Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
329,00
den başlayan fiyatlarla
FOR HONOR™
29,25
den başlayan fiyatlarla
Sid Meier's Civilization® VI
32,85
den başlayan fiyatlarla
Uzayın Derinliklerinde Oynadığımız Oyunlar

Uzayın Derinliklerinde Oynadığımız Oyunlar

İnsanlığın en çok merak ettiği noktalardan biri olan uzay belki de hayallerimizde bile göremeyeceğimiz cisimler ve canlılar barındırmakta. Uzay, sonsuz ve keşfedilmemiş olduğu için yaratıcılık konusunda eşsiz bir malzeme. Bu sebepten ötürü uzayı ve uzay temasını konu alan birçok film ve dizi bulunduğu gibi sayısız miktarda oyun da bulunmaktadır.

Uzay denilince aklımıza sonsuz denebilecek kadar düşünce gelmektedir. En çok merak edilen ise yerçekimsiz ortam nasıl acaba sorusudur.

Uzay temalı oyunlar arasında hikaye oyunları bulunurken, filmden uyarlanan oyunların yanı sıra açık dünya oyunları da bulunmaktadır. Filmden uyarlanan oyunlar belirli bir hikayeye bağlı iken açık dünya hayatta kalma oyunlarında yapabileceklerinizin bir sınır, oyun haritasının bir ucu yoktur. Dilediğiniz kadar yaratıcı olarak üsler taşıtlar inşa edebilir kolonileşebilirsiniz. Kendinizi sadece uzayın eşsiz güzelliklerini ziyaret etmeye adayabilir ya da kendi uzay yaşantınızı geliştirerek bir sürü yeni eşya ve özellik açabilirsiniz.

No Man's Sky

Uzay temalı oyunların başında en ilgi çekici olan No Man's Sky gelmekte. Neredeyse sonsuz büyüklükte bir oyun haritası olan oyunda gezebileceğiniz 18.000.000.000.000.000.000 adet gezegen bulunmaktadır siz oyun dünyasını gezdikçe oyun kendini yenilemektedir. İlk başta basit bir element tarayıcı ile başladığınız oyunda daha sonra yeni sistemler, yeni dünyalar, yeni yaşam formları veya elementler keşfedebilir, bunlarla birlikte yeni tarifler açabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

No Man's Sky

İlk başlarda basit makineler yaparak oynayacağınız oyunda daha sonraki zamanlar karmakarışık bir yörünge de sabit bir şekilde dolaşan bir uzay istasyonu bile inşa edebilirsiniz. No Man’s Sky oyununda yaratıcılık tamamen sizlere kalmış. Uzayın büyüsünü keşfederken hayatta kalmanız gerektiğini de sakın unutmayın. Yiyecek bulmak kalacak bir barına inşa etmek çok önemli.

No Man's Sky
No Man's Sky
105,00
den başlayan fiyatlarla

Star Wars Squadrons

Uzay temalı ve uzay mekiği temelli savaş oyunu arıyorsanız, Star Wars Squadrons tam size göre, Star Wars markasından esinlenerek yapılan bu oyunda filmlerde kullanılan savaş gemilerinin bire bir aynılarını kullanarak savaşmaktasınız. İster hikaye modunda iyi taraf ya da kötü tarafı seçerek hikayeyi oynayabilirsiniz, isterseniz de çevrim içi oyunlarda diğer oyunculara karşı ekipler halinde it dalaşına girebilirsiniz.

star wars squadrons

STAR WARS™: Squadrons
STAR WARS™: Squadrons
103,59
den başlayan fiyatlarla

Among Us

Son zamanlarda uzay temalı oyunların arasına bir adet çok eğlenceli bir oyun eklendi. Neredeyse her oyun severin oynamış olduğu Among Us oyunundan bahsediyoruz. Bu oyun aslında bir grup oyuncu arasından seçilen kötülerin yakalanmayarak her kesi öldürmeye çalışmasını amaçlamıştır ama uzayda geçen bu oyunda her zaman katiller kazanmamakta. Katiller oldukça dikkatli olmalılar. Eğer katil birini öldürürken bir diğer oyuncuya yakalanırsa oyuncu, katili ihbar edebilir. Yapılacak oyalama sonucunda ise katil gemiden uzayın soğuk ve sessiz boşluğuna atılabilir.

among us

Oyun esnasında katiller oyuncuları öldürmeye çalışırken oyuncular ise uzay gemisini veya uzay istasyonunu hayatta tutabilmek için bir dizi gerekli görevleri tamamlamak zorundadırlar. Bu görevler arasında çöpleri boşaltma gibi kolay görevler bulunurken, astroid vurma gibi uzun görevlerde bulunmaktadır. Oyunlar ortalama 10 dakika sürmektedir. Üstelik Among Us oyununu arkadaşlarınızla beraber de oynayabilirsiniz. İster birkaç arkadaşınızla diğer oyunculara karşı oynayın isterseniz 6-10 arkadaşınızla kendinize özel bir lobi kurarak oynayın seçim sizin.

Among Us
Among Us
6,00
den başlayan fiyatlarla

ASTRONEER

Yine uzak dünyaları keşfettiğimiz oyunlardan biri olan ASTRONEER'de amacımız bir dünyadan diğerine geçmek diyebiliriz. Her bir dünyanın kendine özgü rengarenk teması, bitki örtüsü ve atmosferi mevcut. Arkadaşlarınız ile beraber co-op oynadığınızda tadından yenmeyecek bir oyun.

ASTRONEER

Gittiğiniz her bir dünyayı dilediğiniz gibi şekillendirip yeni yapılar/üsler inşa edebiliyor ve çeşitli araçlarınızla ayağınızı yerden kesip dünya üzerinde gezinebiliyorsunuz. Başta alışması biraz karmaşık gelebilse de kesinlikle bir şans verilmesi gereken oyunlardan bir tanesi ASTRONEER.

ASTRONEER
ASTRONEER
50,00
den başlayan fiyatlarla

Kerbal Space Program

Kerbals adındaki uzaylı ırkı olarak oynadığınız bu oyunda aerodinamik ve orbital fizik kurallarını kullanarak gerçekten uçan (veya uçamayan) uzay araçları üretip başka gezegenlere yolculuk yapmaya çalışıyorsunuz. Onlarca belki de yüzlerce defa denedikten sonra uçurmayı başardığınızda, gerçekten bir NASA çalışanıymış gibi seviniyorsunuz bu oyunda. Çünkü tüm bu dengeleri kurmak düşündüğünüzden daha zor. 

Arkadaşlarınız ile co-op modunda da deneyimleyebileceğiniz Kerbal Space Program size kafayı yedirtecek ama bir o kadar da zevk verecek türden bir oyun. Kesinlikle deneyimleyin.

Kerbal Space Program
Kerbal Space Program
14,75
den başlayan fiyatlarla

Kerbal Space program