ve Shao Kahn, Skarlet, Baraka ve Kano, Erron Black, Jade, Raiden ve Kitana'nın genç versiyonları arenaya iner.

The Terminator (T-800)
Arnold Schwarzenegger, oyundaki T-800 karakterini seslendirmemiş olsa da, Chris Cox'un bu rolü almasında pay almıştır.

Kolezyumda, D'Vorah’ın Baraka, Skarlet, Shao Kahn, Black ve Kano'yu, Kronika'nın bölgesine ışınlayana kadar sürecek büyük bir savaş patlak verir.

Kronika’nın kötü amaçları doğrultusunda bir cyborg ordusu kurmaya çalıştığnı öğrenen Özel Kuvvetler, Sub-Zero ve Hanzo Hasashi’yi buna engel olmaları için tesise gönderirler. İkili başarılı olsa da Kano’nun her iki versiyonu tesisi tekrar yeniden canlandırmak için görevlendirilir.

Raiden, Elder God’lardan yardım ister ama bir tanesi hariç kimse ona yardımcı olmak istemez. Ona yardımcı olan Yaşlı Tanrı yani Elder God Cetrion’dur ama oda Raiden’a ihanet ederek Kronika ile çalışmaya başlamış ve diğer Tanrıları öldürmüştür. 

Özel Kuvvetler üssü Black Dragon ve Cyber Lin Kuei tarafından yok edilir ve bu süreçte genç Johnny ve Sonya yakalanır.

Evrenin her tarafı büyük savaşlarla çevriliyken, Kronika Lanetlenmiş Liu Kang'ı Raiden'i yok etmesi için gönderir ama Liu Kang yenilir. 

Raiden, onu yendikten sonra ruhunu ele geçirir ve Liu Kang'ı Ateş Tanrısı Liu Kang’e dönüştürür. Kronika'nın planını ve anılarını da Liu Kang’in lanetlenmiş haline ait benliğinden söküp alır.  

Kronika zamanı başlangıca geri döndürür. Ancak Ateş Tanrısı Liu Kang, tanrı vasfı sayesinde bundan etkilenmez ve Kronika ile savaşmadan önce kalan lanetlenmişleri ve Cetrion'u yok eder.

Oyun üç alternatif sonla bitmektedir.

Liu Kang’ın yenildiği alternatif sonda Kronika galibiyeti sonrası güçlerini kullanarak yeni bir çağ başlatır.

Eğer hikaye Liu Kang’ın kazandığı bir sonla biterse, oyuncunun oyun içindeki yeteneklerine göre iki son gerçekleşir. Oyuncu hiç raund kaybetmeden mücadeleyi kazanırsa Liu Kang ve Kitana bir araya gelerek daha adil bir dünya yaratacakları konusunda birbirlerine söz verirler.

Ama oyuncu rakibe bir raunt kaybederse sürekli zaman içi paradokslar oluşması nedeniyle Kitana geri getirilemez. Final nasıl olursa olsun hikaye modunda böyle dinamik alternatifler görmek çok mutluluk verici.

İyi oyunlar.

Mortal Kombat 11
Mortal Kombat 11
72,98
den başlayan fiyatlarla