Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Free Fire Nasıl Oynanır?

Free Fire Nasıl Oynanır?

Garena Free Fire'ı popüler bir oyun olarak adlandırmak yeterliolmaz. Google Play Store'daki sayılara bakılırsa, oyun 500.000.000'dan fazla kez indirildi. Buna karşılık, hem PUBG Mobile hem de Call of Duty: Mobile 100.000.000'dan fazla kez indirildi. Bu yüzden oyuna bir şans vermemizin zamanı gelmişti.

Bunu okuyorsanız, oyunda ve muhtemelen bir bütün olarak battle royale türünde yeni olmanız muhtemeldir. İşte size hızlı bir özet. Garena Free Fire, hayatta kalma savaşında sizi 49 diğer oyuncuyla karşı karşıya getiriyor. Bir adaya bırakıldınız ve bir iniş noktası seçmek, silah ve kaynak bulmak ve diğer tüm oyuncuları yenmek size kalmış. Kulağa basit geliyor doğru. Sizi temin ederiz ki, bu kesinlikle kolay değil! Oynamayı denedik ve ayakta kalan son kişi olmanıza yardımcı olabilecek birkaç ipucu bulduk.

Garena Free Fire
Garena Free Fire
Ücretsiz

Doğru Karakter Seçimi

Oyunda ilerledikçe, oynamayı seçebileceğiniz çeşitli karakterlerin kilidini açarsınız. Bu karakterlerin her biri, savaşta size avantaj sağlayabilecek özel bir yetenekle birlikte gelir. Tek yapmanız gereken, tercih ettiğiniz oyun türünü bilmek ve buna göre bir karakter seçmek. Eğer karakterlerle ilgili daha fazla bilgi almak ve hepsinin özel gücünü keşfetmek isterseniz Free Fire Karakterleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Mini Harita Kullanımı

Mini harita, ateş eden yakındaki oyuncuları gösterir. Bu size veya başka bir oyuncuya ait olmalıdır. Ancak, harita size sadece düşman oyuncuların yerini değil, aynı zamanda ateş ettikleri yönü de gösterecektir. Bu, başka bir oyuncuya saldıran bir rakibin arkasına gizlice girip onları çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Bunu sadece Free Fire için değil bütün rekabetçi oyunlar için kullanmayı unutmayın.

free fire nasıl oynanır

Nişangahınız Arkadaşınızdır

Garena Free Fire'ın benzersiz bir yönü, nişangahınızın bir düşman nişangahta olduğu anda renk değiştirmesidir. Bu, bir düşmanın olabileceğini düşündüğünüz alanları 'taramak' için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Renk değiştirirse, bir düşman görünürsünüzdedir. Daha sonra ateş edebilir ve düşmana birkaç isabet alabilirsiniz. Bu çok fazla oyunda olamyan hatta belki de benim ilk kez gördüğüm bir özellik olsa da mobil oyunda ciddi bir avantaj sağlıyor diyebilirim.

Patlama Ateşi Başarıya Götürün

Oyun geri tepmeye sahip olsa da, silah ateşlerken tam olarak yansıtılmaz. Yani silahınızı ateşlediğinizde, nişangahınız PUBG Mobile gibi bir oyunda olduğu gibi etrafta zıplamaz, manzaralara bakarken bile. Bu, düşmanlarınızı çok fazla zorluk çekmeden izleyebilmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle, tek yapmanız gereken iyi vuruşlar sağlamak için patlamalarla ateş etmektir.

free fire nasıl

Kapak İçin Nesneleri Kullanın

PUBG Mobile oynayan kişilerin, birisi onlara ateş ettiği anda hemen eğilimli olmaları oldukça yaygındır. Bu Garena Free Fire'da işe yaramayacak, çünkü saklanacak neredeyse hiç çim yok. Bu yüzden kapaktan kapağa koşuşturmak daha iyidir. Bu, daireye ve olası zafere giden yoldaki binalar ve ağaçlar arasında olabilir.

Ne Zaman Ateş Edeceğini Bil

Diğer battle royale oyunlarında olduğu gibi, bunun en fazla sayıda öldürme almakla ilgili olmadığını anlamak çok önemlidir. Bu hayatta kalmakla ilgili. Bu yüzden bir köşede oturup sonuna kadar beklemek gayet iyi. Ateş etmeniz gerekiyorsa, ya kendini savunma amaçlı olduğundan ya da öldürme garantisi verildiğinden emin olun. Daha önce de söylediğimiz gibi, mini harita sadece konumunuzu değil, aynı zamanda oryantasyonunuzu da verecektir. Unutmayın, haritada 48 kişiyi öldürebilir ve diğer adamın sadece bir öldürmeye ihtiyacı olduğu için hala kaybedebilirsiniz.

Garena Free Fire yayınları