Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
LoL Ücretsiz Herolar ve Hero Tipleri

LoL Ücretsiz Herolar ve Hero Tipleri

League of Legends oyununda birçok farklı şampiyon var. Her şampiyon, takımında belirli bir rol oynar ve benzersiz yeteneklerle donatılmıştır.

İster kendi beğenileriniz, ister takım arkadaşlarınızın önerileriyle yol alarak, satın aldığınız şampiyonlardan veya haftalık ücretsiz havuzdan bir şampiyon seçebilirsiniz. Şampiyonların farklı oyun stilleri vardır. Ücretsiz şampiyon rotasyonundan ve şampiyonların oyun stillerinden ise bu yazımızda bahsedeceğiz.

League of Legends
League of Legends
Ücretsiz

LoL Ücretsiz Hero Alma (Tristana & Alistar)

League of Legends oyununda herkes sadece kendine bir şampiyon bulabilir. Maceranızın başlangıcında, ücretsiz bir şampiyon ve ek bir görünüm elde etmek için Facebook hesabınızı kullanmak isteyebilirsiniz. Markasının resmi hesabını beğenmeniz ve ardından Free Riot Girl Tristana butonuna tıklamanız yeterlidir ücretsiz şampiyon ve kostümüne ulaşabilmek için. Ardından da kendi sunucunuzu seçmeniz ve gerekirse oturum açmanız gerekiyor.

lol ücretsiz herolar

Bir başka ücretsiz şampiyon ise Alistar. Riot Games şirketinin YouTube kanalına abone olarak ona ulaşabilirsiniz. Bunun için de sunuculara karşılık gelen bağlantılardan birini seçmeniz yeterlidir. Bu iki basit işlem, başlangıçta size iki şampiyon kazandıracak.

lol ücretsiz hero alistar

LoL Ücretsiz Hero Rotasyonu

Her salı günü Riot Games, bir hafta boyunca geçerli olan ücretsiz şampiyon rotasyonunda 10 şampiyon yayınlar. 7 gün sonra, bunlardan birini gerçekten seviyorsanız, daha fazla kullanmak için şampiyonu satın almanız gerekir. Ayrıca önerilen şampiyonlara da göz atmak isteyebilirsiniz - bunlarda ustalaşmak sorun olmayacaktır. Yani, her hafta içerisinde 10 farklı şampiyonu rahatlıkla da deneyebiliyorsunuz.

Şampiyon Tipleri

Assassin tipi şampiyonlar, en değerli olan rakipleri (özellikle AP ve AD Carry) hızlı bir şekilde bitirme konusunda uzmanlaşmıştır. Bu tür şampiyonlar genellikle rakiplerin dikkatini kolayca dağıtabilecek çok çeşitli yeteneklere sahiptir (kaybolma, sersemletme, yavaşlatma, korku gibi). Suikastçılar hasar vermeye odaklanır (DPS denir), bu nedenle altınlarını kısa sürede çok fazla hasar vermelerini sağlayan itemlere harcarlar.

Fighter tipi şampiyonlar, saldırı ve savunma arasında iyi bir dengeye sahiptir. Bazı ciddi fiziksel veya büyülü hasarlar verebilir ve gerektiğinde daha kırılgan takım arkadaşlarını korumak için canlı kalkan görevi görebilir. Genellikle hızlı bir şekilde dövüş başlatmalarını ve rakibin yanında durmalarını (alay hareketi, sersemletme) sağlayan yeteneklere sahiptirler. Zaman İçinde hasar verme konusunda uzmandırlar.

Mage tipi şampiyonlar, büyülü yetenekleri sayesinde en iyi uzun menzilli dövüşlerde ortaya çıkarlar. Tipik büyücüler, tek bir hedefe veya alan hasarına odaklanmayı amaçlayan güçlü becerilere ve ayrıca rakibin hareketini bozan yeteneklere sahiptir. Ana görevleri hasar vermektir, bu nedenle genellikle düşman saldırılarına karşı savunmasızdırlar. Korumasız büyücü ölü bir büyücüdür. Bir düşmanla yakın karşılaşmalardan kaçınmak için büyücüler, tankların arkasına saklanır.

Marksman tipi şampiyonlar, çoğunlukla AA (Otomatik Saldırı) yoluyla fiziksel hasar veren menzilli şampiyonlardır. Ancak yeteneklere odaklanan ADC de var. Birçoğu, geliştirildiğinde şampiyon istatistiklerini (hasar, saldırı hızı, vb.) iyileştirenlerin yanı sıra kitle kontrol yeteneklerine (yavaşlatma, sersemletme, geri tepme) sahiptir. ADC'nin rolü, en önemli şampiyonlarına AA ile saldırarak düşmanları sürekli taciz etmektir.

Support tipi şampiyonlar, iyileştirme veya yetenek geliştirme (zırh, büyü becerileri, saldırı hızı vb.) yoluyla takımlarını desteklemek için doğarlar. Ayrıca, düşmanların dikkatini kolayca dağıtarak hata yapmalarına neden olan bir dizi kalabalık kontrol yeteneklerine de sahiptirler. Desteğin yeri ADC'nin yanında, genellikle alttadır. Başlıca görevleri, harita görünürlüğünü sürdürmek, düşman baskınlarını önlemek ve çeşitli kalkanlar veya iyileştirmeler yoluyla ADC'yi korumaktır.

Tank tipi şampiyonlar, yüksek zırhları, dayanıklılıkları ve sağlık istatistikleri ile karakterize edilir. Ayrıca kalabalık kontrol yeteneklerine de sahipler, ancak hasar vermede çok zayıflar. Tankların ana görevleri, düşman saldırılarını çekmek ve rakipleri tek bir yerde tutmaktır, böylece diğer takım arkadaşları hasar vermeye odaklanabilir. Tank, saldırıları başlatan ve istilaya öncülük eden kişidir.

Jungler tipi şampiyonlar, yetenekleri sayesinde ormandaki tarafsız yaratıkları kolayca öldürebilen şampiyondır. Görevleri, baskınlar ve güçlendirmeler sağlayarak, Ejderha ve Baron'u güvence altına alarak, koridorlarda sayısal üstünlük yaratmaktır. İyi bir ormancı başarının anahtarıdır. Dışarıda bir yerde saklanan bir düşman şampiyonu düşüncesi bile, rakiplerinizin kolayca yararlanabileceğiniz korkunç hatalar yapmasına neden olabilir.

League of Legends Yayınları