Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Lightning Returns Final Fantasy XIII Hikayesi

Lightning Returns Final Fantasy XIII Hikayesi

Lightning tanrı Bhunivelze tarafından kristal durgunluğundan uyandırılır. Dünya 13 gün içinde sona erecek ve bu amaçla Lightning, insanlığın ruhlarını kalplerindeki yüklerden kurtaracak ve Bhunivelze'nin 13 gün sonra yaratacağı yeni bir dünyaya rehberlik edecek bir figür olan Kurtarıcı oldu.

Lightning, Bhunivelze'nin Serah'ın ruhunun yeniden doğuşunu sağlaması şartıyla bu görevi üstlenmeyi kabul eder. Hope, insanlığın kurtarılmış ruhlarını barındıran Ark'tan ona rehberlik eder. Bhunivelze onu seçer ve yolculuğa çıkıp görevini yerine getirirken, birçoğu ağır duygusal yükler taşıyan eski müttefikleri ve düşmanlarıyla karşılaşır. Ayrıca, hem ona tavsiye veren hem de düzenli aralıklarla alay eden Lumina tarafından takip edilmektedir.

LIGHTNING RETURNS™: FINAL FANTASY® XIII
LIGHTNING RETURNS™: FINAL FANTASY® XIII
31,00
den başlayan fiyatlarla

Luxerion'da Lightning, tüm kurbanların Kurtarıcı'nın fiziksel tanımına uyduğu bir dizi cinayeti araştırır; suçlular Etro'nun Çocukları. Yolculuğu sırasında Noel, daha iyi bir dünya yaratmak ve Yeul ile yeniden bir araya gelmek için Lightning'i öldürmesi gerektiği kehanetine takıntılı hale gelen Noel tarafından takip edilir. İkisi kısaca Etro'nun Çocuklarını bozguna uğratmak için ittifak yapar, daha sonra savaşırlar. Lightning, Noel'in öfkesini kullanarak hatalarını fark etmesini ve kabul etmesini sağlar ve yükünü kaldırır. Lightning ayrıca Tarikatın katedralinde Vanille ile tanışır. 

Hikayenin Devamında

Vanille, Lightning'e katedralin içinde ölülerin ruhlarının toplandığı bir yeri gösteriyor. Vanille, görünüşe göre ruhları arındıracak son gün gerçekleşecek bir ritüele hazırlanıyor. Bunu yaparak geçmişteki eylemlerinin kefaretini ödemeyi umuyor. Dead Dunes'da Lightning, Fang ile karşılaşır ve onunla Kutsal Clavis adlı bir kalıntıyı aramak için bölgenin zindanlarında bir yolculuğa çıkar. Onu bulduklarında, Fang, Lukserion'daki ritüelin anahtarı olduğunu; ölülerin ruhlarını çekme gücüne sahip olduğunu ve ritüelin Vanille'i öldüreceğini ortaya koyuyor.

lightning returns hikayesi

Fang, kalıntıyı yok etmeye çalışır, ancak Düzen'in güçleri gelir ve onu alır. Ona Tarikat'ın Vanille'i aldattığını ve ölüleri yok etmek için onu kurban etmeyi planladığını, böylece yaşayanların yeni dünyada yeniden doğmadan önce varlıklarını unutacağını söyler. Lighrning, ritüeli durdurmaya karar verir, ancak Cid onu Bhunivelze'nin iradesine karşı geleceği konusunda uyarır.

Wildlands'de Lightning, Valhalla Meleği adlı beyaz bir chocobo'yu canavarlardan kurtarır ve onu sağlığına kavuşturur. Chocobo'nun XIII'de müttefiki olan Eidolon ırkından biri olan Odin olduğu ortaya çıkar. Oğlu Dajh'ın babasının şu anki durumu nedeniyle komaya giren ve uyanmak istemeyen Sazh ile karşılaşır. Lightning, Dajh'ın ruhunun parçalarını alır, Sazh'ın duygusal yükünü kaldırır ve oğlunu uyandırır. Valhalla'nın harabelerine seyahat eden Lightning, Caius ve Yeul'un çeşitli versiyonlarıyla karşılaşır. Lightning, Caius ile savaştıktan sonra Yeuls tarafından hayata bağlandığını ve bu nedenle kurtarılamayacağını öğrenir.

final fantasy lightning returns hikayesi

Kaos'un ölümlü dünyaya sızmasına ve XIII-2 olaylarını tetiklemesine neden olan şeyin Yeul'un sürekli yeniden doğuşu olduğunu öğrenir. Bir moogle köyünün lideri olarak Mog ile karşılaşınca, Mog'un saldıran canavarları savuşturmasına yardım eder. Yusnaan'da Lightning, Snow'un sarayına sızar ve onu sarayın içinde bulunan bir Kaos konsantrasyonuna girmeye hazırlanırken bulur. Kaosu emmeyi, bir Cie'th'e dönüşmeyi ve Lightning'ın onu öldürmesini sağlamayı planlıyor. O eylemi yapıp kavga etseler de Lightning, Serah'ı tekrar görme umudunu tazeler, dönüşümünü tersine çevirir ve yükünü kaldırır. Nova Chrysalia'nın son gününde Hope, Lightning'e Bhunivelze'nin onu Lightning'i izlemek için kullandığını ve görevi tamamlandığında tanrının onu yok edeceğini açıklar.

Hope kaybolduktan sonra Lightning, Luxerion'a nakledilir ve Noel, Snow ve Fang'ın Vanille'i kurtarmak için Tarikat ile savaşmasına yardım ettiği katedrale girer. Lightning, onu ölülerin ruhlarını serbest bırakmaya ikna etmeyi başarır. Bu eylem Lightning'in Serah'ın Lumina'nın içinde güvende tutulan ruhunu bulmasını sağlar, ancak Bhunivelze Hope'u ev sahibi olarak kullanarak gelir ve Lightning dışındaki herkesi yakalar. Başka bir dünyaya taşınan Lightning, Bhunivelze ile şahsen tanışır ve onun Lightning'i Etro'nun yerini alması için şartlandırdığını öğrenir. Savaşta tanrıyı yaraladıktan sonra Hope'u serbest bırakır ve yeni Tanrıça olmaya ve kendisini ve Bhunivelze'yi Görünmez Diyar'da tuzağa düşürerek yeni dünyayı korumaya hazırlanır.

final fantasy lightning returns hikayesi

LIGHTNING RETURNS™: FINAL FANTASY® XIII
31,00
den başlayan fiyatlarla

Serah'ın bir yanılsaması daha sonra Lightning ile yüzleşir ve Lumina'yı Lightning'in bastırılmış güvenlik açıklarının fiziksel tezahürü olarak ortaya çıkarır. Lumina'yı bir parçası olarak kabul eden Lightning, yardım çağrısı yapar. Hope, Snow, Noel, Vanille, Fang ve Eidolon'lar onun çağrısına yanıt vererek Bhunivelze'nin Sazh, Dajh, Mog ve Serah dahil olmak üzere insanlığın ruhları üzerindeki hakimiyetini koparırlar. Ruhlar daha sonra birleşir ve Bhunivelze'yi yener. Sonrasında, Caius ve Yeul'un çoklu versiyonları Görünmez Diyar'da kalmayı ve Etro'nun yerine dünyalar arasındaki dengeyi korumayı seçer.

Noel ile yaşamak isteyen Yeul'un son enkarnasyonunun Lightning ve arkadaşlarına eşlik etmesine izin verilir. Eidolonlar ve Mog, Görünmeyen Diyar'a gittikten sonra, Lightning, müttefikleri ve insanlığın ruhları, kendi kaderlerine karar verebilecekleri kendi Dünyamıza benzeyen yeni bir dünyaya seyahat ederler. Emeği geçenler kısmı sonrası bir sahnede, Lightning normal kıyafetlerle Fransız kırsalına trenle gelir ve arkadaşlarından biriyle tekrar bir araya gelir.

LIGHTNING RETURNS™: FINAL FANTASY® XIII Yayınları