Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Little Nightmares 2 Hikayesi

Little Nightmares 2 Hikayesi

Little Nightmares II, Tarsier Studios tarafından geliştirilen ve Bandai Namco Entertainment tarafından piyasaya sürülen bir bulmaca-platform, korku ve macera oyunudur. 2017'deki Little Nightmares'ın ön bölümüdür.

İlk oyunun olaylarından önce gelen hikaye, Pale City'nin dehşetinden kurtulmak ve karanlık sırlarını keşfetmek için önceki oyunun kahramanı Six ile birlikte çalışması gereken Mono'yu takip ediyor. Oyun; Microsoft Windows, Google Stadia, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One için 11 Şubat 2021'de piyasaya sürüldü. PlayStation 5 ve Xbox Series XS sürümlerinin aynı yıl içinde daha sonraki bir tarihte piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Little Nightmares II
Little Nightmares II
149,00
den başlayan fiyatlarla

Kafasına kese kağıdı geçirmiş bir çocuk olan Mono, uzun bir koridorun sonunda bir gözle işaretlenmiş bir kapı rüyasından uyanır. Wilderness boyunca yolculuk eder ve yıpranmış bir kulübeye girer. Orada yaşayan maskeli Avcı tarafından esir tutulan Six'i serbest bırakır. Avcı, onları bir kulübede köşeye sıkıştırana kadar çifti takip eder ve onu bir pompalı tüfekle öldürürler. Ahşap bir kapıyı sal olarak kullanan Mono ve Six, bir su kütlesi üzerinde sürüklenir; sis ve yağmurla kaplanmış ve eski televizyon setleriyle dolu Pale City'de kendilerini bulurlar. Yolculuk boyunca Mono, rüyasından koridora girmek için bu televizyonları portal olarak kullanmaya çalışır. Ancak, kapıya ulaşamadan her zaman Six tarafından geri çekilir. Ayrıca, onlara dokunarak özümseyebileceği birkaç hayalet, sorunlu çocuk kalıntısıyla karşılaşır.

little nightmares 2 hikayesi

Mono ve Six, Okulun kuduz öğrencileri olan porselen Zorbalar tarafından Six'in yakalanmasıyla ayrıldıkları Okula girerler. Mono, Six'i Zorbalardan kurtarır ve uzun boyunlu Öğretmen'den kaçarlar. Okulun dışında Six, sarı yağmurluğunu bulur. Hastaneye varan ikili, parçalanmış Hastalar, birbirinden kopuk canlı elleri ve tavanda sürünen soğanlı Doktor ile karşılaşır. Mono, Doktor'u bir yakma fırınına çeker ve onu öldürmeyi ya da içeride hapsolmayı seçebilir. Mono ve Six daha sonra Soluk Şehir'in kalbine çıkar. Şehrin sakinlerini kontrol eden yaygın bir İletim yayan Sinyal Kulesi'ni görürler Yüzleri maruz kalmaktan bozulmuş olan televizyon bağımlısı İzleyiciler karşılarına çıkar.

little nightmares 2 hikaye

Mono nihayet bir televizyon setinden kapıya ulaştığında, hayalet İnce Adam'ı ortaya çıkarmak için açılır. Mono, Six tarafından çekildikten sonra, İnce Adam televizyondan çıkar ve Six'i yakalar ve arkasında onun parıldayan bir gölgesini bırakır. Çeşitli televizyonları portal olarak kullanan Mono, Soluk Şehir'de gezinir, ta ki Six'in arızası onu Sinyal Kulesi'ne yaklaştırıp İnce Adam'la yüz yüze gelene kadar. Zayıf Adam'ınkine benzer güçlere sahip olduğunu keşfeden Mono, çantasını çıkarır ve Sinyal Kulesi'ni kendine çekmeden önce onunla savaşır ve onu parçalar.

little nightmares 2 oyun hikayesi

Mono, Sinyal Kulesi'ne girer ve artık çarpık bir dev olan Six ile yeniden bir araya gelir. Müzik kutusuna zarar verdiğinde düşmanca davranır, ancak Mono onu yok ederek onu normale döndürür. Sinyal Kulesi parçalanmaya başladığında, çocuklar, çekirdeğini oluşturan jelatinimsi et ve göz kütlesi tarafından takip edilir. Kitleyi geride bırakırlar, ancak Six, Mono'nun bir uçuruma düşmesine izin verir ve bir televizyon portalından kaçar. Yalnız ve kitle tarafından çevrili Mono, tek başına bir sandalyede oturuyor ve kaderine boyun eğiyor. Zaman geçer, Mono büyür, boyu uzar ve sonunda İnce Adam şeklini alır. Kamera, rüyasında koridorun sonundaki odada Mono'yu ortaya çıkarmak için geri çekilir ve kapı kapanır.

Oyuncu tüm tahsil edilebilir aksaklık kalıntılarını bulduysa, son sahnede Six'in  televizyon portalından çıktığını ve yerde Maw'ın reklamını yapan bir broşüre işaret eden kendi gölge benliğiyle karşılaştığı görülüyor. Six'in midesi aniden açlıktan guruldayarak ilk oyunun olaylarını harekete geçirir.

Little Nightmares II Yayınları