Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Max Payne 3 İnceleme

Max Payne 3 İnceleme

Acı bir intikam yolculuğunun tasvir edildiği ve full time aksiyon deneyimi vaad eden Max Payne serisinin son halkası olan Max Payne 3, 15 Mayıs 2012 tarihinde Rockstar Games imzası ile çıkışını gerçekleştirmiştir.

Ne Oldu Sana Yiğidim?

İlk iki oyunu oynayan kişiler çok iyi bilir; Max Payne abimizin çektiği çile hiç bitmemiş, başına gelmeyen kalmamıştır. Hatta acıların çocuğu Küçük Emrah bile Max’e göre daha rahat ve konforlu bir hayat sürmüştür.

Max Payne 3
Max Payne 3
144,00
den başlayan fiyatlarla

Bu kadar acı ve felaketin ardından Max, haliyle oldukça yaşlanmış ve bu nedenle görünümü de bayağı bir değişmiştir. Artık kel kafalı ve de sakallı bir insana dönüşmüş olan Max ile yolumuza devam ediyoruz. 

7Çok İyi
  • Bullet time hala çok eğlenceli
  • Hiç bitmeyen full aksiyon
  • Eğlenceli hikaye sunumu
  • Grafikler döneminin gerisinde kalmış
  • Yaşlı Max herkese hitap etmeyebilir

Max Payne 3 Hikayesi

Ailesinin intikamını almak için çıktığı bu yolda intikamını alan Max, artık yeni bir sayfa açıp hayatına devam etmek istemektedir. A.B.D topraklarından ayrılma kararını almış olan kahramanımız bu karar nihayetinde artık Brezilya topraklarındadır ve özel koruma olarak çalışmaktadır.

max payne 3

Ama Max’in neden burada olduğunu size söyleyemeyiz. Spoiler vermeyeceğiz. Oynayıp görmek de bu noktada size düşüyor elbette.

O Efsane Bullet Time

Eski oyunlardan aşina olduğumuz ve serinin oyun dünyasına kazandırdığı önemli bir özellik olan “Bullet Time” - ateş ederken zamanı yavaşlatma - yine bu oyunun temel mekaniğini oluşturmaktadır. Adam öldürdükçe dolan bir bar vasıtası ile kullanabildiğimiz bu özellik bazı script sahnelerde kendi kendine de aktif olabiliyor.    

Çok İçme Kafa Yapar

Aksiyonun hiç hız kesmediği, her anın ayrı bir heyecan barındırdığı bu yapımda sürekli yaralanma ihtimalimiz de bulunduğundan sağlık doldurma mekaniği fazlasıyla önem arz ediyor. Max Payne 3’te canımızı yenilememiz için sağdan soldan topladığımız ağrı kesicileri kullanmak zorundayız. Bu nedenle ağrı kesici toplamayı ihmal etmemeye önem göstermekte fayda var.

max payne 3

Gerçek hayatta olması gerektiği gibi sürekli ilaç almak bünyede bazı istenmeyen kısa süreli etkilere neden olabiliyor. Çatışmanın ortasında başınızın dönüp gözünüzün kararmasını istemiyorsanız bu dediklerimizi sakın kulak arkası etmeyin. 

Aksiyon ve Silahlar

Yaşlandı dediğimize bakmayın. Kahramanımız Max Payne, hala çakı gibi. Atlıyor, zıplıyor, uçuyor, ateş ediyor. Zaman geçmiş olsa da karakterimiz formundan hiç bir şey kaybetmemiş. Serinin eski yapımlarındaki dolu dolu aksiyon, üçüncü oyunda da varlığı iyi bir biçimde sürdürebiliyor. 

Bu kadar aksiyon dolu bir oyunda olması gerektiği gibi hatırı sayılır miktarda silah çeşidi de mevcut. Oyunda öldürdüğümüz düşmanların üzerinden düşen silahları alabileceğimiz gibi maceramız süresince de yeni silahlar toplayabiliyoruz. 

Aynı anda üzerinde 3 adet silah taşıma imkânı bırakılmış oyuncuya. Son olarak bunu belirtmek de bir gereklilik.

max payne 3

Arcade Modu

Senaryo harici vakit geçirmek isteyen Max Payne 3 oyuncuları için oluşturulmuş bir mod bulunuyor yapımda. Adı, Arcade Mod. En az mermi kullanımı ile çeşitli görevleri tamamlama aksiyon diyebiliriz bu mod için. 

Çevrim içi Deneyim

Özenle oluşturulmuş büyük Rockstar haritalarında, bullet time özelliğini de kullanarak kaliteli çevrimiçi bir deneyim de bekliyor bizi Max Payne 3’te. 

Grafikler ve Ses

Grafik ve tasarımlar konusunda çok da iyi bir iş çıkaramayan Max Payne 3 çevre sesleri ve seslendirme konusunda sınıfını başarıyla geçmeyi başarıyor.  

Max Payne 3 Almaya Değer Mi?

Yeni ve yaşlı bir karaktere bürünmüş Max eskisi kadar yakışıklı olmasa da hikayesi her zamanki gibi buruk ve bir o kadar da aksiyon dolu. Saf aksiyonu seviyor ve de serinin eski oyunlarını oynayıp bitirmiş bir oyun sever iseniz; üçüncü oyuna da mutlaka bir şans verin ve Max'in sonunun mutlu mu hüzünlü mü bittiğini öğrenin.

Max Payne 3 Yayınları