Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,19
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,40
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
788,03
den başlayan fiyatlarla
Apex Legends Mobile Nasıl Oynanır?

Apex Legends Mobile Nasıl Oynanır?

Apex Legends Mobile, şüphesiz yılın en çok beklenen mobil oyunları arasında yer alıyor. Oyunun geliştiricisi Respawn Entertainment, oyunculara harika bir battle royale deneyimi sunmayı hedefliyor.

Apex Legends Mobile’ın diğer platformlardan alışkın olduğumuz oyuna göre çok daha sadeleştirilmiş olduğunu söylemek mümkün, yine de özünde aynı Apex Legends deneyimini elde ediyoruz. Oyunun en sevilen taraflarından biri ücretsiz olması. PC sürümünde olduğu gibi Battle Pass’ler, kozmetik ve toplanabilir ögeler satın alabiliyorsunuz fakat bunların hiçbiri size oyun avantajı sağlamıyor. Pay-to-win hissi olmadığı için Apex Legends Mobile’daki rekabet hep oldukça heyecanlı ve adil kalıyor.

Oyunda alışık olduğumuz 21 kahramanlık yelpazaden şu an yalnızca 10 kahramana sahip olsak da, mobil bir oyun için tatmin edecek bir çeşitlilik sunduğunu söyleyebiliriz. Oyunun başında bir haritaya bırakılıyorsunuz ve düşmanlarınızla karşı karşıya gelmek zorunda kalmadan önce mümkün olduğunca fazla ganimet toplayarak ekipmanlarınızı geliştirmeniz gerekiyor. Ayakta kalan son kahraman veya takım şampiyon oluyor.

Apex Legends Mobile
Apex Legends Mobile
Ücretsiz

Oynanış Mekanikleri

Oyunda her maçta genellikle üç kişiden oluşan yirmi takım bulunuyor. Oyuncular arkadaşlarına katılabilecekleri gibi, farklı oyuncularla rastgele eşleştirilmeyi de tercih edebilirler.

Karakter Seçimi

Maç başlamadan karakter yelpazesinden birini seçmeniz gerekiyor ve her karakter bir takımda yalnızca bir kere seçilebiliyor. Takımdaki her karakter, takıma farklı oyun tarzları sağlayan benzersiz bir tasarıma, kişiliğe ve yeteneklere sahip. Tüm takımlar daha sonra oyun haritasının üzerinden geçen bir uçağa yerleştiriliyor. Her takımdaki bir oyuncu, takımın ne zaman hava dalışı yapacağını ve diğer takım üyelerinin nereye ineceğini seçmekle görevlidir.

apex legends mobile oynanış

Karaya Varış

Yere indikten sonra ekip, binaların etrafına dağılmış veya haritanın etrafına rastgele dağıtılmış sandıklarda bulunan silahları, zırhı ve diğer teçhizatı toplayabilir ve düşmanlara karşı avantajlı konuma geçebilir. Oyunun mekanikleri, kısa duvarlara tırmanma, eğimli yüzeylerde kayma ve bir alanı hızlı bir şekilde geçmek için çelik halatları kullanma gibi önceki Titanfall oyunlarını hatırlatan bazı yetenekler de içeriyor. Böyle noktalarda Respawn’ın oyundaki etkisini hissetmek mümkün.

Yüzleşme Zamanı

Zamanla, oyunun güvenli bölgesinin boyutu haritada rastgele seçilen bir noktanın etrafında daralmaya başlıyor; güvenli bölge dışındaki oyuncular, güvenli bölgeye zamanında ulaşmazlarsa hasar almaya başlıyor ve büyük ihtimalle ölüyorlar. Küçük bir alana itilmeniz demek, düşmanlarınızdan kaçacak bir yeriniz olmayacak ve karşılaşmak zorunda kalacaksınız demek. Bu karşılaşma esnasında düşmanlar tarafından öldürülen kahramanlar, şifacı takım arkadaşları tarafından canlandırılabilir.

apex legends mobile nasıl oynanır

Diğer Oyun Modları

Alışık olduğumuz battle royale rekabetinin yanı sıra, Ölüm Maçları ve 3v3 modları da oyuna heyecan katıyor. En ilginç modlardan biri ise Quick Battle yani hızlı savaş modu. Bütün battle royale deneyimini hızlandırılmış olarak yarı sürede deneyimleyebiliyorsunuz. Bu mod oyuna mobil oyun havasını çok başarılı şekilde katmış, metroda giderken, uyumadan önce 5-10 dakikada, sokakta arkadaşınızı beklerden hızlıca bir maç atıp çıkabilirsiniz.

Mobil oyundaki karakterlere ve silahlara ise ana oyundan aşinayız. Karakterler ve silahlar hakkında daha detaylı bilgi için Apex Legends Mobile Kahraman Rehberimize ve Apex Legends Mobile Silah Rehberimize bakabilirsiniz.

Apex Legends Mobile yayınları