Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Sword Art Online: Lost Song
8,00
den başlayan fiyatlarla
Forza Horizon 4
46,00
den başlayan fiyatlarla
Little Nightmares II
119,20
den başlayan fiyatlarla
Valheim Benzeri Hayatta Kalma Oyunları

Valheim Benzeri Hayatta Kalma Oyunları

Iron Gate AB tarafından geliştirilen ve Coffee Stain Publishing tarafından piyasaya 2 Şubat 2021 tarihinde PC için sürülmüş olan Valheim, oyuncuların beğenisini toplamayı başarmıştı. Steam üzerinde şu anda %96 gibi bir oranla olumlu incelemeye sahip olan bu oyun, tahmin edebileceğiniz gibi kendi türüne yepyeni oyuncuları da çekmeyi başarmıştı.

Yalnız, hiçbir oyunu sonsuza dek oynamak mümkün olmayabilir, oyuncular her an sıkılabilir ve Valheim oyunundan da sıkılan insanlar artık bir alternatif aramaya başladı. Valheim, oldukça popüler bir türde olduğu için aslında bolca alternatifi var ve bunlardan bazılarına yeni koleksiyon yazımızda göz atacağız.

Conan Exiles

Valheim, açık dünya temelli bir hayatta kalma ve inşa oyunu olarak anlatılabilir. Ayrıca bu oyunu çevrim içi bir şekilde eşli oyunculu olarak oynayabilme durumu da söz konusu. Durum böyle olduğu zaman Valheim oyununa en çok benzeyen yapıtlardan bir tanesi Conan Exiles oluyor. Barbar Conan markasının lisanslı oyunu olan Conan Exiles, aynı Valheim gibi açık dünya temelli bir hayatta kalma ve inşa oyunu deneyimi sunuyor. Çoklu oyunculu bir şekilde de oynanabilecek olan bu yapıt, Valheim oyununa göre çok daha derin, detaylı ve zorlu olacaktır. Yine de alternatif oyun arayanlar bu oyuna bir şans verebilir.

Conan Exiles
Conan Exiles
22,49
den başlayan fiyatlarla

Grounded

Temaları farklı olsa bile oynanış mantığı olarak Valheim oyununa benzeyen bir başka yapıt ise Grounded. Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen ve

Xbox Game Studios tarafından dağıtımı üstlenilen bu video oyunu, aslında bir evin arka bahçesinde geçiyor. Yalnız, bu arka bahçe ciddi anlamda dev gibi, daha doğrusu bizim karakterlerimiz karıncadan bile daha küçük. Bu yüzden de normal şartlar altında 4-5 adımla keşfedebileceğiniz bir arka bahçe, dev gibi bir açık dünyaya dönüyor ve bu dünyanın en ufak detayına kadar inip, keşif yapabiliyoruz. Hayatta kalma ve inşa ögeleri de tabii ki oyunda yer alıyor.

Grounded
Grounded
179,00
den başlayan fiyatlarla

Craftopia

Craftopia aslında oldukça ilginç bir oyun. Bunun sebebi ise oyunun içerisinde onlarca, belki de yüzlerce farklı oyuna ait olan mekaniklerin, sistemlerin ve temaların yer alması. Yani, sadece Valheim oyununa değil, The Legend of Zelda serisinden tutun da FarmVille serisine kadar birbirinden farklı oyun ile benzerlikler görebilirsiniz Craftopia oyununda. Yine de bu yapıtın temelinde hayatta kalmak, çevreyi keşfetmek ve tabii ki inşa etmek yatıyor. Bu yüzden de Valheim oyununun temeline oldukça benzer bir deneyim yaşayabiliyorsunuz Craftopia isimli video oyununun içerisinde.

Craftopia
Craftopia
32,00
den başlayan fiyatlarla

Raft

Göz atabileceğiniz bir başka yapıt ise Redbeet Interactive ve Axolot Games tarafından piyasaya sürülmüş olan Raft. Okyanusun ortasında benzersiz bir maceraya atıldığınız bu erken erişim oyununda yine hayatta kalmaya çalışıyorsunuz ve aynı zamanda da okyanusun ortasında sürüklenen teknenizi genişleterek, hayatta kalma şartlarınızı iyileştiriyorsunuz. Özellikle arkadaşlarınız ile birlikte oynadığınız zaman ciddi anlamda eğlenceli olabilecek olan Raft, tema bakımından Valheim oyunundan oldukça uzak ama yine de oynanış deneyimi olarak benzer hisler elde edebileceğinizi düşünebiliyoruz.

Raft
Raft
20,77
den başlayan fiyatlarla