Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,09
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,12
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,59
den başlayan fiyatlarla
Yürürken Bile Zevk Veren Yürüme Simülasyonları

Yürürken Bile Zevk Veren Yürüme Simülasyonları

Video oyunu dendiği zaman akıllara hemen bol aksiyon geliyor ama sadece maceraya odaklanan ve aksiyon yerine keşfe odaklanan bolca yapıt da bulunuyor. Genelde bu oyunlarda sürekli yürüyoruz ve bu yüzden de biz oyuncular, bu oyunlara yürüme simülasyonu diyebiliyor.

Ama bazen öyle video oyunları görüyoruz ki yürümesi bile klasik aksiyon oyunlardan daha fazla zevk verebiliyor. Okumakta olduğunuz bu koleksiyon yazımızda sizler için tam da o tip oyunları listeleyeceğiz.

Journey

Yürüme değil de koşma simülasyonu olarak tanımlayabileceğimiz Journey'de sadece koşuyorsunuz. Evet doğru duydunuz. Oyun sadece koşup keşfetmek üzerine kurulu. Ancak oyunun bize sunduğu görsel şölen ve şahane müzikler oyuna öyle bir atmosfer katıyor ki hayatınızda oynayabileceğiniz en iyi oyunlar arasında yer alır. Sade oynanışı ve rengarenk dünyasıyla kesinlikle denemeniz gereken oyunlardan Journey.

Journey
Journey
98,17
den başlayan fiyatlarla

What Remains of Edith Finch

The Vanishing of Ethan Carter gibi tamamen keşfe odaklanan ve içerisinde herhangi bir aksiyon bulundurmayan What Remains of Edith Finch oyununda ise Edith Finch isimli bir çocuğu kontrol ediyoruz. Bu çocuk, ailesinin tek üyesi ve dev bir malikanede yaşıyor. Edith Finch, neden ailesinden sona kalan tek kişi olduğunu öğrenmek için malikanesini keşfediyor ve ölen her aile üyesinin anılarını tekrardan yaşıyor. Bu sayede, birbirinden farklı temada oyun deneyimi elde edebiliyoruz. Bu oyunun geçmişte bolca ödül topladığını da belirtmek isteriz.

What Remains of Edith Finch
What Remains of Edith Finch
163,84
den başlayan fiyatlarla

The Stanley Parable

Yürüme simülasyonlarının en klasik oyunlarından olan The Stanley Parable, keşif ve bulmaca temelli, eğlenceli bir oyun deneyimi vaat ediyor. Bu oyunda karakterimiz, oyunun anlatıcısını dinleyerek yoluna devam edebiliyor veya onun dediklerinin tam tersini yaparak, anlatıcıyı çıldırtabiliyor. Paradokslara ve çok daha fazlasına odaklanan The Stanley Parable, kesinlikle kendisini ciddiye almıyor ve bu yüzden komik bir deneyim elde edebiliyorsunuz. Koleksiyonumuzdaki diğer tüm oyunlar ciddi bir yapıya sahip olduğu için The Stanley Parable kolaylıkla kendisini gösterebiliyor.

The Stanley Parable
The Stanley Parable
262,31
den başlayan fiyatlarla

Firewatch

Firewatch oyununda ise şehrin gürültüsünden ve yorgunluğundan bıkmış olan Henry isimli bir karakterin kontrolünü ele alıyoruz. Henry, orman yangını gözcülüğü yapabilmek için Wyoming kırsalına gidiyor. Henry, burada yalnız kaldığı için kısa bir süre içinde karşı kuledeki gözcü ile bir ilişki kuruyor ama aynı zamanda ormanda bazı gizemli olaylar yaşanıyor. Yalnızlığa ve gizeme odaklanan Firewatch, kısa ama etkili bir deneyim arayan oyuncular için en iyi seçeneklerden bir tanesi olacaktır. Bu arada, karakterlerin seslendirmelerini de inanılmaz yetenekli isimler olan Cissy Jones ve Rich Sommer yapıyor.

Firewatch
Firewatch
163,84
den başlayan fiyatlarla

DEATH STRANDING

Yürürken bile zevk alabileceğiniz yürüme simülasyonları yazımızın bu noktasına kadar olan oyunlarda pek bir aksiyon yoktu ama DEATH STRANDING öyle değil. Arkasında Hideo Kojima'nın imzasını bulunduran bu video oyunu; bolca aksiyon, rol yapma sistemi, kompleks bir hikaye ve çok daha fazlasını sunarken, oyunculara derin bir yürüme simülasyonu hissini vermeyi başarıyor. Eğer çok yüksek seviyeli ve uzun sürebilecek bir oyun arıyorsanız, DEATH STRANDING oyununa yönelebilirsiniz. Bu oyunda, kıyamet sonrası temasında adeta bir kargo dağıtıcısı oluyoruz.

DEATH STRANDING
DEATH STRANDING