Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
LoL Meta Jungle Heroları ve Jungle Nasıl Oynanır

LoL Meta Jungle Heroları ve Jungle Nasıl Oynanır

Ormancıları tanımlamak zordur. Bir kulvarda olmaktan ve minyon farming yapmaktan deneyim veya altın kazanmazlar. Bunun yerine, ormanda tarafsız yaratıkların yaşadığı küçük kampları yağmalamaları gerekir. Bu nedenle hemen hemen her Jungler, Smite adlı sihirdar yeteneğini seçer.

Lol Jungle İpuçları / Taktikleri

Bu büyü Jungler'ın işini önemli ölçüde kolaylaştırır. Bu aynı zamanda Ejderler veya Baron ile savaşırken de paha biçilmez bir yardımdır. Mavi Golem kampı ve Kırmızı Buff kampı oyunun 155 dakikasında, geri kalanı ise 205 dakikasında görünür. Bir kampı ne kadar sık ziyaret ederseniz, onlardan o kadar az altın ve deneyim elde ettiğinizi unutmayın. Eğer bir Ormancı, kamplar yalnız bırakılırken bir koridoru basarsa, oraya döndüğünde biraz ekstra deneyim ve altın elde eder.

League of Legends
League of Legends
Ücretsiz

Birçok şampiyon Jungle olarak oynayabilir. Bazıları ilk önce Mavi Golem kampına, diğerleri de Red buff kampına gider ve hızlı bir şekilde yardımcı auralar elde eder. Oyunun başlarında, genellikle yaratıkları kamplarından çekip onları dağıtmak ve bir Ormancı tarafından bitirmeyi kolaylaştırmak için takım arkadaşlarının yardımını kullanırlar. İyi bir Ormancı, sınırlarını bilir ve birkaç kampı temizlemek ve yine de koridorlardan birinde bir düşmanı bastırmaya hazır olmak için yeteneklerini dikkatli bir şekilde kullanır.

lol jungle kampları

Tipik Ormancılar, emme kalkanları, can çalma ve hatta iyileştirme gibi çeşitli güçlendirmelere sahiptir. Ek olarak, çoğu alan hasarı verebilir. Bu rolü üstlenmek kararlılık (ve doğru kararlar vermek) ve daha da önemlisi - etkililik gerektirir. Bir takım, tüm oyun boyunca ormandan çıkmayan bir şampiyona ihtiyaç duymaz. Sırasıyla, farklı yerlerde ortaya çıkarak takım arkadaşlarının şeritlerdeki düşmanları geride bırakmalarına yardım etmeyi seçerlerse, düşman gelişimini engelleyecekler çünkü rakipler çok daha dikkatli oynamak zorunda kalacaklar.

Ormancı olarak oynamak, kurnaz olmayı gerektirir, örneğin düşman ormanından yaratıkları çalmak (Counter Jungling), böylece düşman gelişimini yavaşlatabilirsiniz. Bunu başarılı bir şekilde yapmak için, bir kamptaki yaratıkların yalnızca en büyüğünü öldürmeli ve gerisini bırakmalısınız. Düşman kalan daha küçük yaratıkları bitirene kadar, daha büyük olan yeniden doğmayacaktır.

En İyi Meta Jungle Heroları

  • Lee Sin
  • Hecarim
  • Kayn
  • Kha Zix
  • Jax

Jungle Kampların Detayları

Kurt kampında büyük büyük yırtıcı ve iki küçük yırtıcı var. Yakın mesafede savaşırlar. İlkini öldürmek, diğer ikisini öldürmekten çok daha fazla altın ve deneyim kazandırır. Ek olarak, daha büyük kurt, onu öldüren şampiyona biraz sağlık verir. Kurtlar 50 saniye sonra yeniden doğar.

Gromp kampında bir büyük kurbağa var. Bu kurbağanın hasarı yüksek ancak oyun başında can çalmanız varsa rahatlıkla kesip fazlaca altın alabildiğiniz bir kamp.

Golem kampında sadece iki yaratık yaşıyor, ancak bunlar diğerlerinden daha güçlü. Daha büyük golem, deneyim ve altın bonusunun yanı sıra küçük sağlık yenilenmesi sağlar. İkisinden küçüğü, diğer kamplardaki daha küçük yaratıklardan biraz daha değerli. Onları da kestiğinizde biraz daha küçükleri spawn oluyor ve onlar da 10 altın veriyorlar. Golemler 50 saniye sonra yeniden doğar.

Red Brambleback kampında kırmızı auralı büyük bir ağacımsı canavar ve aynı türden iki küçük yaratık yaşıyor. En büyüğünü öldürmek size Kırmızı Buff verir, bu da otomatik saldırılarınızın hedefinizi yavaşlatmasına ve zamanla gerçek hasar vermesine neden olur. Tıpkı diğer büyük yaratıklar gibi, katili için sağlığın küçük bir kısmını yeniler. Bu kamp 5 dakika sonra yeniden doğar.

Blue Sentinel kampında, mavi auralı büyük bir golem ve iki küçük golemcik tarafından işgal edilmiştir. Golemi öldürmek, mana yenilenmesine bonus sağlayan ve ayrıca yetenek bekleme sürelerini kısaltan Mavi Buff kazandırır. Bu kamp da Kırmızı Buff kampı gibi 5 dakika sonra yeniden doğar.

Ejderhalar, nehir kenarında, Dip'e yakın bir koyda yaşıyor. Bu, özellikle düşük seviyeli şampiyonlar için çok daha güçlü bir rakip. Oyunda birden fazla ejderha çeşidi var ve her birini öldürdüğünüzde tüm takıma farklı türden bonus buff'lar verirler. Toplamda 5 ejderha öldürdüğünüz zaman daha güçlü bir buff alırsınız ve Kadim Ejder spawn olur. Kadim ejderhayı da öldürdüğünüzde tüm takıma inanılmaz bir buff verir. 

Baron, tüm tarafsız yaratıkların en güçlüsü. Körfezi Tepeye yakındır. Baron, saldırganlara hasar veren, fiziksel hasarlarını %50 azaltan, tüm şampiyonları havaya uçuran veya onları çeşitli yönlere geri iten bazı benzersiz yeteneklere sahiptir. Baron'la savaşmak büyük bir işbirliği gerektirir. Bu hedef oyunun sonuna kadar savaşılmamalıdır. Baron'u öldürmek, öldürme takımının tüm üyelerine yüklü miktarda altın ve hala hayatta olanlara Baron Takviyesi verir. Bu, fiziksel / büyülü hasara bonus sağlamanın yanı sıra sağlık ve mana yenilenmesini hızlandırır. Aynı zamanda Baron kestikten sonra minyonlarınız da büyür ve kulelere çok daha fazla hasar verirler. Baron 15. dakikada ortaya çıkar ve 7 dakika sonra yeniden doğar.