Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Sons of The Forest Taktikleri

Sons of The Forest Taktikleri

Sons Of The Forest zor bir hayatta kalma oyunu olabilir. Ancak, yamyam adalarına yaptığınız keşif gezisinde başarılı olmanız için gereken tüm püf noktaları ve ipuçlarını sizin için derledik.

Yeni bir oyuna başladığınızda neler olduğunu ve ne yapmanız gerektiğini anlamakta zorlanan tek kişi siz değilsiniz. Biz o yollardan geçtik ve Sons of The Forest’ta ne kadar ölünebiliyorsa o kadar ölerek bu günlere geldik. Artık ilk saatinizden, gününüzden ve haftanızdan en iyi şekilde yararlanmak ve hayatta kalmak için ne yapmanız gerektiğini biliyoruz. Hazırsanız başlayalım. 

Yeni Başlayanlar İçin Sons of The Forest Kılavuzu

Sons Of The Forest
Sons Of The Forest
484,55
den başlayan fiyatlarla

Temel Bilgiler

Oyuna ilk başladığınızda, savaştan kaçının. Yamyamların saldırganlaşması ve sürüler halinde ortaya çıkması biraz zaman alacak. İlk birkaç gün sizi kontrol etmelerine izin verin, ancak çatışmaya girmeyin. Bu, rahatsız edilmeden bölgeyi keşfetmenizi ve kaynakları toplamanızı sağlar.

İlk öldüğünüzde bir yamyam kampına kapatılacaksınız. Dağılmalarını bekleyin. O zaman bıçağınızı alın ve kendinizi özgür bırakın. Kamptan çıkın ve yağmalayın! Yamyamlar sizden biraz şüphe duysa da, AI eylemlerinize çok iyi uyum sağlar, bu nedenle onlara dışarıdan saldırmadığınız sürece çok fazla sorun çıkarmazlar.

Yenilebilir şeyler bulursanız, yeşil yemek en iyisidir. Kırmızı olanlardan kaçının!

Karşınıza çıkan valizleri her zaman açmalısınız. El işi yapmak için kullanabileceğiniz temel öğeleri genellikle valizlerinizin içinde bulacaksınız. Bant, oklar ve yiyecek paketleri bir valizin içinde bulunabilir, bu yüzden hemen yağmalamaya başlayın.

Oyunda Otomatik Kaydetme Var mı?

Otomatik kaydetme (autosave) mevcut değil. Sons Of The Forest'taki ilerlemenizi bir tür dinlenme alanı veya üs kurarak manuel olarak yapabilirsiniz. Dinlenme yeri en kolayı. Barınak Çadırı Sadece Branda ve Çubuktan kolaylıkla yapabilirsiniz. 

sons of the forest ipuçları

Kelvin Nasıl Kullanılır?

Kelvin harika bir araçtır. Balık tutmak için yakındaki göletlere ve göllere gitmesine izin verebilirsiniz veya barınaklar inşa etmesi ve kamp ateşi yakması için bölgedeki ağaçları ve kütükleri kesmesini sağlayabilirsiniz. Kelvin'e iyi bakın, çok sık saldırıya uğrarsa ölür. Kelvin, kaybetmek istemeyeceğiniz bir varlıktır, bu yüzden onu koruduğunuzdan emin olun. 

sons of the forest hayatta kalma taktikleri

Üssünüzü Nasıl İnşa Edebilirsiniz?

Gelecekteki evinizin temelini seçerken şu temel faktörleri göz önünde bulundurmalısınız:

  • Su kaynağına yakın olmak: Kelvin, su yakınında şikayet etmeden saatlerce balık tutabilir, bu da tutarlı bir besin kaynağı sağlar.
  • 3B yazıcının yanında olmak: Bunlar çok kullanışlı araçlardır, bu nedenle üssünüzü içinde bir yazıcı bulunan bir mağara girişinin yakınına kurmayı düşünün.

Uyuyabilmek için bir sığınağa ihtiyacınız olacak. Bazı çubuklar veya muşamba ile temel bir Tarp Barınağı oluşturabilirsiniz. Kelvin üssünüzü bir araya getirmenize yardımcı olabilir. Gelişmiş sığınaklar için günlükler gereklidir. Kalasları nasıl elde edeceğinizden ve kütükleri nasıl keseceğinizden emin değilseniz, kütüğü yapıya götürebilirsiniz ve karakteriniz bunları otomatik olarak şekillendirecektir. Kütükleri yere düz bir şekilde yerleştirerek ve tabanda durarak kalas yapabilirsiniz. Kırmızı çizgi göründüğünde, günlük uzunluğuna bakın ve fare düğmesini tıklayın.

sons of the forest otomatik kaydetme autosave

Savaş Taktikleri

Daha hızlı hareket etmek ve vahşi doğada karşılaştığınız yamyamlardan ve mutantlardan kaçmak için silahınızı kılıfına koyun. Gizli kalmak, geyiklere saldırmak ve sağlığınızı riske atmadan yanlarındaki kaynakları toplamak için sinsi olun. Bazı yamyamların sizden korktuğunu unutmayın; geri adım atıyor gibi görünürlerse onlarla savaşmaktan kaçınmak en iyisidir.

Oyun boyunca, el bombaları, işaret fişekleri ve düşman ordularına saldırmada çok güçlü olacak ama kaynaklarınız sınırlı olduğu için bunları akıllıca kullanan molotoflar ve patlayıcılar gibi şeyler yapmak için malzemeler bulacaksınız. Tipik olarak, birkaç düşman grubuna aynı anda saldırmak için veya yer altı gibi düşmanların öylece kaçamayacakları bir yerde yararlıdırlar. Ne zaman saldıracağınızı veya blok yapacağınızı bilmek için düşman saldırı modellerini inceleyin. Düşmanları sendeletmek için mızraklarla kafadan vuruşları hedefleyin, ardından işlerini bitirin.