Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
LoL Solo Neresi ve Karakterleri

LoL Solo Neresi ve Karakterleri

Solo Laner terimi, özellikle Üst veya Orta olmak üzere bir koridoru tek başına savunabilen şampiyonlar için kullanılır. Bu tür şampiyonlar, deneyim puanlarını kimseyle paylaşmak zorunda olmadıkları için genellikle diğerlerinden daha hızlı seviye atlarlar. Solo top ise haritada yer alan üstteki koridordur.

LoL Solo Nedir?

Koridoru koruyabildikleri, başarılı bir şekilde farming yapabildikleri ve düşmanları taciz edebildikleri için Savunanlar ve Savaşçılar, solo laner olabilir. Takım savaşlarında da önemli bir rol oynarlar. Çoğu durumda tek koridorcular tamamen yalnız olduklarından, şeritlerinde olanlardan tamamen onlar sorumludur.

lol solo meta karakterleri

Bu nedenle, koridorda ilerlemişken bir düşman Jungler tarafından yakalanmamak çok önemlidir (örneğin, 1'e 2 durumunda bir düşman kulesinin yakınında). Bunu önlemek için iyi bir harita görünürlüğüne sahip olmanız gerekir.

League of Legends
League of Legends
Ücretsiz

En İyi Solo Meta Heroları / Karakterleri

 • Darius
 • Garen
 • Shen
 • Fiora
 • Camille
 • Malphite

Mid Solo Nedir?

En iyi solo koridor oyuncularına benzer şekilde, bu şampiyonlar koridorlarında ne olursa olsun halletmekten sorumludur - Ortada. Bu şerit çoğunlukla APC (Yetenek Gücü Taşıma) ve Suikastçılar içindir. Bu, en kısa ve en önemli kulvardır, bu nedenle çok sayıda hızlı aksiyon ve takım savaşı vardır. Bu onurlu konumu işgal eden şampiyonlar, sorunsuz bir şekilde farm yapmak ve düşmanların aynı şeyi yapmasını engellemek için alan hasarı verebilmelidir.

Bu koridorda oynamak, uygun harita görünürlüğünü korumanın yanı sıra özel olarak tetikte olmayı da gerektirir, çünkü bir düşman Ormancı herhangi bir yönden yaklaşabilir. Bu nedenle, bir Orta solo koridor oyuncusu, diğer koridorlardaki şampiyonlardan çok Jungler'dan daha fazla yardıma ihtiyaç duyabilir. Bu pozisyonda oynayan insanlar, düşmanları korkutmak ve taciz etmek için sık sık şeritten şeride (Üst, Alt) hareket etmeyi öğrenmelidir.

Bunu yapmadan önce, cephe hattını bir düşman kulesinin yanına itmeniz gerekir, böylece rakipler kölelerinizle savaşmakla meşgul olur, böylece özgürce avlanmanıza izin verir. APC, ilk iki aşamada en büyük hasarı verir. Bu şampiyonlar hasara karşı oldukça savunmasızdır, bu nedenle genellikle yakın dövüşte takım arkadaşlarının arkasına saklanırlar. ADC'ye benzer şekilde, hayatta kalmak ve aktif olarak işlerini yapmak için doğru pozisyonu önemsemeleri gerekir. Ana hedefleri, belirli bir hedefe kısa sürede çok fazla hasar vermektir (burst dmg olarak adlandırılır). En iyi durumda, bir düşmanı anında öldürebilir veya sağlığının çoğunu alabilir, böylece onu savaştan uzaklaştırabilirler. APC saldırıları genellikle şu kalıbı takip eder: tüm yetenekleri kullan -> yetenekler soğuyana kadar geri çekil -> tekrar saldır. Otomatik saldırılarını birincil hasar kaynağı olarak kullanmazlar.

En İyi Mid Meta Heroları / Karakterleri

 • Zed
 • Yone
 • Kassadin
 • Yasuo
 • Vladimir

League of Legends Yayınları