Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Tarihte Sizi Geri Götürecek Oyunlar

Tarihte Sizi Geri Götürecek Oyunlar

Bazen karşımıza öyle video oyunları çıkıyor ki tarihi herkesten daha iyi öğretmeyi başarıyor. Bazı oyunlar da bize tarihi öğretmek yerine direkt olarak tarihi şekillendirmemize imkan tanıyor.

Peki, hangi yapıtlar bizi tam olarak tarihin tozlu sayfalarının arasına atıyor ve o sayfaları tekrarda yaşamamıza veya o sayfaları yeniden düzenlememize imkan tanıyor Şu anda okumakta olduğunuz bu koleksiyon yazımız ile tam olarak bu soruya bir cevap vermeye çalışacağız; tarihsel oyun olarak da adlandırabileceğimiz bu yapıtların bazılarından bahsedeceğiz.

Hearts of Iron IV

İkinci Dünya Savaşı dönemini ziyaret edip, bu savaşta istediğiniz bir ülkeyi yönetip, belki de tarihe yeniden yön vermek istiyorsanız, Hearts of Iron IV oyununa mutlaka bir göz atmanızı öneriyoruz. Oldukça derin bir strateji ve simülasyon oyunu olan bu yapıt, gerçek zamanlı savaş yapısını bol aksiyon ve strateji iler harmanlıyor; oyuncuların karşısına adeta bağımlık yaratan bir oynanış çıkartıyor. İstediğiniz ülkeyi yönetebileceğiniz, politikaya atılabileceğiniz veya gücünüzü kullanarak istediğiniz her şeyi yaptırabileceğiniz Hearts of Iron IV, ülkelere tamamen benzersiz kişilikler kazandırmanızı bile sağlıyor.

Hearts of Iron IV
Hearts of Iron IV
56,05
den başlayan fiyatlarla

Total War THREE KINGDOMS

İkinci Dünya Savaşı, çok fazla savaş oyununda kullanılan bir tema. Eğer bu temadan sıkıldıysanız, Total War THREE KINGDOMS oyununa yönelebilirsiniz; bu oyun aracılığı ile antik Çin dönemine gidiyoruz ve o dönem boyunca yaşanan destansı savaşlara tekrardan tanıklık ediyoruz. Milattan sonra 190 seenesinde geçen Total War THREE KINGDOMS, 12 efsanevi Cenkbeyi arasından seçim yapmanızı sağlıyor ve Üç Krallık'ı bir kere daha keşfetmenizi sağlıyor. Bu oyun, muhteşem görselleri ve gösterişli Wushu çatışmalarıyla görsel anlamda da oyuncuların gözlerine hitap etmeyi başarıyor.

Total War: THREE KINGDOMS
Total War: THREE KINGDOMS
210,00
den başlayan fiyatlarla

Sid Meier’s Civilization VI

Birçok koleksiyon yazımızda yer verdiğimiz Sid Meier’s Civilization VI, istediğiniz bir lider ve o lidere ait olan uygarlık ile sıfırdan başlamanızı ve uzay çağına kadar gelmenizi sağlayan bir oyun. Mod desteği ile Türkiye Cumhuriyeti'ni bile ekleyebileceğiniz bu oyunda oldukça stratejik bir sıra tabanlı oynanış deneyimi sunuluyor. Sizler kendi sıranızı beklerken, bir tur daha oynayayım diye diye saatleri kolaylıkla harcayabiliyorsunuz. Savaş, politika, din, dil, kültür ve bilim gibi birçok kategori üzerinden ilerleyen Sid Meier’s Civilization VI, kesinlikle oynanmayı hak eden strateji oyunlarının başında geliyor.

Sid Meier's Civilization® VI
Sid Meier's Civilization® VI
65,70
den başlayan fiyatlarla

Assassin's Creed Odyssey

Assassin's Creed serisi hem ülkemizdeki, hem de dünya genelindeki birçok oyuncu için adeta tarih öğretmeni oldu seneler boyunca. Oyuncular, Assassin's Creed sayesinde oynarken öğrendi ve Assassin's Creed Odyssey oyununda da durum değişmiyor. Antik Yunan'ı keşfettiğimiz bu oyunda, tarihten hatırlayabileceğiniz birbirinden önemli karakterler bile yer alıyor. Tabii ki Assassin's Creed Odyssey oyununun içerisinde bolca fantezi de bulunuyor ama sadece tarihi öğrenmek isteyen oyuncular için inanılmaz öğretici bir oyun modu da yapıtın içerisinde yer alıyor, meraklı oyuncuları bekliyor.

Assassin's Creed® Odyssey
Assassin's Creed® Odyssey
67,25
den başlayan fiyatlarla

Europa Universalis IV

Kendi imparatorluğunuzu kurabileceğiniz Europa Universalis IV oyununda bir kere daha kendi ülkenizi kurup, dünyayı ele geçirmeye çalışıyorsunuz. Yüzlerce yılı içerisinde bulunduran ve birbirinden farklı dönemler boyunca imparatorluğunuzu ayakta tutmaya çalıştığınız bu video oyununda, derinlik ve bolca tarihsel doğruluk da bulunuyor. Yani, listemizdeki bazı video oyunlarındaki fantezi ögeleri, tarihin doğruluğunu bozan şeyler sizi soğuttuysa, Europa Universalis IV oyununa gönül rahatlığı ile giriş yapabilirsiniz ve en tarihsel oyunlardan birini deneyimleyebilirsiniz.

Europa Universalis IV
Europa Universalis IV
53,09
den başlayan fiyatlarla