Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Lunch Lady İnceleme

Lunch Lady İnceleme

Yine bir korku oyunu ile karşınıza geçtik. Çevrimiçi korku oyunları furyası hız kesmeden devam ediyor oyuncu evreninde. Yakın zamanda Steam kütüphanesine eklenen ve de bir okul içinde gerçekleşen korku dolu olayları deneyim ettiğimiz “Lunch Lady” içeriği için oturduk klavye başına. Hadi başlayalım.

Manic Mice oyun yapım firmasının 15.04.2021 çıkışlı bir korku oyunu Lunch Lady. Detaylara geçmeden önce biraz hikayeden bahsedelim. 

6Ortalama
  • Uygun fiyat
  • Tekrara düşmeyen oyun yapısı
  • Eğlence garanti
  • Performans düşüşleri mevcut
  • Oyun içeriği daha da çeşitlendirebilir

Hikayesi

Yukarıda izah ettiğimiz üzere yapımın hikayesi bir okul binası içinde gerçekleşiyor. Final sınavları gelmiş, kapıya dayanmış ve öğrenciler yine hiç çalışmamış. Beyin fırtınaları yapan öğrenciler -ki bu eforu ders çalışmak için harcasalar çoktan mezun olmuşlardı - en iyi çözümün soruları çalmak olduğuna karar veriyorlar. 

Tüm soruların cevaplarının içinde olduğu 10 sayfa belgenin peşine düşerler. Onların peşine de “Lunch Lady”. 

Lunch Lady dedikleri ise okullarda yemek saati çocuklara dağıtım hizmeti veren görevliler. Normalde kendi halinde olan bu çalışkan kadınlar, bu oyundaki korku faktörünün merkezi ve de öğrencilerin peşinde.

Lunch Lady co op korku oyunu

Detaylar

Co-Op bir oynanışta 4 kişiye kadar arkadaşlarınızla ya da rastgele seçilmiş insanlarla deneyim edebiliyorsunuz Lunch Lady’i. Sınav sorularını ve cevaplarını arayış yolculuğunuzda okulun karanlık ve kasvetli koridorlarında ilerlerken kötü yürekli Lunch Lady’de peşinizi asla bırakmayacaktır. Etraftan çeşitli itemler toplarken okul içinde rahat hareket edebilmek için belli anahtarları da bulmakla yükümlüsünüz. 

Oyunla ilgili hoş bir detay da, oyuna her girdiğinizde farklı şeyler ile karşılaşmanız. Bulmanız gereken itemlerin yeri sabit olmadığı gibi kötü kalpli Lunch Lady her zaman sizi farklı yerlerde arıyor. Yani oyun kendini tekrar etmediği için her seferinde oynanış aynı hazzı size sağlayabiliyor. Ayrıca Lunch Lady oyun içinde ilerledikçe daha güçlü ve de akıllı bir karakter haline geliyor. 

Üç farklı zorluk seviyesinden size en uygun olanı seçebilirsiniz yapımda. Oyuna aşina olana kadar normal zorluk seviyesinde oynamanızı öneririz. 

Sesli Sohbet

Oyunun diğer bir artısı da oyunun; sesli sohbet mekaniği. Oyun içinde üçüncü parti bir yazılım kullanmadan oynanış deneyiminizde aynı anda da sohbet edip bir de arkadaşlarınızı ilginç ve komik tepkilerine şahit olmak gerçekten çok eğlenceli.

Lunch lady korku oyunu inceleme

Seslendirme Ve Atmosfer

Korku oyunlarındaki en can alıcı unsurlar herhalde seslendirmeler ve oyun içi ses efektleridir. Oyununuz süresince çevreden ve düşmanınızdan gelen sesler ne kadar gerçekçi ve ürkütücü olursa korku deneyimini o kadar iyi yaşayabilirsiniz. Lunch Lady, bu konuda da çok iyi bir iş çıkarmış. Seslendirmeler de ses efektleri de tatmin edici seviyede başarılı.

Lunch Lady
Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla

Yapım yaşatmak istediği korku duygusunu sağlamada da en uygun atmosferi yaratmayı başarabilmiş. 

Karar

Karanlık ve ürkütücü okul koridorlarında vücut bulan ve kendini her oynayışta yenileyen bir yapımı tecrübe etme fikri aklınıza yattıysa, Lunch Lady Steam kütüphanesinde satın alınmak üzere sizi bekliyor olacak.

İyi oyunlar. 

Lunch Lady Yayınları