Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,12
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Lords Mobile Nasıl Oynanır?

Lords Mobile Nasıl Oynanır?

Lansmanından bu yana 220 milyondan fazla kurulumla IGG'nin Lords Mobile'ı, freemium pazarındaki en büyük kule savunma oyunlarından biridir. Bu çok beğenilen oyun, strateji türünden ödünç alınan çeşitli unsurların benzersiz entegrasyonu ile kule savunma oyununu bir sonraki seviyeye taşıyor.

Oyunda yeni olanlar için Lords Mobile, çarpıcı grafikler ve animasyonlarla sarılmış şehir kurma, yönetim, ittifak, stratejik birlik oluşumları, çevrimiçi çok oyunculu ve kahraman toplamanın bir kombinasyonudur.

Oyun ayrıca Kahraman Sahnesi (PVE), Kolezyum (PVP), Labirent (PVE) ve Kingdom Tycoon (PVE) gibi çeşitli oyun modlarıyla birlikte gelir. Bunun da ötesinde, oyunda düzenli olarak gerçekleşen çeşitli lonca etkinlikleri vardır. Bununla birlikte, oyunun çeşitli özelliklerini ve tarihini incelemek istediğimiz kadar, bunlar başka bir günün konuları. Ancak bugün, oyundaki yeni oyuncular için size temel ipuçları ve püf noktaları sunacağız. Bu yüzden daha fazla uzatmadan, Lords Mobile'ı en iyi şekilde nasıl oynayacağınıza dair spoiler içermeyen ipuçları ve püf noktaları listemize göz atın.

Lords Mobile
Lords Mobile
Ücretsiz

Kaynak Tahsisi ve Yetenek Puanları

Lords Mobile'da kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için öncelikle kaynaklarınızı nasıl doğru bir şekilde tahsis edeceğinizi öğrenmelisiniz. Oyunda dört tür kaynak vardır: Yiyecek, Kereste, Taş ve Cevher. Bahsedilen kaynakların her biri oyunda büyük bir rol oynamaktadır. Her kaynak, tam potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için yükseltmeniz gereken kendi binasıyla birlikte gelir. Yetenek puanlarının devreye girdiği yer burasıdır. Her seviyede kazanılan Yetenek puanları, kaynak binalarınızın çeşitli özelliklerini artırır. İşin püf noktası, yetenek puanlarının sınırlı olmasıdır, bu da bu değerli puanları harcamak için akıllıca olmanız gerektiği anlamına gelir.

Deneyimli oyuncular tarafından kullanılan en yaygın stratejilerden biri, araştırma, eğitim ve inşaat hızını en üst düzeye çıkarmayı içerir. Yukarıda belirtilen üç özellik, ilerlemenizi daha yumuşak ve daha az stresli hale getirecektir. Belirli bir özelliğe zaten ayırmış olduğunuz puanları kurtarmak istiyorsanız yetenek sıfırlama öğesi de satın alabilirsiniz.

lords mobile nasıl

Çeşitli Birlikleri Öğrenmek

Etkili bir stratejist olmak için, oyundaki çeşitli birliklere genel bir bakışa sahip olmanız gerekir. Bu bilgiye sahip olmak, birliklerinizi doğru bir şekilde tahsis etmenize ve belirli bir görev veya görev için ihtiyacınız olan türü eğitmeye odaklanmanıza olanak tanır. Bununla bağlantılı olarak, oyunda bulunan çeşitli birliklerin güçlü ve zayıf özellikleri de dahil olmak üzere bir listesini oluşturduk.

Menzilli Birlikler

Menzilli birlikler, uzaktan hasar verebilen askerlerden oluşur. Bu kategoriye giren asker türleri arasında Keskin Nişancılar, Gizli Keskin Nişancılar, Kahraman Topçular ve Okçular bulunur. Menzilli Birlikler Kuşatma Motoruna/Süvarilere karşı güçlüdür ve Piyadelere karşı zayıftır.

Kuşatma Birlikleri

Adından da anlaşılacağı gibi, Kuşatma Motoru Birlikleri, duvarları ve diğer savunmaları kırmak için tasarlanmış menzilli kontraksiyonlarla birlikte gelir. Bu kategoriye giren birliklerin türü Ateş Trebuchet, Muhrip, Mancınık ve Ballista'yı içerir. Dahası, Kuşatma Motorları her türlü savunma yapısına karşı güçlüdür ve Piyade, Süvari ve Menzilli Birliklere karşı zayıftır.

Piyade Birlikleri

Piyade birlikleri yüz yüze savaşabilen piyade askerleridir. Bu kategorideki askerler yakın dövüş silahlarını kullanma konusunda uzmandır. Piyade birlikleri ayrıca istilalar sırasında ilk hat savunmanız veya saldırınız olarak da hizmet eder. Piyade birlikleri Gladyatörler, Grunts, Heroic Fighter ve Grunt'tan oluşur. Bu kategori Menzilli ve Kuşatma Motorları birliklerine karşı güçlüdür ve Süvarilere karşı zayıftır. Süvariler Piyade birliklerine kıyasla, Süvariler, bineklerinden dolayı hız ve hasar söz konusu olduğunda çok daha üstündür. Bir varlığı monte eden her türlü asker bu kategoriye girecektir. Bu oyunda, süvariler Reptilian Riders, Ancient Drake Riders, Cataphract ve Royal Cavalry'den oluşur. Dahası, bu birimler kuşatma motorlarına ve piyadelere karşı güçlüdür. Ancak zayıflıkları Menzilli ve temel savunmalardır.

lords mobile birlikler

Loncaya Katılın

Çoğu çevrimiçi çok oyunculu oyun gibi, Lords Mobile da lonca oluşturma ve katılım için uygun sağlam bir sosyal yapıya sahiptir. Bir loncada elde edebileceğiniz avantajlardan bazıları arasında kümes canavarı avı, takviyeler ve lonca arkadaşlarınızdan asker tedarik etmek sayılabilir. Ayrıca, bir loncaya katılmak, dünyadaki diğer oyuncularla bağlantı kurmanıza izin verecektir.

Lords Mobile yayınları