Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
League of Legends Summoner's Rift Taktikleri

League of Legends Summoner's Rift Taktikleri

Summoner's Rift, League of Legends oyununun ilk ve en popüler olan haritasıdır. Turnuva ve dünya şampiyonasının 5'e 5 maçları bu harita üzerinde gerçekleşir. Harita iki özdeş şekilli parçaya bölünmüştür; Mavi ve Mor şeklinde görünür.

Savaş alanı ise üç şeritle geçilir Orta, Üst ve Alt. Her şerit üç Kule tarafından korunmaktadır ve her bir üssün, her şerit için bir tane olmak üzere üç engelleyicisi vardır. Nexus da farklı iki kule tarafından korunur. Şeritler, haritanın çoğunu kaplayan bitişik ormanlarla çevrilidir. Ormanda, farklı kamplara atanmış birçok tarafsız yaratık bulunur. Haritanın hem Mavi, hem de Mor kısımları, oyundaki en güçlü iki yaratığın yaşadığı sığ sularla bölünmüştür Ejderha ve Nashor. İlkini öldürmek 190 altın ve ikincisi ise bir güçlendirme ile birlikte 300 altın ile ödüllendirilir. Bu haritada yapılan savaşları üç aşamaya ayırabiliriz. Zafer ise düşman Nexus'u yok ederek ya da karşı takımı teslim olmaya zorlayarak kazanılabilir.

League of Legends
League of Legends
Ücretsiz

Birinci Aşama

Birinci aşama, şampiyonlar haritada ortaya çıktıktan hemen sonra başlar. Genellikle bu anda oyuncular başlangıç ögelerini satın alırlar. Şampiyonlar henüz tüm yeteneklerine sahip değiller, zayıflar ve hasara karşı savunmasızlar. Bu, oyuncuların hem farm yapabilecekleri, hem de deneyim kazanabilecekleri kulvarlarında pozisyon almaları için doğru zamandır. İlerleme yavaş olur, şampiyonlar ise minyonları zar zor öldürebilir.

Canavar sürüleri ile ise baş etmek oldukça zordur. Bu aşamada son vuruşlara odaklanmak en iyisidir ve zaman zaman, doğru an varsa, rakiplerinizi yoklayabilirsiniz, böylece kendilerini çok güvende hissetmezler. Bu aynı zamanda ormancıların saldırgan baskınlarının çok yaygın olduğu zamandır. Birinci aşamanın nihai sonucu büyük ölçüde farm olaylarına bağlıdır. Şampiyonlar ne kadar çok altın kazanırsa, ikinci aşamada o kadar iyi eşyalara sahip olurlar. Ancak bu aşamada bir/iki defa ölürseniz, bir daha toparlanmanız çok zor olur. Erken oyun aşaması genellikle ilk kulenin yıkılmasıyla sona erer.

İkinci Aşama

Bu aşamada çoğu şampiyon, kendilerini temel erken ögelerle zaten silahlandırmış olacak. Şimdi, şeritlerde sayısal üstünlük oluşturmak için iyi bir zamandır 4'e 3, 3'e 1 vb. Bu, rakipleri ortadan kaldırmaya ve düşman kulelerini yıkmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, kendi kulelerinize de göz kulak olmalısınız, çünkü korumasız bir geçit, düşmanlar için çekici ve kolay bir hedef haline gelir. Hedeflerinizi dikkatli seçin çünkü bazı kahramanlar size ciddi anlamda bela olabilir. İkinci aşamada, şampiyonunuz zaten bir veya iki oyun ortası ögeyle donanmış olmalıdır. Bunlar, kaçınılmaz takım savaşlarında işe yarayacaklar. İkinci aşama ayrıca Ejderhayı kontrol etmek ve öldürmek için iyi bir andır. İkinci aşama genellikle bir takımın kulelerinin çoğu yok edildiğinde sona erer.

Lol ejder

Üçüncü Aşama

Bu aşamada çoğu şampiyon, temel nihai ögelerle kendilerini çoktan silahlandırmış olacak. Bu noktada, herhangi bir kötü karar, daha önceki avantajdan bağımsız olarak, yenilgiye dönüşebilir. Her takım dövüşü iyi düşünülmeli ve hedefler dikkatlice seçilmelidir. Bu, rakipleri tuzaklara çekmek, Baron'u ele geçirmek ve kontrol etmek ve tüm düşman totemlerini ortadan kaldırmak için iyi bir zamandır. Bu aşamada ölen şampiyonların yeniden doğmadan önce 60-70 saniye beklemeleri gerekeceğini unutmayın, bu nedenle galip gelen bir takım savaşı oyunu sonlandırabilir.

lol baron