Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,09
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,12
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,59
den başlayan fiyatlarla
Zorluğa Göre Boss Savaşları Olan Oyunlar

Zorluğa Göre Boss Savaşları Olan Oyunlar

Günümüzde piyasaya sürülen birçok video oyununda bölüm sonu canavarları ve/veya bölüm sonu karşılaşmaları yer alıyor. Her oyunda bu sistem bir şekilde kullanılıyor olsa bile bazı yapıtlarda bir adım ileriye gidiliyor ve bölüm sonu canavarları, zorluk seviyelerinin arkalarına saklanıyor.

Mesela, bir video oyununu kolay veya normal seviyede oynayan kişiler, zor veya çok zor seviyelerde yer alan bölüm sonu karşılaşmalarını kaçırabiliyor. İşte, zorluğa bağlı bölüm sonu canavarlarına sahip olan oyunlardan da bu yazımızda bahsedeceğiz.

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake oyununun sadece en zor modunda, her şeyi bitirdiğiniz zaman karşınıza çıkabilecek bir bölüm sonu canavarı çıkıyor. Hatta bu canavar ile savaşabilmek için ondan önce 5-6 farklı mini bölüm sonu canavarı ile savaşmanız gerekiyor. Bu varlığın adı ise Pride and Joy Prototype olarak geçiyor. Kendisi orijinal Final Fantasy VII oyununda da yer alıyordu ve oyunun sonlarına doğru savaş anları gerçekleşiyordu. Yenilenen oyunda ise kendisi bir gizem olarak karşımıza çıkıyor.

FINAL FANTASY VII
FINAL FANTASY VII
311,56
den başlayan fiyatlarla

Bloodborne

Köpekleri kim sevmez ki? Eğer Bloodborne oynuyorsanız ve sizden onlarca kat daha büyük, yanan bir köpek üzerinize koşuyorsa, aslında içinizde bir tık olumsuz düşünceler oluşabilir. Watchdog of the Old Lords, Bloodborne oyununun zorlu bölüm sonu canavarlarından bir tanesi. Yalnız, kendisi yine de gizemli sayılmaz. Bu karşılaşmaya Chalice Dungeon: Pthumerian Labyrinth (Pthumerian Chalice Layer 3) içeriğinden ulaşabiliyorsunuz. Yine de kağıt üzerinde bu savaş, bir zorluk seviyesi arkasında yer aldığı için listemize eklendi.

Terraria

Eğer zorluk seviyelerinin arkasında saklanan bölüm sonu canavarlarını arıyorsanız, Terraria sizin için adeta bir cennet olacaktır. İçerisinde sayısız bölüm sonu canavarı bulunduran bu oyun, zorluk seviyelerine göre farklı karşılaşmalar size sunabiliyor. Queen Slime, The Twins, The Destroyer, Skeletron Prime, Plantera, Golem, Empress of Light, Duke Fishron, Lunatic Cultist ve Moon Lord gibi bölüm sonu canavarları, sadece Terraria oyununun zor modunda bulunuyor ve öldürülmek için de sizleri bekliyor.

Terraria
Terraria
163,84
den başlayan fiyatlarla

Undertale

Undertale oyunundaki asıl amacımız, kimseyi incitmeden oyunu bitirmek. Yalnız, olur da siz oyundaki herkesi öldürmek isterseniz ve bunu da başarırısanız, oyunun en sonunda gizli bir bölüm sonu canavarı ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Sans, bu savaşta karşınıza çıkıyor ve sadece ilk saldırısı ile bile işinizi bitirebiliyor. Eğer bu saldırıdan bir şekilde sağ çıkarsanız da oldukça zorlu bir savaş sizi bekliyor. Evet, Sans net olarak bir zorluk seviyesinin arkasında saklanmıyor ama yine de işin içinde bir gizem bulunuyor efendim. 

Undertale
Undertale
327,97
den başlayan fiyatlarla