Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Uncharted Serisi

Uncharted Serisi

Sony Playstation’a özel oyunların PC için yayınlanmaya devam edeceği duyurulduğundan bu yana herkesin aklında aynı soru var, Uncharted ne zaman PC’de yayınlanacak? Henüz bu soruya bir yanıtımız yok, gelin biz Uncharted serisini ve Uncharted hikayesini bir gözden geçirelim.

Her Şeyin Başladığı Yerdeyiz…

Maceraperest Nathan Drake ve başından geçen muhteşem maceralar Uncharted serisinin kısa bir özeti. Her oyunda görsel, içerik ve oynanış olarak üstüne koyarak ilerleyen serinin ilk oyunu ile başlayalım.

Uncharted: Drake’s Fortune

Uncharted drake's fortune

2007 yılında Playstation 3 için yayınlanan serinin ilk oyunu, oyun severleri Nathan Drake ile tanıştırıyor. Nathan Drake, ünlü korsan Francis Drake’in soyundan geldiğini düşünen, şakacı, başı beladan kurtulamayan bir maceraperest. Drake, ailesinden miras kalan ve boynundan hiç çıkarmadığı yüzüğün yardımı ile Francis Drake’in günlüğüne ulaşıyor. Günlüğün yardımı ile efsanevi El Dorado şehrini bulmaya çalışıyor. Bu macerada Drake’e eski dostu Sully ve maceraperest gazeteci Elena fisher eşlik ediyor. Uncharted aksiyon macera türünü 3 boyutlu platform öğeleri ile desteklerken, 3. Şahıs perspektifini muhteşem bir şekilde kullanıyor. Zıplama, tutunma, yüzme, iplerle atlama gibi akrobatik hareketlerle oyuncular gizemli yerleri keşfediyor. Doğru zamanda doğru tuşa basarak yapılan sinematik kombolar oyuna farklı bir hava katıyor. Klasik bir enerji barı olmayan oyunda, karakterimiz yaralandıkça görüntü rengini yitiriyor, karakterimiz dinlendiğinde yada saklandığında enerjisi ve görüntü düzeliyor. Oyuncular hikayeyi takip ederken kara ve deniz araçları kullanırken, bazı bölümlerde oyuncular araçtan ateş etme görevini yerine getiriyorlar.

Uncharted: Drake’s Fortune ortalama 10 saatlik bir oyun deneyimi sunuyor, her taşın altına bakmayı sevenler için bu süre 17 saate kadar uzayabiliyor.

Uncharted 2: Among Thieves

Uncharted 2

2009 yılında Playstation 3 için yayınlanan serinin ikinci oyunu, ilk oyundaki olaylardan iki yıl sonrasını konu alıyor. Nathan Drake, Chloe Frazer ve Elena Fisher ile beraber Shambhala şehri ve Cintamani taşını arıyorlar. Oyuncular 2.bölümde İstanbul’da müzeden Marco Polo’nun lanetli hazinesine giden ipuçlarının olduğu bir fener çalıyorlar. Sırp savaş suçlusu Zoran Lazarevic ve ordusuda aynı hazineyi bulmak için çalışıyor. Himalayalara uzanan bu macerada Drake ve arkadaşları zorlu hava koşulları, Lazarevic’in adamları, efsanevi canavarlar ile mücadele ediyorlar. İlk oyuna kıyasla özellikle grafiklerdeki gelişme dikkat çekiyor.

Uncharted 2: Among Thieves ortalama 12 saatlik bir oyun deneyimi sunuyor, her taşın altına bakmayı sevenler için bu süre 22 saate kadar uzayabiliyor.

Uncharted 3: Drake’s Deception

uncharted 3

2011 yılında Playstation 3 için yayınlanan serinin üçüncü, Playstation 3 jenerasyonunun son Uncharted oyunu. Drake ve Sully’nin efsanevi kayıp şehir Irem’i (Sütunlar Şehri) aramalarını konu alıyor. Sully’nin eski patronu Katherine Marlowe ve paralı askerleride efsanevi şehri bulmaya çalışıyor. Oyunda Drake’in Sully ile nasıl tanıştığına da tanık oluyor ve Drake’in 20 yıl önceki hali ile oynayabiliyoruz. Çoğunlukla çöllerde geçen serinin bu oyununda grafikler muhteşem. Uncharted 3: Drake’s Deception hikaye, oynanış ve grafikleri ile tam bir baş yapıt.

Uncharted 3: Drake’s Deception ortalama 11 saatlik bir oyun deneyimi sunuyor, her taşın altına bakmayı sevenler için bu süre 20 saate kadar uzayabiliyor.

Uncharted 4: A Thief’s End

Uncharted 4

2016 yılında Playstation 4 için yayınlanan serinin dördüncü oyunu, Playstation 4 jenerasyonunun ilk Uncharted oyunu. 3. Oyundaki olaylardan 15 yıl sonra, Nathan ve karısı emekliliğin tadını çıkarmaktadır. Drake’in öldüğünü düşündüğü kardeşi Samuel geri döner. Samuel hapisten uyuşturucu baronu Hector Alcazar ile kaçmıştır. Eğer Samuel Henry Avery’nin kayıp hazinesini bulamazsa Hector tarafından öldürülecektir. Samuel, Henry Avery’nin kayıp hazinesini bulmak için kardeşini emeklilikten geri dönmeye ikna eder. Drake, Sully, Elena ve Samuel kayıp hazineyi bulmak için kolları sıvar.

Uncharted 4: A Thief’s End serinin yeni nesil oyunu olarak göze çarpıyor. HDR teknolojisi ve 4K çözünürlük teknolojisi ile oyunseverlere görsel bir şölen sunuyor.

Uncharted 4: A Thief’s End ortalama 15 saatlik bir oyun deneyimi sunuyor, her taşın altına bakmayı sevenler için bu süre 30 saate kadar uzayabiliyor.

Uncharted: The Lost Legacy

uncharted the lost legacy

2017 yılında tek başına oynanabilir bir eklenti paketi olarak Playstation 4 için yayınlandı. Oyuncular Uncharted 2’den hatırladığımız Chloe Frazer karakteri ile bir iç savaşın ortasındaki Hindistan’ın Ghats sıra dağlarında yer alan Ganesh’in Fil dişini bulmak için çıktığı maceraya atılıyor.

Uncharted: The Lost Legacy ortalama 7 saatlik bir oyun deneyimi sunuyor, her taşın altına bakmayı sevenler için bu süre 16 saate kadar uzayabiliyor.