Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
LoL Support Heroları ve Taktikleri

LoL Support Heroları ve Taktikleri

Support herolar, her takımda çok değerlidir. Bu şampiyonlar diğerlerini, özellikle de ADC heroları daha da güçlendiriyor. Yetenekleri sayesinde çoğu zaman yenilgiyi zafere dönüştürebilirler.

En iyi support herolar, sersemletme, yavaşlatma, susturma, pozitif auralar ve iyileştirme gibi yeteneklere sahip olanlardır. Destek olarak oynamak bazı kurallara uymayı gerektirir.

League of Legends
League of Legends
Ücretsiz

Diğer karakterleri korumak en önemli kuraldır

Destek, diğerlerini korumak için yapılır. Bir ADC'nin şeridindeki her şeyi nasıl ele aldığı büyük ölçüde iyi desteğe bağlıdır. Her Destek bu işi yapmak için kendi yolundan gitmelidir. Gerekirse, bir düşman mermisini bloke ederek kendi hayatını feda etmelidir, böylece bir ADC arkadaşı hayatta kalabilir ve kendini geliştirmeye devam edebilir. Zaman altın demektir ve bir ADC için altın zaferin anahtarıdır. Bir Desteğin kaybı, bir ADC'nin kaybından çok daha fazla katlanılabilir. İkincisi, gerektiğinde ekibi ek hasar kaynağından mahrum bırakacaktır, örn. düşmanlar Ejderhayı yakalamaya çalıştığında.

lol support heroları

En iyi meta support heroları

  • Yuumi
  • Morgana
  • Senna
  • Lux
  • Lulu
  • Thresh

Düşmanların dikkatini dağıtmayı da unutmamalısınız

Yetenekleri sayesinde bir Destek, şeridindeki düşmanların arka tarafında bir baş belası olabilir. Destekleyen bir şampiyonun menzilli bir otomatik saldırısı veya yetenekleri varsa, bunları düşmanları başarılı bir şekilde taciz etmek için kullanabilir.

Harita görünürlüğü / totem yerleştirme her zaman aklınızın bir köşesinde olmalıdır

Harita görünürlüğü çok sorumlu bir görevdir. Harita görünürlüğü, takım arkadaşınızı gelen bir tehlikeye karşı zamanında uyarıp uyaramayacağınızı belirleyebilir. Bu, totemleri haritadaki önemli yerlere koyarak rahatlıkla yapılabilir. Aynı derecede önemli bir konu da Pembeler (Görme Totemleri) veya bir Kâhin Özü ile düşman Görüş Totemlerini yok ederek rakip takımın harita görünürlüğünü engellemektir.

Tabii ki, Görüş Totemleri yerleşimi isteğe bağlıdır ve gerekirse farklı yerlere ayarlanabilir. Rakip takım belirli bir konuma bir totem atarsa, Pembe'nizi oraya yerleştirebilir ve böylece onların vizyonunu reddedebilirsiniz. Aynısı haritadaki stratejik konumlar için de geçerlidir - eğer herhangi bir Görüş Toteminiz yoksa, iyi bir harita görünürlüğü sağlamak için yine de orada bir Ward ayarlamalısınız. Bu yok edildiğinde, düşmanların o bölgeyi kendi Pembeleri ile güvence altına aldıklarını ve onu ortadan kaldırmanız gerektiğini bileceksiniz.

Support herolar farm çalmaz

Destek, farm yapmaz ve bunun nedeni, bir ADC arkadaşınızı farm fırsatını elinden alarak veya düşmanlara son vuruş yaparak zayıflatmak istememenizdir. Her Destek, bir düşmanı zayıflatmak için elinden gelen her şeyi yapmalı ve kendi ADC'sinin altını almasına izin vermelidir. Eğer koridor partneriniz herhangi bir nedenle bunu yapamıyorsa, düşmana son darbeyi vurmalısınız, ancak bunu kasten yapmaktan bahsetmek bir yana, diğer durumlarda bundan kaçınmalısınız. İkisinden birinin diğerinden daha güçlü olması gerekiyorsa, bu kesinlikle ADC'dir. Ayrıca, Destekler zarar vermek için yapılmaz. Bu rol diğer takım arkadaşlarına aittir. Saldırıya öncülük ederek değil, uzaktan saldırarak onları destekleyeceksiniz.