Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
LoL Destek, ADC ve Jungle Hero Önerileri

LoL Destek, ADC ve Jungle Hero Önerileri

League of Legends oyununda bazen çok stratejik roller seçmeniz gerekebilir. Mesela, bir destek şampiyonu seçip, kahramanları hayatta tutmaya çalışabilirsiniz. Aynı zamanda ADC rolüne bürünüp, bütün savaş alanını hasar altında bırakabilirsiniz.

Bunun haricinde bir de Solo Laner ve/veya Jungle rolüne geçebilirsiniz. Bu rollerde de takımı taşımayı veya onlara pasif olarak destek olmayı seçebilirsiniz. Peki, yeni oyuncular için bu rollere en uygun şampiyonlar hangileridir?

League of Legends
League of Legends
Ücretsiz

Soraka (Support, Starchild)

Soraka her takımda kendine yer bulabilen büyük bir destekçi. Temel işlevleri şunlardır: İyileştirme, manayı geri yükleme ve otomatik saldırı ile düşmanları taciz etmenin yanı sıra onları susturmak. Bu şampiyon, büyük hasar vermez ve cephede kalmamalıdır. Soraka, yeteneklerini rahatsız edilmeden kullanabileceği bir kenarda dururken kendini en iyi şekilde belli edebilir.

lol support hero tavsiyeleri meta

Saldırgan yeteneklerinden biri, yakındaki tüm hedeflere büyülü hasar veren Starcall (Q) olarak geçer. En önemli yetenek, takım arkadaşlarını iyileştiren ve zırhlarını geliştiren Astral Blessing (W) idir. Başka bir yetenek olan Infuse (E) ise ya takım arkadaşlarının manasını yeniler ya da bir düşmanı susturur ve onlara büyülü hasar verir. Şampiyonun son yeteneği olan Wish (R) de haritanın diğer tarafındakiler dahil tüm takım arkadaşlarını iyileştirir. Şampiyonun büyüsünü etkili bir şekilde kullanabilmesi için takım arkadaşlarına pozitif güçlendirmeler (gelişmiş direnç, hasar vb.) ve ayrıca mana çubuğunu genişleten öğelere altın harcamak en iyisidir.

Tristana (ADC, Megling Gunner)

Tristana kullanması en kolay ADC tipi kahramanlardan biridir. Gerçek gücü, oyunun sonlarında ortaya çıkar ve ana hasar kaynağı, savaşta yardımcı olacak bazı ilginç yeteneklere sahip olmasına rağmen, otomatik saldırısıdır. Temel olan Patlayıcı Atış (E), bu sadece çok fazla hasar vermekle kalmaz, aynı zamanda düşmanlar öldürüldüklerinde havaya uçarak ek alan hasarı verir.

lol hero önerileri

Bir sonraki önemli yetenek, mevcut bir hedefe atlamasına veya güvenli bir yere atlamasına izin veren Roket Atlama (W) olarak geçer. Hızlı Ateş (Q) sayesinde Tristana, saldırı hızını büyük ölçüde artırır, bu da düellolarda gerçekten yararlı olabilir. Son yeteneği, çevresindeki tüm düşmanlara hem zarar veren hem de onları geri iten Buster Shot (R) idir. Bu yetenek, Roket Atlama ile birleştiğinde şampiyonu elde etmeyi gerçekten zorlaştırabilir. Altın en iyi hasarı, kritik şansı, saldırı hızını ve can çalmayı artıran eşyalarda harcanır.

Warwick (Jungler/Solo Laner, Blood Hunter)

Warwick, son derece yüksek beka kabiliyetine sahip bir kan avcısıdır. Herhangi bir kurt adam gibi o da kana susamıştır ve Summoner's Rift içerisinde düşmanlardan daha iyi bir kan kaynağı yoktur. Hasar vermek, kendi sağlığını yeniler ve bu da onu zorlu bir rakip yapar. Basit mekanikten bağımsız olarak, gerçekten etkili bir şampiyon olarak geçer kendisi.

lol hero önerisi

Tüm yetenekleri mana gerektirir, bu yüzden her zaman mana çubuğuna göz kulak olmanız gerekir. Kan kokusu aldığında (E) Warwick çılgına döner, bu da yakınlarda yaralı bir düşman olduğunda hızlanmasını sağlar. Bu nedenle kurt adamdan kaçmak çok zordur. Açlık Vuruşu (Q) ile Warwick, kendi sağlığını yenileyen yüksek büyü hasarı verir. Bu, onun beka kabiliyetini arttırır ve bir şeritte düşmanlarından daha uzun süre kalmasını sağlar. Avcı'nın Çağrısı (W) şampiyonun saldırı hızını önemli ölçüde artırır. Şampiyonun son yeteneği Infinite Duress (R) olarak geçer. Bu, onun anında bir düşmana doğru zıplamasına, onu devirmesine ve parçalara ayırmasına ve aynı zamanda kendini iyileştirmesine olanak tanır. Altın en iyi şekilde iyileştirme ve mana bonusları veren, ayrıca büyü hasarını ve çeşitli direnç türlerini iyileştiren eşyalara harcanır.