Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
334,33
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
209,16
den başlayan fiyatlarla
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga İnceleme

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga İnceleme

Bu oyunun mizah anlayışı bana klasik Star Wars parodisi Spaceballs'u en iyi şekilde hatırlatıyor ve deneyimi gerçekten merkeze alıyor. Lego Star Wars, 2005'ten beri garip büyüsünü çalışıyor ve serinin keskin şakaları, aksi takdirde iki markanın ruhsuz bir şekilde kaynaşması olabilecek şeyleri yükseltmeyi başardı.

Skywalker Saga, serideki önceki oyunların tüm zeminini kapsayan kesin giriş olmayı ve ilk kez Lego formunda The Last Jedi ve The Rise of Skywalker'ı dahil etmeyi amaçlıyor. Sonuç, farklı oyun stillerinden oluşan bir deneyim, hepsi de mizah ve çekicilik çizgisi tarafından bir arada tutulan, çalışmalarını sağlamak için yeterli derinlik kazandırdı.

8Çok İyi
  • Bütün 9 filmin hikayesinin anlatılması
  • Dövüşler eğlenceli
  • Açık dünya kısmen güzel
  • Piyasada çok fazla LEGO oyunu var
  • CO-OP daha iyi kurgulanabilirdi

Prequel Trilogy bölümüne başladığımda ve Qui Gon Jinn ve Obi Wan'ın gemisinin uzayda yüzen bir trafik kapısında durdurulduğunu gördüğümde Lego Star Wars: The Skywalker Saga ile iyi vakit geçirdiğimi biliyordum. "Kötü planlar" olarak etiketlenen şeytani planlarını aceleyle gizlemeye çalışan Ticaret Federasyonu ile hızlı bir video konferanstan sonra, Qui Gon ve Obi Wan kapıdan esinti alır, yanlışlıkla talihsiz bir savaş droidi çalar ve uzaya yüzer. Kylo Ren demir pompalıyor ve Rey'in The Last Jedi'daki o rezil sahnede onunla temas kurmasıyla esniyor. Kenobi, Leia'nın Yeni Bir Umut'ta ona verdiği mesajı izlemeden önce biraz patlamış mısır patlatıyor. Sith'in İntikamı'nın başlangıcında, Lego Kontu Dooku, Anakin'in kafasını makas çekerken arsız bir plastik pop sesi çıkarıyor.

Daha Çok Lego

Önceki Lego oyunlarında olduğu gibi, oyundaki her karakter, araç ve etkileşime girebilen nesne, ortamın doğasında bulunan yok edilebilirlik ve yaratıcılığa bağlılıkla Lego'dan inşa edilmiştir. Genellikle bulmaca çözümleri için hammadde üretmek için detritus ve çevre nesnelerini parçalamanız gerekir ve bazı oynanabilir droidler dar alanlarda sıkmak için ikiye bölünebilir. Oyunun para birimi, her zaman olduğu gibi, “studs”, her zaman kanepe minderlerine girme yolunu bulan küçük, tek mandallı parçalar.

the skywalker saga inceleme

Dünyanın gerçek arazisi ve çoğu bina, serideki Lego'dan yapılmak yerine her zaman gerçekçi olmuştur ve burada Skywalker Saga'da gülünç derecede ayrıntılı ortamlar sunuma başka bir katman ekler. Naboo'daki Gunganların sualtı şehri veya Jakku'daki Star Destroyer mezarlığı, kayıp bir Battlefront oyunundan haritalar gibi görünüyor. Bunun yerine, ikonik Star Wars karakterlerinin sevimli küçük Lego versiyonları yaşıyorlar. Ortamın cazibesi, Skywalker Saga'ya başlamadan önce satılmadığım bir özellik olan seslendirmeye de uzanıyor. 2000'lerin ortalarının puslu tarih öncesi sislerinde, serinin olaylarını pandomim eden karizmatik mimiklerle dolu bir Lego Star Wars'u oynadım ve değişimle başa çıkmak zor bir şey. Neyse ki, Skywalker Saga inanılmaz seslendirme yeteneği ile diyalog satıyor.

LEGO® Star Wars™: The Skywalker Saga
LEGO® Star Wars™: The Skywalker Saga
139,60
den başlayan fiyatlarla

Mekanikler

Mekanik olarak, Skywalker Saga, dokuz yoğunlaştırılmış film kampanyası ve yan içerik yelpazesi boyunca birden fazla türü karıştıran her şeyin bir jack-of-trades'idir. Skywalker Saga çoğunlukla şaşırtıcı derecede derin bir yakın dövüş sistemini gizleyen çok kolay karşılaşmalara sahip bir 3D dövüş oyunu. Işın kılıcıyla veya yumruklarla rakipleri havaya fırlatabilir ve onları unutulmaya sürükleyebilir, Devil May Cry'dan Dante gibi dalış yapabilir ve karşı koyabilirsiniz. Çoğu düşman çılgınca bir şey çıkarmak için biraz fazla hızlı iner, ancak Skywalker Saga'nın birçok patron dövüşü gösterişli dublör çalışmaları için daha fazla fırsat sunar.

lego star wars inceleme

Multiplayer

TT Games kendi başına herhangi bir çevrimiçi oyun sistemi uygulamadı, ancak boşluğu doldurmak için Steam Uzaktan Oynatma var. Bu özelliği daha önce hiç kullanmamıştım, ancak ülkenin dört bir yanındaki bir arkadaşımın Han Solo'yu A New Hope'taki Obi Wan'ıma kontrol etmesini sağlamak için çok fazla uğraşmak gerekmedi, hepsi de oyunun bir kopyasına sahip olmadan. Ne yazık ki, bu, titrek internet bağlantılarımızdan biri veya her ikisi için bir soru istemek için biraz fazla şey talep etti ve internet sağlayıcım, çok uzaklardaki bir galakside eğlencenin en büyük rakibi olduğunu kanıtladı. Arkadaşımı kaybettim ve bir saatlik oyun boyunca onu üç kez geri davet etmek zorunda kaldım. Şu anki haliyle, bu oyunda çevrimiçi kooperatifin tadını çıkarmak için bir veya her iki uçta oldukça güvenilir bir internete ihtiyacınız olacak ve oyuna Epic yerine Steam'de sahip olmanız gerekecek.

LEGO® Star Wars™: The Skywalker Saga yayınları