Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Little Nightmares Hikayesi

Little Nightmares Hikayesi

Sarı yağmurluk giymiş dokuz yaşında bir kız olan Six, kimono ve Noh maskesi takan bir kadın rüyasından uyanır. Sadece bir çakmakla donanmış olarak, çok daha büyük sakinler için tasarlanmış devasa, su altı demir bir gemi olan Maw'ın bağırsaklarından gizlice girer.

Maw boyunca, birkaç Nome ile karşılaşır ya ondan kaçan ya da çabalarını pasif bir şekilde gözlemleyen küçük, ürkek yaratıklardır. Birine yaklaşırsa Nome'lara sarılma seçeneği ortaya çıkar. Yakalanan çocukların tutulduğu Hapishanede Six, derinliklerini istila eden etçil Sülüklerden ve ışıklarına yakalanırsa onu taşa çevirecek yapay gözlerden kaçar. Six, düzenli olarak zayıflatıcı açlık nöbetleri yaşar; ne zaman yerse, gölgeli, titrek bir versiyonu ortaya çıkar. Hapsedilmiş bir çocuğun sunduğu ekmeği yedikten sonra Six, kör, uzun kollu Kapıcı tarafından bir parça etle onu bir kafese çekerken yakalanır. O kaçar ama diğer yakalanan çocuklara yardım etmek için hiçbir çaba göstermez. Ayakkabı yığınlarıyla dolu bir odaya düşer ve altında yuva yapan görünmeyen canavardan kaçar. Kapıcı sonunda Six'i köşeye sıkıştırır ve kollarını çöken bir kapıyla keser.

Little Nightmares
Little Nightmares
31,00
den başlayan fiyatlarla

Başka bir açlık krizine yakalanan Six, canlı bir fareyi yemeye zorlanır. Kağıda sarılı çocukların gönderildiği Mutfağa gider. Burada, grotesk İkiz Şefler büyük bir ziyafet hazırlıyorlar ve onu gördüklerinde Six'in peşine düşüyorlar. Okyanus dalgalarının üzerinde Maw'ın gövdesine doğru yol alıyor. Gövdeyi ölçeklendiren Six, gemilerinden Maw'a yürüyen Misafirlere uygun bir obez alayına tanık olur. Japon tarzı Misafir Alanına girerler ve burada kendilerini yiyeceklerle doyururlar. Ziyafet, Maw'ın maskeli sahibi Six'in rüyasındaki gizemli Leydi tarafından yönetilir. Birkaç Misafir, Six'in peşinden koşar ama o onları geride bırakır. Başka bir açlık krizi geçirdiğinde, bir Nome ona sosis ikram eder. Ancak, Six bunun yerine Nome'u yer.

little nightmares oyun hikayesi

Six, Leydi'yi kırık aynalarla dolu Mahallesine kadar takip eder. Leydi tarafından takip edilen Six, Leydi'yi gölgelerden pusuya düşürmeye çalıştığında onu püskürtmek için kullandığı kırılmamış bir ayna bulur. Kendi yansımasının görüntüsü Leydi'nin acı çekmesine neden olur ve sonunda onu boyun eğdirir. Leydi savunmasız ve zayıf bir şekilde yatarken, Six son bir açlık krizi yaşar. Leydi'nin boynunu ısırır, onu öldürür ve büyülü güçlerini emer. Six, karanlık bir aura ile çevrili Konuk Alanından geri döner. Misafirlerden bazıları onu yemeye çalışır, ancak hayatları anında tükenir ve yeni güçleri tarafından boyunları kırılır. Bir kapıdan geçer ve bir merdivenden yukarı çıkar ve güneş ışığına çıkar, kucakladığı tüm Nome'lar açık kapıda toplanır. Emeği geçenler sonrası bir sahnede, Six, Maw'ın girişinde beklerken, uzaktan bir sis düdüğü duyulur.

little nightmares oyun hikayesi

Ek Paket: The Depths

Kaçak Çocuk olarak bilinen genç bir çocuk, su altında sürüklenmeden önce karanlıkta yüzdüğü bir kabustan uyanır. Kreş'ten ayrıldıktan sonra, aynı zamanda kaçan bir kızı takip eder, ancak kız, sadece Kaçak Çocuk'un aldığı el fenerini geride bırakarak ortadan kaybolur. Kaçak Çocuk, kendisini yoğun bir şekilde su basan Maw'un Derinliklerinde bulur ve Sülüklerden kaçınması ve yüzen platformlara atlayarak karşıya geçmesi gerekir. Derinlikler, su altında yüzen ve Kaçak Çocuğu ya üzerinde durduğu platformlara çarparak ve parçalayarak ya da suda çok uzun süre kalırsa kaparak yakalamaya çalışan Büyükanne'nin evi olur. Büyükanneyi elektrik çarpması ve öldürmesi için bir televizyon setini suya ittikten sonra, Kaçak Çocuk Derinlikleri terk eder ama Kapıcı tarafından yakalanır. Son sahne, Kaçak Çocuğu bir kafeste, Six da dahil olmak üzere diğer kapana kısılmış çocukların yanında gösterir. Kapıcı, Six'in kafesinde uyanmadan hemen önceki hikayesine paralel olarak Kaçak Çocuğun kafesini çeker.

Ek Paket: The Hideaway

Kaçak Çocuk, bir kancanın üzerinde mutfağa doğru yükselen sarılı kağıttan kaçar ve Maw'ın yeni bir seviyesine düşer. Nome'ların fırına kömür atmak için getirildiği bir makine dairesi bulur. Kapıcıdan kaçtıktan ve çeşitli Nomelar bulduktan sonra, Kaçak Çocuk onları fırını çalıştırmak için kullanır. Makine dairesindeki kova asansörü tamamen işlevsel hale gelir ve Runaway Kid'i Nome'ların toplandığı bir fırın odasına kaldırır, gölgeleri fırının ışığına benzeyen çocuklara düşer. Kaçak Çocuk, duvardaki bir çatlaktan ayrıldıktan sonra, kendisini Leydi'nin durduğu yükselen bir asansörün tepesinde bulur.

little nightmares konusu

Ek Paket: The Residence

Kaçak Çocuk, asansörden çıktıktan sonra Hanımın Yurduna girer. Gölge Çocuklarla savaşırken kayıp üç heykeli bulmak için bir dizi bulmacayı çözdükten sonra, Leydi'yi aynada kendine bakarken bulur, yansımada maskesiz yüzünün korkunç ve deforme olduğu ortaya çıkar. Leydi, Kaçak Çocuğun varlığı konusunda uyarılır ve onu bir Nome'a dönüştürür. Daha sonra Misafir Alanına ve Six'in hikayesindeki sosisli odaya yolunu bulur. Bölüm, Kaçak Çocuğun Altı'nın yediği Nome olduğunu belirten sosisin yanında durmasıyla sona erer. Maw'ın Sırları için yapılan emeği geçenler sahnesi, sonunda İnce Adam'ı anımsatan bir figür gösteren bir televizyon setinde gösteriliyor.

Little Nightmares Yayınları