Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Minecraft İnceleme

Minecraft İnceleme

Minecraft, 3 boyutlu voksel grafiklere sahip bir hayatta kalma oyunudur. Bu oyunda üretim yapabilir,  ev, kasaba inşa edebilir, çiftlik kurabilir, yaratıklarla savaşabilir, madene inebilir ve daha nicesini de yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Minecraft oyunu hakkında bilgiler vereceğiz.

Oyuna ilk girdiğimizde bizi 2 seçenek beklemekte. Bu iki seçenekten biri “Tek Oyunculu” diğeri ise “Çok Oyunculu”. Eğer arkadaşlarımızla oynamak istiyorsak çok oyunculu seçeneğini seçmemiz gerekiyor. Yalnızsak tek oyunculu. Tek oyunculu seçeneğini seçtiğimizde karşımıza yeni bir ekran çıkacak. Bu ekranda oynayacağımız dünya için isimlendirme yapabilir ve dünyanın zorluğunu ve oyunun modunu değiştirebiliriz. Her şeyi ayarladıktan sonra hayatta kalma modu ile oyuna başlıyoruz. Rastgele bir yerde karakterimiz doğuyor. Mouse’u sağa kaydırdığımızda ekran sağa, sola kaydırdığımızda ise ekran sola kayacaktır. Klasik W,A,S,D tuşları ile de hareket ediyoruz. Vurmak istediğimizde Mouse üzerinde sol tık ile sağ tık ile de bir şeyleri açabilir ya da sürükleyebilirsiniz.

9Mükemmel
  • Devasa açıkk dünya
  • Yaratıcılık ve inşa imkanları
  • Çok fazla ekstra mod ve paket
  • Yeni güncellemeler oyuna fazla yenilik katmıyor.

Kontrolleri öğrendik. Peki ya sonra?

Bunları öğrendikten sonra yapmamız gereken ilk şey üretim yerinden çalışma masası üretmek. Çalışma masası ürettikten sonra kendimize balta, kılıç, kazma gibi eşyaları üretebiliriz. İkinci olarak yapmanız gereken şey ise karşınıza kuzu, inek gibi hayvanlar çıkarsa affetmeyin ve öldürün. Zira etleri lazım olacak. Eğer kıyamaz ve öldürmezseniz işte o zaman açlıktan siz ölebilirsiniz. Diğer en önemli konu ise uyku. Güzel ve rahat bir uyku mu çekmek istiyorsunuz o zaman koyun bulup öldürmeniz gerekiyor. Karakterimiz ne kadar kaliteli bir uyku çekerse o kadar iyi. Ama bu da demek değil ki hepsini öldürün. Öyle bir hataya sakın kalkışmayın.

minecraft inceleme

Minecraft Oyun Modları

Oyunun içinde 5 adet oyun modu bulunmaktadır. İlki “Hayatta Kalma” modu zaten oyunu il açtığımızda değiştirmediğimiz sürece seçili seçenekte bu. Bu modda adı üstünde hayatta kalmaya çalışıyor, canavarlarla savaşıyor, gece saldırıya uğramamak için sığınak inşa etmemiz gerekiyor sadece bunlarla da kalmıyor açlık sorunu yaşıyoruz. Tabi bu sorun eğer oyun “Zor” modda ise sıkıntı oluyor. Oyunda bulunan ikinci mod ise “Zorlayıcı” moddur. Bu mod oyunu çok iyi bilen insanlar için diyebiliriz. Bir kere öldüğünüzde tüm yaptığınız craftlar, inşa ettiğiniz yapılar, her şey ama her şey sizin ölümünüzle sıfırlanıyor. Sinir krizi geçirme garantili bir mod. Ama ben asla sinirlenmem diyecek kadar iddialıysanız bunu denemelisiniz.

Minecraft
Minecraft
655,78
den başlayan fiyatlarla

Üçüncü mod “Macera” modu. Bu mod hayatta kalma moduna benzer özellikte olmasına rağmen diğer oyuncuların oluşturduğu haritaları hedef almaktadır. Yani başka bir oyuncunun haritasındaki kişinin yerleştirdiği blokları TNT ile yok edemeyiz demektir. Dördüncü mod “Seyirci” modu. Bu modda diğer oyuncular sizi görebiliyor, havada uçup sadece etrafı izliyorsunuz. Eğer oynamak istediğinizden emin değilseniz bu mod size göre olacaktır. Ve beşinci mod “Yaratıcı” mod. Bu mod ise oyunda size tam bir özgürlük verir. Bu modda da uçabilmektesinizdir.

minecraft incelemesi

Madenler

Oyunda çeşitli madenler bulunmaktadır. Kömür, çoğunlukla mağaralarda bulunur. Demir, deniz seviyesinin altında görülmektedir. Lapis Lazuli, pek bir işlevi yoktur. Büyü seviyesini ayarlamaktadır. Altın, en çok Mesa Platosu’nda görülmektedir. Elmas, oyundaki en değerli madenlerden birisidir. Kızıltaş, pek çok işe yaramaktadır. İksir yapımında bile kullanılabilmektedir. Sistem ve devre yapımın da kullanılmaktadır. Zümrüt, oyunun en nadir bulunan madenlerinden birisidir. Ticaret amacıyla kullanılabilmektedir. Tüm köylerin para birimi özelliğini barındırmaktadır. Kuvars, güneş sensörü, kızıltaş karşılaştırıcı ve gözlemci yapımında kullanılmaktadır. Netherite, antik kalıntı olarak bulunmaktadır. Bu maden sayesinde elmastan çok daha güçlü eşyalar yapabilirsiniz. Bakır, çoğunlukla mağaralarda bulunmasına rağmen yüzeyde de bulunabilmektedir.

Minecraft yayınları