Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
LoL Suikastçi, Savaşçı ve Büyücü Hero Önerileri

LoL Suikastçi, Savaşçı ve Büyücü Hero Önerileri

League of Legends oyununda bazı oyuncular, belli başlı rollere sahip olmak isteyebilir. Mesela, bazı oyuncular direkt olarak suikastçi, savaşçı veya büyücü olarak savaş alanında yer almayı tercih edebilir.

Eğer bu video oyunu hakkında çok detaylı bilgi sahibi değilseniz, bu sınıflardan birine ait olan şampiyon seçmek çok zor olabilir. Sizler için hazırladığımız bu yeni yazımızda ise bahsi geçen rollere en uygun olan, kolay kontrolü ile dikkat çeken şampiyonları bulabileceksiniz.

League of Legends
League of Legends
Ücretsiz

Master Yi (Assassin, Wuju Bladesman)

Bu çelimsiz görünen kılıç ustasının gücü, saldırı hızında yatar. Ne yazık ki, yeteneklerinin uzun bekleme süreleri var, bu yüzden çoğunlukla otomatik saldırısına güveniyor şampiyonumuz. Kural ise basit; ne kadar hızlı saldırırsa, o kadar fazla hasar verir. Master Yi şampiyonunun birkaç faydalı yeteneği vardır; bunların arasında, aynı anda birkaç hedefi vuran Alpha Strike (Q) vardır. Bu yetenek, düşmanınıza olan mesafeyi azaltmak için mükemmeldir - şampiyon anında rakibe doğru hareket eder.

lol kolay herolar master yi

Meditasyon (W), özellikle zor durumlarda yardımcı olan bir miktar sağlığı geri kazandırır. Üçüncü yetenek, şampiyonun hasarını artıran Wuju Style (E) olarak geçer. Yine de şampiyonun mekaniğinin zirvesi onun son yeteneğidir: Highlander (R). Bu, onun hareketini ve saldırı hızını arttırır. Master Yi, suikastçı tipinde bir şampiyondur, bu yüzden asıl işi hedefleri olabildiğince çabuk ortadan kaldırmaktır. Altın harcamaya gelince, öncelikle hasar, kritik şans, saldırı hızı ve can çalma bonusu veren eşyalara odaklanmalısınız. Böyle bir kombinasyon, şampiyonu ölümcül bir ölüm makinesine dönüştürecektir.

Olaf (Fighter, Berserker)

Olaf, kolu beyninden çok daha güçlü olan tipik bir barbardır. Mekaniği, kaba kuvvete dayalıdır, bu nedenle çoğu durumda dilinde bir savaş çığlığı ve elinde balta ile düşmana doğru koşar ve ardından zavallı adam ölene kadar kurbanını döver. Şampiyonun yetenekleri de kişiliği kadar basittir. Bunlardan biri (Q) olan uzun menzilli bir balta atışıdır ve bu, isabet halinde bir düşmanı ek olarak yavaşlatır.

lol kolay herolar olaf

Daha sonra kurbanına iki baltayla vurabilir (E). Vicious Strike (W), her vuruşta Olaf şampiyonunun sağlığını yeniler. Son olarak, Ragnarok (R) da karakterin savaş öfkesini harekete geçirir ve onu kalabalık kontrol yeteneklerine karşı bağışık hale getirir. En büyük gerçek hasar ise Reckless Strike (E) tarafından verilir. Altın, beka kabiliyetini artıran eşyalara harcanmalıdır. Genişletilmiş sağlık çubuğu, farklı direnç türleri ve hasar arasında mükemmel dengeyi bulmalısınız.

Ryze (Mage, Rouge Mage)

Ryze, Mage ve Tank sınıflarının bir melezi olduğu için alışılmadık bir şampiyon olabilir. Yetenekleri, mana çubuğuyla birlikte güçlenir ve sonuç olarak mana ile diğer büyücülerden çok daha az sorunu vardır. Eşsizliği, kısa sürede büyük hasar verme ve aynı zamanda savaş alanının kalbinde hızlı durma yeteneği ile sonuçlanır.

lol en güçlü herolar

Ryze şampiyonunun emrinde Rune Hapishanesi (W) vardır ve bu, bir düşmanı geçici olarak bir kafese kilitlemesini ve rahatsız edilmeden ona büyüler yapmasını sağlar. Rouge Mage lakaplı bu şampiyonun son ve en muhteşem yeteneği, onu bir düşman için gerçek bir tehdit haline getiren Desperate Power (R) olarak geçer. Yetenek aktif olduğunda, şampiyon isabet halinde bir miktar hasar yeniler ve tüm yeteneklerine alan hasarı eklenir. Altın; mana ve sağlık çubuklarını, büyü hasarını ve ayrıca çeşitli direnç türlerini artıran eşyalara harcanmalıdır.