Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Mass Effect Andromeda Hikayesi

Mass Effect Andromeda Hikayesi

2819 senesinde, Ark Hyperion'da 634 yıllık bir yolculuğun ardından Ryder, Andromeda Galaksisinin Heleus Kümesi'nde uyanır. Hyperion, Scourge adlı bir karanlık enerji bulutuna çarpar, geçici olarak gücünü keser ve Ryder'ın kardeşini komaya sokar.

Ryder'ın babası Pathfinder Alec Ryder, Ryder ve Cora Harper'a keşif için gönderildikleri gezegenin artık kolonizasyon için uygun olmayabileceğini bildirir. Alec, Ryder, Cora ve Liam Kosta, düşman bir uzaylı ırkı olan Kett'in yanı sıra sentetik bir uzaylı ırkı olan Remnant'tan gelen garip yapılarla temasa geçerek gezegene giderler. Ryder ve Alec, uzaylı bir monolitin içinde, Alec'in yıldırımdan etkilenen gezegeni stabilize etmek amacıyla etkinleştirdiği bir terminal bulur. Büyük bir patlama, ikisini yükseltilmiş platformdan atarak Ryder'ın kaskına zarar verir ve Ryder'ı zehirli atmosfere maruz bırakır. Alec, kendi hayatını feda ederek Ryder'a kaskını vererek onu kurtarır. Ryder daha sonra yeniden canlandırılır ve yapay zeka SAM ile birleştirilir ve Alec'in Ryder'ı yeni Pathfinder yaptığını öğrenir.

Mass Effect™: Andromeda
Mass Effect™: Andromeda
152,87
den başlayan fiyatlarla

Bu sırada Hyperion, Nexus'a ulaşır, onu eksik bulur ve görünürde başka bir Ark da yoktur. Mürettebat, Nexus liderliğinden Andromeda'daki tüm dünyaların yaşanamaz hale geldiğini ve Girişim'in varışta mahsur kaldığını, sivil huzursuzluk ve arz sıkıntısı çektiğini öğrenir. İnsanlığın yeni Pathfinder'ı olarak Ryder, kolonileşmek için uygun bir dünya bulmanın yanı sıra diğer Arks'ın kaderlerini ortaya çıkarmakla görevlendirilir. Ryder'a ayrıca Kallo Jath tarafından yönetilen ve Vetra Nyx'in eşlik ettiği Tempest adlı bir uzay gemisi verilir.

mass effect andromeda hikayesi

Ryder'ın aramadaki ilk durağı, Nakmor Drack ve Peebee'nin mürettebata katıldığı radyasyonla boğuşan bir çöl gezegeni olan Eos'tur. SAM'ın yardımıyla Ryder, gezegenin ekosistemini daha uygun seviyelere hızla onaran bir terraforming sistemini barındıran Remnant kasasını açar. Gezegenin yeni geliştirilmiş yaşayabilirliği, Ryder'ın Andromeda'nın ilk başarılı ileri karakolunu kurmasını sağlar. Ryder ayrıca benzer yapılara sahip olabilecek diğer dünyaların yerini gösteren bir yıldız haritası keşfeder. Bu dünyaların Girişimi sürdürebileceği sonucuna varılmıştır.

Başka bir sisteme giderken Tempest, Kett filosuna girer ve Scourge'dan kaçmak zorunda kalır; ciddi hasar alır. Gemi, Aya gezegenine iner ve Kett'e karşı bir direniş oluşturan yeni bir uzaylı türü olan Angara ile temasa geçer. Ryder, Angara'ya diğer iki gezegende yardım ederek ve türlerinden biri olan Jaal Ama Darav'ı Fırtına'nın mürettebatına dahil ederek Girişim'in iyi niyetini kanıtlar. Ryder ayrıca yüksek rütbeli Angara Moshae Sjefa'yı bir Kett tesisinden kurtarır ve bu süreçte Kett'in Angarayı yüceltme olarak bilinen bir genetik modifikasyon süreciyle daha fazla Kett'e çevirdiğini keşfeder. Moshae, Ryder'ı Aya'nın kasasına götürür ve Kett lideri Archon'un tüm kasaları ve buna bağlı olarak bağlı oldukları dünyaları kontrol edebilen Meridian adlı bir nesneyi kovaladığını öğrenir. Kett'i durdurmak için endişelenen Ryder, amiral gemilerinin izini sürer ve Kett'in Salarian Ark'ı ele geçirdiğini, çeşitli Girişim türleri ile deneyler yaptığını keşfeder. Ryder gemiyi serbest bırakır ve Meridian'ın yerini öğrenir.

mass effect andromeda hikaye

Ryder daha sonra eski bir Kalıntı şehri olduğu ortaya çıkan Meridian'ın varsayılan konumuna ilerler. Ryder, Dyson küresi benzeri bir yapı olan Meridian'ın şehirden alındığını, kasaların bağlantısını kestiğini ve gezegenleri yaşanmaz hale getirdiğini keşfeder. Archon, Hyperion'a bir saldırı düzenleyerek SAM'ı Ryder'dan ayırırken, SAM implantını Meridian'ı ele geçirmek için kullanmayı planladığı Ryder'ın kardeşini de ele geçirir. Ryder, kalan filosunu harekete geçirmeyi başarır ve diğer müttefik kuvvetlerle birlikte Meridian'ı koruyan Kett filosuna bir saldırı yapar. Ryder ikizleri Kett'i yenmek için çalışırlar, sonunda Archon'u Meridian'ın sisteminden ayırır ve bu süreçte onu öldürürler. Meridian'ı etkinleştiren ve kümeyi yerleşim için daha uygun hale getiren Ryder bir kahraman olarak selamlanır. Hyperion, Meridian'a zorunlu iniş yaptıktan sonra, insanlığın yeni evi olarak gezegene yerleşir. Emeği geçenler sahnesi sonrası, Archon'un ikinci komutanı Primus, Meridian'ı gözlemler ve gelecekteki olası bir tehdide işaret eder.