Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
55,00
den başlayan fiyatlarla
Uzay Temasına Sahip Oyunlar

Uzay Temasına Sahip Oyunlar

Video oyunlarının en iyi yönlerinden bir tanesi, oyunculara gerçek dünyada yaşamanın mümkün olmadığı deneyimleri yaşatabiliyor olmasıdır. Bu tip deneyimlerden bazıları da uzay temasına sahip olan yapıtlarda geçer.

Sonuçta, günümüzde uzaya çıkabilmek hiç de kolay değil ama oyunlar sayesinde bunu sadece bir tık ile yapabiliyoruz. Peki, bu tip bir temaya sahip olan en oyunları hangileridir sizler için bu koleksiyonda derledik.

Kerbal Space Program

Kerbal Space Program sayesinde kendi roketimizi fizik ve simülasyon temelli bir ortamda oluşturup, onu uzaya fırlatabiliyoruz. Sadece fırlatmak ile kalmıyoruz, onu diğer gezegenlere indirmek veya geri dünyaya döndürmek ile de ilgileniyoruz. Eğer simülasyonun ve stratejinin ön plana çıktığı, beyin gücünüzü sonuna kadar kullanmanız gereken zorlu ama aynı zamanda da eğlenceli bir uzay oyunu arıyorsanız, Kerbal Space Program yapıtına bir göz atabilirsiniz.

Kerbal space program uzay oyunları

Kerbal Space Program
Kerbal Space Program
52,51
den başlayan fiyatlarla

Space Engineers

Kerbal Space Program oyunu eğer ilginizi çektiyse, Space Engineers yapıtına da bir göz atmak isteyebilirsiniz. Bu oyunda da yine işin içine bolca beyin gücü giriyor ve farklı gezegenlerde hayatta kalmaya çalışıyoruz. Yalnız, bunu yaparken, bir diğer yandan da uzay gemileri, uzay istasyonları ve diğer benzer yapılar inşa edip, gezegenleri keşfedip, kaynaklar topluyoruz. Space Engineers, gerçekten dev gibi bir deneyim yaşamak isteyen oyuncuları bekliyor.

Space engineers co-op uzay oyunu

Space Engineers
Space Engineers
75,00
den başlayan fiyatlarla

STAR WARS Jedi: Fallen Order

Uzay temalı video oyunlarında genelde hikaye temelli bir deneyim yaşamak zor oluyor. Bu tip deneyimler için lisanslı oyunlara yönelmemiz gerekebiliyor ve o oyunlardan bir tanesi de STAR WARS Jedi: Fallen Order. Star Wars markasının evreninden tanıyabileceğiniz birbirinden farklı gezegene yolculuk ettiğiniz bu video oyununda, terk edilmiş bir Padawan olarak Jedi olma yolunca ilerliyorsunuz ve benzersiz bir macera yaşıyorsunuz.

Star wars jedi fallen order uzay oyunu

STAR WARS Jedi: Fallen Order™
STAR WARS Jedi: Fallen Order™
206,89
den başlayan fiyatlarla

Universe Sandbox

Universe Sandbox isimli video oyunu, aslında adından da anlayabileceğiniz üzere tüm evreni, bir kum havuzu olarak önüne sunuyor. Mesela, Dünya'nın yakınında Ay yerine Mars olsa, ne olurdu? Bizim bildiğimiz Güneş yerine Sirius gelseydi, bizim güneş sistemimizin hali ne olurdu? Dünya daha fazla suya veya daha düşük bir yer çekimi değerine sahip olsaydı ne olurdu? Universe Sandbox, sayısız sorunun cevabını verebiliyor.

Universe sandbox oyun inceleme

Universe Sandbox
Universe Sandbox
50,00
den başlayan fiyatlarla

No Man's Sky

Oyuncuları neredeyse sonsuz bir evrenin içerisinde özgür bırakan No Man's Sky, her ne kadar başarısız bir şekilde seneler önce çıkmış olsa da şu anda müthiş bir pozisyonda. Keşif yapmaya ve binalar inşa etmeye odaklanan No Man's Sky oyununun içerisinde bolca farklı içerik bulunuyor ve bu oyunda ayrıca yaptığınız keşifleri isimlendirip, diğer oyuncularla paylaşabiliyorsunuz. Mesela, kim istemez ki bir gezegene isim verip, bunu tüm evren ile paylaşmayı?

No man's sky co-op uzay oyunu

No Man's Sky
No Man's Sky
150,00
den başlayan fiyatlarla

Elite Dangerous

Elite Dangerous ise No Man's Sky oyununun daha ciddi bir versiyonu. NASA tarafından alınan verilerle oluşturulan bir evrende yer alan Elite Dangerous, birçok oyuncuya göre uzayda geçen bir Euro Truck Simulator 2/American Truck Simulator deneyimi sunuyor. Bu oyunda kendi uzay gemimiz ile birbirinden farklı işler yapabiliyoruz; legal veya illegal yollarla mal veya insan taşıyıp, uzay korsanları ile bile savaşabiliyoruz.

Elite dangereous online uzay oyunu

Elite Dangerous
Elite Dangerous
62,99
den başlayan fiyatlarla

EVERSPACE 2

Uzayı keşfetmeye odaklı bir video oyunu olan EVERSPACE 2, oyunculara tonlarca ganimet ve rol yapma temelli bir sistem sunuyor. Ayrıca bu oyunun içerisinde madencilik ile uğraşıp, eşya üretme sistemi aracılığı ile ilerleme sağlayabiliyoruz. Tekli oyunculu bir oyun olan EVERSPACE 2, listemizdeki diğer birçok oyunun aksine tamamen el emeği ile tek tek oluşturulmuş olan bir evrenin içerisinde yer alıyor. Böylece oyunun evreninde bolca gizem bulabiliyorsunuz.

Everspace 2 oyun inceleme

EVERSPACE™ 2
EVERSPACE™ 2
67,00
den başlayan fiyatlarla