Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Mafia 2 İnceleme

Mafia 2 İnceleme

Tutkulu bir hayran kitlesi oluşturmayı başaran Mafia’nın devam oyunu olarak 2010’da piyasaya sürülen Mafia 2, eski hayranları tatmin etmenin yanı sıra seriye yeni adım atan oyuncuları da sürükleyici hikâyesi ve nostaljik atmosferi ile büyülemeyi başarıyor.

Reddedilemeyecek Bir Teklif

2. Dünya Savaşı’nın kanlı cephelerinden biri olan Sicilya’da başlayan oyun, asker olarak geçirdiğimiz kanlı ve gergin bir ilk bölümün ardından bizi 1950’li yıllara, New York’tan esinlenerek yaratılan Empire Bay şehrine götürüyor. Savaşta yaralandığı için geçici olarak eve dönme şansı yakalayan baş karakterimiz Vito, en yakın arkadaşı Joe ile buluştuğunda Joe’nun mafya bağlantıları sayesinde cepheye geri dönmesine gerek kalmayacağını öğreniyor.

Mafia 2 oyun inceleme

Kısa süreliğine babasının izinden giderek geçimini dürüst şekilde kazanmaya çalışan Vito, bu hayatın kendisine göre olmadığını fark ediyor. Ailesine ve kendine daha iyi bir yaşam sunmak için mafyaya katılan baş kahramanımız, farkında olmadan hayatını tamamen değiştirecek olan kanlı ve ihanet dolu bir maceraya ilk adımını atmış oluyor. 

9Mükemmel
  • Gerçekçi atmosfer
  • Sürükleyici senaryo
  • İlgi çekici karakterler
  • Açık dünya faaliyetleri yetersiz

Ona Nazik Davranın... Yaşlandı artık.

Oyunun grafikleri piyasaya sürüldüğü yıl için gayet yeterli olsa da günümüz oyunları ile karşılaştırıldığında oyun motorunun biraz yaşlandığını hissedebiliyorsunuz.

Farklı Sonlar
Oyunun ilk olarak dört farklı sona sahip olması planlanmış ama nihai olarak tek bir sonu olacak şekilde çıkartılmış.

Tabii ki bu oyunu oynarken grafiklerin gözünüze batacağı anlamına gelmiyor. Empire Bay’in atmosferi, dönemin klasik arabaları ile şehrin nostaljik binaları arasında gezerken sizi tam anlamı ile içine çekiyor.

Kulak tırmalamayan fakat pek de öne çıkamayan müziklerin yanı sıra dönemin şarkılarını dinleyebileceğiniz radyolar da bu atmosfere derinlik katmak konusunda müthiş bir iş çıkarıyor.

Mafia 2 oyun inceleme

Ferahlatan İyileştirmeler

Serinin ilk oyununun kimilerine göre en büyük sıkıntısı olan oynanış bakımından birçok yeniliğe ev sahipliği yapan Mafia 2, görev konumlarına gitmeyi kolaylaştıran bir mini harita, çatışmaları iyileştiren bir siper alma özelliği ve Grand Theft Auto oyunlarına daha benzer bir araç sürüş sistemi içeriyor.

Mafia II (Classic)
Mafia II (Classic)
26,95
den başlayan fiyatlarla

Artık ilk oyundaki gibi sürekli haritayı açmak zorunda kalmıyor, hız limitini biraz dahi aştıktan sonra polislerle uğraşmıyor ve en ufak virajları almaya çalışırken bile kendinizi arabayı sağa sola toslar hâlde bulmuyorsunuz. 

Mafia 2 oyun inceleme

Yahu Bu Şehir Sanki… Biraz Boş Mu Ne?

Empire Bay şehri, dönemin mimari yapılarını ve atmosferini oyuncuya gayet başarılı şekilde aktarıyor olsa da aynısı açık dünya faaliyetleri için pek söylenemez. Bu büyük ve detaylı haritada maalesef görevden göreve koşmak dışında yapabileceğiniz çok da bir aktivite bulunmuyor.

Bu açıdan bakıldığında Empire Bay şehrinin, bol etkileşimli bir oyun haritasından daha ziyade göze hoş gelen bir resim tablosuna benzediğini söylersek yanlış olmaz. 

Son Söz

Mafia 2 oyunu, Goodfellas ve Godfather gibi filmlerin hayranları için, benzer bir hikayenin baş karakteri olma şansını sunuyor. Birbirinden farklı zaman dilimlerini içeren oyun atmosfer çeşitliliği ve sürükleyici hikâyesi ile serinin en sevilen yapımlarından biri olmayı kesinlikle hak ediyor.

Mafia II (Classic) Yayınları