Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
ADC Meta Heroları & ADC Nasıl Oynanır

ADC Meta Heroları & ADC Nasıl Oynanır

ADC tipi şampiyonların ana görevleri belirli hedefleri ortadan kaldırmaktır. Güçleri, hasarı artıran ögelerde yatmaktadır. Uzaktan saldırdıkları için, kendilerini aniden düşman ateş hattında bulmamak için her zaman doğru pozisyona dikkat etmeleri gerekir.

Başlangıçta takım arkadaşları tarafından taşınırlar, böylece temel eşyalar için ihtiyaç duydukları altınları özgürce toplayabilirler. Eşyaları kazandıklarında roller değişir, böylece ADC taşıyıcı olur, yani takımlarını zafere götürür.

League of Legends
League of Legends
Ücretsiz

Farm Yapmak

ADC rolünün ustalaşması gereken en önemli şeylerden biri iyi farming yapmaktır, yani son vuruş minyonları veya tarafsız yaratıklar aracılığıyla altın kazanmak. Bu şekilde altın elde etmek, diğer şampiyonları öldürmekten çok daha önemlidir. Öldürmelerin gereksiz olduğunu söylemek biraz abartı olabilir, ancak bunlar CS (öldürülen kölelerin ve tarafsız yaratıkların sayısı) ile ölçülen normal farming yöntemine hoş bir ektir. İyi bir ADC, tek bir yaratığın bile geçmesine izin vermez, onu öldürmek yeteneklerini kullanmayı gerektirse bile. Bu, çok fazla eğitim ve bir şampiyon hakkında iyi bilgi gerektirir.

En İyi Meta ADC Heroları

  • Samira
  • Caitlyn
  • Ashe
  • Ezreal
  • Vayne

Yüksek AD & AP

Bir diğer önemli rol ise DPS'dir (Saniye Başına Hasar), çünkü oyunun sonlarında ADC çok büyük hasar verebilir. Eğer ölürlerse, takım itici gücünü kaybeder. Bu nedenle Tanklardan, Savaşçılardan ve Desteklerden sürekli korunmaya ihtiyaçları vardır. Ön cephenin arkasından hayatta kalmaya ve en önemli ve en tehlikeli hedefleri ortadan kaldırmaya odaklanabilirler AD/AP Carry. Bu tür bir şampiyonu oynamak, gelen bir tehlikeye karşı uyaracak altıncı bir his gerektirir. Saldırmadan önce ölmemek için iyi düşünülmesi gerekir. Bazen sağlığı az olan bir düşmanı avlamaktan vazgeçmek, kendinizi düşman bölgesinin derinliklerinde 1'e 3 durumunda bulmaktan daha iyidir.

Doğru eşyaları satın almak

Özellikle bir ADC iseniz, her satın alma iyi düşünülmelidir. Bazı öğeler farming yapmanıza ve şeridinizde kalmanıza yardımcı olabilir (Vampiric Scepter) ve diğerleri (Zeal, Pickaxe, B.F. Sword), örneğin rakip takım Ejderha'yı ele geçirmeye çalışırsa, takım savaşları üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Önemli bir husus, envanterin mevcut duruma uyarlanmasıdır. Diyelim ki, düşmanlar savunma eşyaları satın aldıysa, altınınızı Son Fısıltı'ya yatırmak akıllıca olacaktır, böylece yine de oldukça yüksek hasar verebilirsiniz. Düşmanlar; saldırılarını ADC'ye odaklarlarsa, savaşta biraz daha kalmak ve böylece zafer şansınızı artırmak için Koruyucu Melek satın almayı düşünmek iyidir. En az bir can çalan eşyaya (örn. Kan emici) sahip olmak da aynı derecede önemlidir. Bu olmadan, hayatta kalmak gerçek bir meydan okuma olabilir.

Support ile birlikte hareket etmek

Her ADC'nin en iyi arkadaşı bir Destektir. Bu düet genellikle Ejderha'nın bulunduğu yere yakın olan Alt'ı korur. Yakınlarda konuşlanmış iki ek şampiyon, alanı kontrol etmeye kesinlikle yardımcı olacak ve örneğin rakip takım Ejderha'yı öldürerek bir avantaj elde etmeye çalışıyorsa, hızlı tepki verecektir. ADC ve Destek bir birim olarak hareket etmeli, birbirlerini mükemmel bir şekilde anlamalı ve diğerinin zayıflıklarını telafi etmelidir. Destek bir dadı değildir, ancak o olmadan ADC'nin cephe saldırılarından sağ çıkamayacağı önemli bir ekip üyesidir. Desteğinize saygı gösterin, o da aynı şekilde karşılık verecektir. Unutmayın - çoğu durumda alacağınız tek yardım odur.