Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
LoL Yeni Başlayanlar İçin Herolar

LoL Yeni Başlayanlar İçin Herolar

League of Legends oyununda seçilebilecek bolca farklı şampiyon var. Oyuna yeni başlayan oyuncular ise bu şampiyonlar karşısında boğulabilir ve paralarını nerelere harcayabileceklerini şaşırabilirler.

Bu yüzden de League of Legends oyununda yeni başlayanlar için şampiyonlar önerileri ile karşınıza çıkıyor. Bu yazımızda bahsedeceğimiz üç şampiyon da kendi alanlarında hem kullanması kolaydır, hem de başarılıdır.

League of Legends
League of Legends
Ücretsiz

Annie (Mid, Dark Child)

Annie bir büyücüdür ve büyülü hasar verir. Bu şampiyon, yetenekleri sayesinde bir düşmanı çabucak yok edebilir. Annie, takımına avantaj sağlamak için rakiplerini bir yerde yeterince uzun süre tutabilir.

Temel yeteneği, farming için çok yardımcı olan Parçala (Q) olarak geçer. Bir minyonu bu yetenek ile bitirmek, büyü için harcanan manayı yeniler.

lol yeni başlayanlar için herolar

Yakma (W) ise iyi bir alan hasarı yeteneğidir. Oyun sonlarına doğru minyonlardan bir şeridi temizlemek için gerçekten kullanışlı olabiliyor bu yetenek.

Erimiş Kalkan (E) sayesinde de Annie, ek büyü direnci kazanır ve düşmanın bazı temel saldırılarını saptırır.

Son olarak, Tibbers Çağırma (R) yeteneği de bulunur. Annie şampiyonunu, düşmanları için gerçek bir tehdit yapan da budur. Düzgün kullanılan bir Tiber, rakipleri mahvedebilir. Öte yandan, Tiber, şampiyonun takım arkadaşlarına karşı çok cana yakın ve yardımseverdir. Altın; büyü hasarına, cana ve manaya bonus ekleyen ve aynı zamanda bekleme sürelerini azaltan eşyalara harcanmalıdır.

Ashe (ADC, Frost Archer)

Ashe, uzun menzilli bir ADC görevi görür. Oyunun başlarında diğer ADC tipi şampiyonlardan biraz daha zayıftır, ancak kontrol etmek daha kolaydır.

Oyunun ilerleyen anlarında gerçek potansiyelini ortaya koyan Ashe şampiyonunun yeteneklerinden biri, bir düşmanı geçici olarak yavaşlatabilen Frost Shot (Q) olarak geçer.

lol oynaması kolay herolar

Çok kullanışlı bir başka yetenek de Volley (W), şampiyonun aynı anda birkaç hedefe saldırmasını sağlar. Bu oklar, bir minyonun hemen arkasında duran bir şampiyona çarpmaz. Hawkshot (E) keşif için kullanılabilir. Oku belirli bir yöne göndermek, alanı aydınlatacak ve olası herhangi bir tehlikeyi ortaya çıkaracaktır.

Son olarak Ashe, bir takım dövüşü başlatmak için en iyisi olan Büyülü Kristal Ok (R) yeteneğine sahiptir. İyi hedeflenmiş ok, birkaç rakibi sersemletebilir ve takımınıza üstünlük sağlayabilir. Sersemletme süresinin okun kat ettiği mesafeye bağlı olduğunu unutmayın. Hedef ne kadar uzaksa, sersemletme o kadar uzun olur. Ok aslında tüm harita boyunca uçabilir. Altın en iyi şekilde fiziksel hasara, saldırı hızına, kritik şanslara ve can çalmaya bonus ekleyen eşyalara harcanır.

Garen (Fighter, Might of Demacia)

Garen çok güçlü ve oynaması kolay bir şampiyondur. Savaşçı olarak fiziksel hasar vermeye odaklanan bu şampiyonun otomatik saldırı gücü, onun güçlü yanı değildir. Bu yüzden de şampiyon, yeteneklerine daha çok güvenir.

Garen karakterinin gücü, hata yapma riskini en aza indiren mekaniğin basitliğinde yatar. Yetenekleri mana veya enerji kullanmaz, bu nedenle bekleme süresi biter bitmez kullanılabilirler.

Garen, en az 10 saniye çatışma dışında kaldığında sağlık yenilenmesini hızlandıran kullanışlı bir pasif yeteneğe sahiptir. Bu, bir şeritte kalmak istediğinizde ancak fazla sağlığınız olmadığında çok yardımcı olur. O zaman tek yapılması gereken, çalıların arasına saklanmak ya da dostane bir kulenin yanında durup, beklemek.

lol kolay herolar

Şampiyonun sahip olduğu en iyi yeteneklerden biri, hareket hızını artıran ve isabet halinde düşmanı susturan Kararlı Vuruş (Q) olarak geçer. Bu, şampiyonu döndürmeyi ve menzildeki tüm düşmanları vurmayı sağlayan Yargılama (E) ile birlikte en iyi şekilde çalışır.

Cesaret (W), yakın mesafelerde çok faydalı olan şampiyona soğurma kalkanı verir.

Son yeteneği, sağlığı düşük bir düşmanı bitirebilen Demencian Justice (R) idir. Altın harcamaları, hasar ve hayatta kalma yardımları arasında iyi dengelenmelidir.

Oynayabileceğiniz Diğer Kolay LoL Heroları

  • Xin Zhao
  • Lux
  • Malphite 
  • Rammus
  • Nasus