Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Microsoft Flight Simulator İnceleme

Microsoft Flight Simulator İnceleme

Microsoft Flight Simulator 2020, ilk bakışta şimdiye kadar yapılmış en sıkıcı Microsoft özel içeriği gibi görülebilir. Ancak bu oyun, Microsoft'un tüm teknolojisini ve niteliğini kullanarak gerçek dünyayı oyun dünyasıyla birleştiren ve oyuncuya istediği her yeri keşfetme imkanını sunan nadir yapımlardan biri.

Microsoft Flight Simulator ile yoğun nüfuslu büyükşehirlerden çorak arazilere kadar istediğiniz her yeri ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret edeceğiniz yerler sadece uydu görüntüsü olarak değil, algoritmalardan ve veri noktalarından oluşturulmuş bir dijital kopya olarak karşınıza çıkacak. İçinde bulunduğunuz dünyayı Azure bulut sistemi üzerinden alan ve aktaran Microsoft Flight Simulator ile binaların, ağaçların, yolların, nehirlerin ve aklınıza gelebilecek hemen her şeyin üzerinden uçabilirsiniz.

9Mükemmel
  • Keşfedilebilecek büyük bir dünya
  • Oluşturulan oyun dünyasının gerçek hayata benzerliği
  • Gerçekçi uçuş mekanikleri ve kontrolleri
  • Seçilebilecek çeşitli uçak modeli
  • Farklı aktivitelerin bulunmaması
  • Görevlerin ve etkinliklerin olmaması

Keşfedilecek Bir Dünya

Microsoft Flight Simulator, teknolojik devrim niteliğinde bir yapım gibi hissettiriyor. Ancak sunduğu bu teknolojiye karşın oyuncunun da karşılaması gereken unsurlar var. Mümkün olan en iyi deneyimi yaşamak istiyorsanız, kesinlikle güçlü bir internet bağlantısına ihtiyacınız var. Eğer internet bağlantınız kötüyse veya çevrimdışı kalırsanız, Microsoft Flight Simulator'dan mutsuz ayrılabilirsiniz. Her ne kadar çevrimiçi bağlantı yelpazesinde oynanabilir bir oyun olsa da iyi bir internet bağlantısının sağladığı bant genişliğiyle doğru orantılı olarak çok daha gerçekçi ve geniş bir dünyada uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bütün Dünya'nın oyuna entegre edip edilmediğini öğrenmek kesinlikle çok zor çünkü her bir metreyi incelemek ve keşfetmek günlerinizi alabilir. Ancak tarihe geçmiş birçok ünlü yere gittiğinizde bile etkilenmeniz oldukça kolay.

microsoft flight simulator incelemesi

Hatta Microsoft Flight Simulator o kadar hatasız bir dünya oluşturmuş ki görsel duyularınıza dayanarak bile uçabilirsiniz. Eğer bildiğiniz bir bölgede uçuyorsanız, aşina olduğunuz sokakları ve simge yapıları referans noktası alarak gezebilirsiniz. Microsoft Flight Simulator, her ne kadar dünyanın 1:1 ölçekli birebir kopyasını yapmamış olsa da yarattığı illüzyon sayesinde size gerçeklik hissiyatını vermeyi çok iyi başarıyor. Tabii ki de her ağacın, her çimen tanesinin, her bina çatısının birebir kopyası oyunda bulunmuyor. Fakat barındırdığı ufak ayrıntılarla ve atmosferiyle, oyuncusunu bu dünyanın bir parçası gibi hissettirebiliyor. Saat ve hava durumu gibi değiştirebileceğiniz oyun içi ayarlarla, Dünya üzerinde istediğiniz her koşulu deneyimleyebilirsiniz. Hawaii sahilinden güneşin batışını izleyebilir, Everest Dağı'nın tepesinde uçabilir, Bermuda Şeytan Üçgeni'nde tur atabilir veya dünyanın her türlü iklimini barındıran yerlere seyahat edebilirsiniz. Seçim tamamen size ait ve seçebileceğiniz tonla şey var.

Microsoft Flight Simulator
Microsoft Flight Simulator
349,00
den başlayan fiyatlarla

Oynanış

Microsoft Flight Simulator, teknolojik olarak zirveye oynayan bir yapım olsa da gerektirdiği teknolojiyi sağlayamayan oyuncuları hayal kırıklığına uğratabilir. Bu denli geniş çaplı bir oyunda çökme olmamasını beklemek tabii ki de çok iyimser bir yaklaşım olurdu. Neyse ki her geçen gün oyuncuların verdiği geri bildirimler ve veriler sayesinde geliştiriciler git gide bütün sorunları ortadan kaldırmayı başarıyorlar. Bir yerlere gitme konusunda seçenek neredeyse sınırsız olsa da ana oynanışa baktığınızda söz konusu durum aynı etkiyi yaratmıyor. Eğer diğer oyunlardaki gibi farklı özellikler ve mekanikler arıyorsanız, Microsoft Flight Simulator 2020 sizi memnun etmeyecektir. Uçuş saatlerini düzenlemenizi, rozetler kazanmanızı ve başarılar elde etmenizi sağlayan bir pilot profiliniz bulunuyor. Ancak söz konusu görevler/toplanabilirler veya ilerleme olduğunda yapabildikleriniz oldukça sınırlı. Her ne kadar canlı etkinlikler bulunsa da belirli zaman dilimleri içerisinde gerçekleştiği için tam olarak kendinizi verebileceğiniz ve üzerinde uğraşabileceğiniz bir görev yapısı barındırmıyor. Oyunda kocaman bir dünya ve gezilecek tonla yer olsa da bariz bir içerik eksikliği ne yazık ki hissediliyor.

microsoft flight simulator inceleme

Yine de oyundaki macera hissini tetiklemeyi başaran bazı aktiviteler bulunuyor. Ünlü havaalanlarını, tehlikeli hava koşullarını ve diğer ikonik uçuş durumlarını barındıran bu aktiviteler sayesinde bir şeyi başarmış olma hissini yakalayabilirsiniz. Ancak bunların dışında ne yapmanız konusunda kendiniz yaratıcı olmalısınız. Neyse ki çeşitlilik konusunda uçak tipleri hayal kırıklığına uğratmıyor. Kontrolünde ustalaşabileceğiniz bir sürü uçak tipi bulunmakta. Bu uçak tipleri arasında planörler, jetler ve büyük yolcu uçakları bulunuyor. Her birinin kendine has kontrolleri ve püf noktaları bulunmakta.

Kontroller

Kontrollerden söz açılmışken, uçakların fiziği ve uçuş mekaniklerinin gerçeğe oldukça yakın olduğunu unutmayın. Uçağı kaldırırken veya indirirken yapabileceğiniz bir hatanın gerçek yaşamdakiyle hemen hemen aynı sonuçlanacağı söylenebilir. Kontroller ve mekanikler bu kadar gerçekçi olduğunda, tabii ki en iyi deneyimi yaşamak için bir uçuş çubuğuna ve konsoluna ihtiyacınız var. Ancak herhangi bir oyun koluyla da iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. En azından klavye ve fareden daha rahat hissettirecektir.

microsoft flight simulator oyun inceleme

Gerçek Zamanlı Dünya

Oluşturulan oyun dünyasının benzerliği ve özgünlüğü oldukça etkileyici fakat tek olayı bunlarla kalmıyor. Gerçek hayattan alınan veriler sayesinde, hava trafiğini, gerçek zamanı ve hava durumunu da oyununuza entegre edebiliyorsunuz. İsterseniz gerçek zamanlı olarak gerçek dünyanın hava koşullarında uçabilirsiniz. Ayrıca gökyüzünde yalnız olmayacaksınız, diğer uçaklar da size eşlik edecek. Gerçek dünyada gerçekleşen uçuşların yanı sıra diğer çevrim içi oyuncularla da karşılaşabilirsiniz. Kimi veya neyi gördüğünüzün, başlangıçta seçtiğiniz koşullara bağlı olacağını unutmayın.

Microsoft Flight Simulator, tüm kartlarını açık bir şekilde oynuyor ve olmadığı bir şey olmaya çalışmıyor veya olduğunu iddia etmiyor. Microsoft ilk kez belirli bir hayran kitlesini hedef almış ve istedikleri mümkün olan her türlü veriyi sağlamış. Piyasada, Dünya'dan elde edilen inanılmaz derecede isabetli verilerle oyun deneyimi sunan bir simülasyon bulmak oldukça zor. Uçuş simülasyonunu seven oyuncular, gözlerini kırpmadan Microsoft Flight Simulator 2020'ye giriş yapabilirler. Ancak keşif hissiyatını ve sakin oyun deneyimi seven oyuncuların da kaçırmaması gereken bir oyun olduğunu unutmayın.

Microsoft Flight Simulator
Microsoft Flight Simulator
349,00
den başlayan fiyatlarla

Microsoft Flight Simulator Yayınları