Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
LoL Son Vuruş ve Farm Yapma

LoL Son Vuruş ve Farm Yapma

Farming, minyonlara son vuruş yaparak altın ve deneyim kazanmak demektir. Başlangıçta farming yapmak yavaştır, ancak zamanla hızlanabilir. İyi bir farming yapmak, size daha iyi eşyalar sağlayabilir ve böylece şampiyonunuzu hızlı bir şekilde daha güçlü hale getirebilir.

Farming, kaç tane minyon ve doğal canavar öldürdüğünü ölçen bir skor (CS) ile gösterilir. CS sadece son vuruş yoluyla artar, yani bir hedefe son darbeyi vermeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda ise hem farm yapmak hakkında, hem de son vuruşlar hakkında kritik bilgiler vereceğiz.

League of Legends Minyon Çeşitleri

  • Yakın Dövüşçü Minyon Rakip şampiyonlara veya minyonlara hücum eder ve onlara yakın mesafeden saldırır. Her dalga, türden 3 minyon içerir. Caster öinyonlardan daha fazla sağlığa sahipler. Her birini öldürmek 21 altın verir.
  • Caster Minyon Bu yaratıklar, Yakın Dövüşçü Minyonların arkasında yer alır ve enerji oklarıyla uzaktan saldırır. Her dalga 3 Caster Minyon içerir. Yakın Dövüşçü Minyonlardan çok daha zayıflar ve bu nedenle daha az altın sağlıyorlar. Her birini öldürmek 14 altın verir.
  • Siege Minyon Önceki minyonlardan çok daha güçlüdür. Kuleleri yok etmek için doğmuştur çünkü onlardan daha az hasar alırlar. Önce bir Siege Minyon, 15 dakikaya kadar her üç döngüde bir, ardından 25 dakikaya kadar her ikinci döngüde görünür. Son olarak, maçın sonuna kadar her döngüde var olurlar. Yakın Dövüşçü Minyonlardan çok daha dayanıklıdırlar ve daha fazla hasar verirler. Her birini öldürmek 60-90 altın (+3  90 sn) verir.

Süper Minyon Tüm minyonların en güçlüsüdür. Sadece bir inhibitör yok edildikten sonra çağrılırlar. Siege Minyon gibi, kulelerden %50 daha az hasar alırlar. Tüm İnhibitörler devre dışı kaldıktan sonra, her dalga bir Süper Minyon yerine iki tane içerecektir. Her birini öldürmek 60-90 altın (+3 90 sn) verir.

League of Legends
League of Legends
Ücretsiz

Minyonlar oyunun ilk dakikasında haritaya çağrılır. Minyonlar, sıralar halinde Nexus'tan çıkıyorlar ve şeritlerde yürümeye başlıyorlar. Her ardışık dalga 30 saniye sonra başlar ve buna döngü denir. Bir süre sonra minyonlar güçlenir ve sonuç olarak şampiyonlar onları öldürdükleri için daha fazla altın ve deneyim kazanır. Yakın dövüşçü ile karşı karşıya kaldığınız zaman taretin, zarar görmemiş bir minyona iki kez ateş etmesine izin verin. Bundan sonra, o minyonu güvenle öldürebilir ve altın alabilirsiniz. Caster minyon ile karşı karşıya kaldığınız zaman ise önce, temel saldırınızla bir minyona saldırmalısınız. Ardından taretin bir kez ateş etmesini bekleyin. Ondan sonra, o minyonu tek seferde öldürebilirsiniz. 15 minyon öldürerek elde ettiğiniz altın, bir şampiyon öldürmeye eşittir. Bazen becerileri, rakip şampiyonlara saldırmak yerine minyonlar üzerinde kullanmak daha iyidir.

Başta zor gibi görünse de elinizin farm ve son vuruş yapmaya alışması çok uzun sürmüyor. Şampiyondan şampiyona son vuruş yapmak büyük oranda değişebilse de önce yakın menzilli karakterler ile farm yapma alışkanlığı kazanıp sonrasında uzak menzilli karakterler ile bunu pekiştirmek çok bilinen bir farm pratiğidir. Bu taktik ile kolay bir şekilde elinizi farm yapmaya alıştırabilirsiniz.