Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,82
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,67
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,07
den başlayan fiyatlarla
Taktiksel Beceri Gerektiren Oyunlar

Taktiksel Beceri Gerektiren Oyunlar

Video oyunlarını çoğu zaman rahatlamak için oynarız ama bazen de oyuncular rekabet etmek isteyebilir. Rekabetten de öte, çevrim içi veya çevrim dışı olarak taktiksel bir deneyim elde etmek istenebilir. Yalnız, günümüzde video oyunları sürekli olarak daha geniş kitlelere ulaşabilmek için temel yapısını basitleştirirken, taktiksel oyunları bulmak zorlaşabilir.

İşte tam da bu sebepten ötürü karşınıza taktiksel beceri gerektiren oyunlar koleksiyonumuz ile çıkıyoruz. O halde lafı çok dolandırmadan başlayalım.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Eğer birinci şahıs nişancı oyunlarından hoşlanıyorsanız ve küçük ama detaylı bölümler içerisinde taktiksel bir şekilde diğer gerçek oyuncularla rekabet etmek istiyorsanız, direkt olarak Tom Clancy's Rainbow Six Siege oyununa yönelebilirsiniz. Ubisoft şirketinin rekabetçi birinci şahıs nişancı oyunu olan Tom Clancy's Rainbow Six Siege, aynı zamanda elektronik spor tarafında da oldukça güçlü bir pozisyona sahip.

Tom Clancy's Rainbow Six® Siege
Tom Clancy's Rainbow Six® Siege
515,94
den başlayan fiyatlarla

Arma 3

Birinci şahıs nişancı oyunlarından hoşlanıyorsanız ama deneyiminizi küçük bir haritada değil de, dev gibi açık dünyalarda, daha simülasyon temelli bir ortamda yaşamak istiyorsanız, yönelebileceğiniz oyun Arma 3 olacaktır. Tekli oyunculu, eşli oyunculu ve çoklu oyunculu olarak bolca içerik sunabilen Arma 3, aynı zamanda mod desteği ile sizi kıyamet sonrası, zombi salgınının aktif olduğu evrenlere bile götürebiliyor.

Arma 3
Arma 3
483,67
den başlayan fiyatlarla

Squad

Arma 3 için bir alternatif olarak Squad oyununa da bir göz atabilirsiniz. Squad, direkt olarak bir savaş simülasyonu ve iletişim, takım içerisindeki en önemli şey. Tabii ki sizin takımınızdaki diğer askerlerle iletişim kurarak taktik geliştirmeniz ve onları uygulamanız gerekiyor. Yüzlerce oyuncuyu savaş alanında destekleyebilen Squad, Battlefield oyunlarının daha ekstrem seviyelere ulaşmış hali olarak da gösterilebilir.

Squad
Squad
741,80
den başlayan fiyatlarla

Desperados III

Eğer birinci şahıs nişancı oyunlarından sıkıldıysanız, gizlilik ve strateji temelli bir izometrik oyun olan Desperados III yapıtına göz atabilirsiniz. Bu oyunda oyuncular, aynı zamanda hikaye temelli bir deneyim de sunuyor ki taktiksel yapının ön plana çıktığı yapıtlarda bu oldukça nadir bir özellik. Desperados III oyununda başarılı olabilmek için akıllıca adımlar atmalısınız, strateji ve taktik geliştirmelisiniz. Aksi taktirde kendinizi ölü bulabilirsiniz.

Desperados III
Desperados III
257,29
den başlayan fiyatlarla

Insurgency & Insurgency: Sandstorm

Birinci şahıs nişancı oyunlarına geri dönecek olursak, bu sefer yüzlerce oyuncu ile değil de daha çok Call of Duty oyunlarının büyüklüğündeki haritalar ve takımlarda, taktiksel bir deneyim yaşayabileceğiniz Insurgency ve Insurgency: Sandstorm oyunlarını önerebiliriz. Bu iki oyunun da özelliği, sizin ve düşmanların gerçekçi bir şekilde, yani sadece 1-2 mermi ile ölebilmesi. 30 mermi sıktıktan sonra bile düşmanı öldürmeyen oyunlardan sıkıldıysanız, bu yapıt sizi bekliyor.

Insurgency
Insurgency
354,53
den başlayan fiyatlarla

PlayerUnknown's Battlegrounds

Battle Royale oyunları da oldukça taktiksel bir yapıya sahip olabiliyor. Eğer direkt olarak video oyunu sektörünün en popüler Battle Royale oyunlarından birine yönelmek isterseniz de karşınıza PlayerUnknown's Battlegrounds çıkacaktır. Birbirinden farklı haritalarda yüzlerce oyuncunun karşı karşıya geldiği bu video oyununda, hayatta kalabilmek ve aynı zamanda da karşınıza çıkan tehlikeleri yok edebilmek için taktiksel bir oynanış sergilemeniz gerekiyor.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
Ücretsiz

Hearts of Iron IV

Hearts of Iron IV ise tarihsel bir yapıda taktik ve strateji geliştirmek isteyen oyunculara hitap ediyor. Hearts of Iron IV oyunu sayesinde İkinci Dünya Savaşı dönemine geri dönüyoruz ve istediğimiz ülkeden birini alıp, onun başına geçiyoruz. Ardından da İkinci Dünya Savaşı ve ondan sonra tarihin bize getirebilecek olduğu dönemler boyunca hayatta kalmaya çalışıyoruz. Hearts of Iron IV, özellikle strateji oyunu sevenlere önerilir.

Hearts of Iron IV
Hearts of Iron IV
290,07
den başlayan fiyatlarla