Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Propnight
32,00
den başlayan fiyatlarla
Journey
19,00
den başlayan fiyatlarla
Dead by Daylight
Ücretsiz
Side-Scroller Şeklinde Oynanan Oyunlar

Side-Scroller Şeklinde Oynanan Oyunlar

Günümüzde birbirinden farklı şekillerde oynanabilen oyunlar var. Bu oyunlardan bazıları da Side Scroller dediğimiz halde oynanabiliyor. Side Scroller tipindeki video oyunları genelde iki veya iki buçuk boyutlu oluyor ve ekranın sağa veya sola kayarak oynanmasına deniyor.

Aklınıza ilk olarak bu türün en ünlü isimlerinden Terraria gelebilir mesela. İşte bu tarz Side-Scroller türündeki oyunları da bu koleksiyonumuzda sizler için topladık. Daha da vakit kaybetmeden hemen başlayalım.

Bloodstained Ritual of the Night

Keşfe, aksiyona ve rol yapma deneyimlerine odaklanan Bloodstained Ritual of the Night, oyunculara en kaliteli Side Scroller deneyimlerinden birini sunabilen bir oyun. Miriam isimli bir karakter olarak oynadığımız bu oyundaki amacımız ise şeytanlar tarafından ele geçirilen bir kalenin içinde kalenin sahibini bulmak, onu öldürmek ve kendimizi kurtarmak. Tabii ki oyunun hikayesi bu kadar küçük kalmıyor; arada dünyayı da kurtarıyoruz.

bloodstained ritual of the night side scroller oyun

Bloodstained: Ritual of the Night
Bloodstained: Ritual of the Night
60,00
den başlayan fiyatlarla

Streets of Rage 4

Beat 'em Up tarzındaki oyunların arasında oldukça ilgi çekici bir yapıt olarak duran Streets of Rage 4 da Side Scroller şeklinde oynayabileceğiniz en kaliteli video oyunlarından biri olacaktır. 1990 dönemine ait bir yapıt gibi görünen Streets of Rage 4, kendi serisinin klasik aksiyonunu ele alıyor ve onu iyileştirerek, nostaljik ve eski usul bir deneyim de sunuyor. Bu iki boyutlu dövüş oyununu, türü seven herkese önerebiliriz.

Streets of rage 4 side scroller oyun steam

Streets of Rage 4
Streets of Rage 4
40,00
den başlayan fiyatlarla

Terraria

Sandbox denince akla gelen ilk oyun nasıl Minecraft ise bu da hemen peşine geliyor desek çok da yanılmayız diye düşünüyoruz. Onlarca boss kesebileceğiniz, inşa yapabileceğiniz, kanatlanıp uçabileceğiniz bir oyun Terraria. Side-scroller oyunlar genelde küçük dünyalara sahip gibi gözükse de bu durum Terraria için hiç öyle değil. Neredeyse sonsuza kadar sağa, sola, aşağıya ve yukarıya gidebiliyorsunuz. Terraria sistem gereksinimleri ve fiyatının da çok düşük olması büyük bir avantaj. Kesinlikle denemenizi öneririz.

Terraria side scroller sandbox oyun

Terraria
Terraria
18,00
den başlayan fiyatlarla

Sonic Mania

Oynayabileceğiniz en klasik yapıtlardan bir tanesi olan Sonic Mania, yine iki boyutlu bir Side Scroller olarak karşımıza çıkıyor. Sonic, Tails ve Knuckles karakterleri olarak oynadığımız bu yapıtta birbirinden farklı bölüm sonu canavarları ile savaşıyoruz, engebeleri aşıyoruz ve nostalji hislerinin içerisinde boğuluyoruz. Dr. Eggman isimli düşmanımızın robotlarıyla savaşırken bu eski macerayı şimdi yeniden yaşayın!

sonic mania retrospective side scroller oyun

Sonic Mania
Sonic Mania
110,00
den başlayan fiyatlarla

R-Type Final 2

Sadece birkaç gün önce R-Type geri döndü! Tarihin en efsanevi Side Scroller oyunlarından bir tanesi olan R-Type, şimdi R-Type Final 2 isimli devam oyunu ile oyuncuların karşısında ve üç boyutlu görselliği ile hemen oyuncuların ilgisini çekmeyi başarabiliyor. Birbirinden farklı bölümler, uzay gemileri, düşmanlar, silahlar ve daha fazlası derken bu ikonik deneyimi daha iyi bir halde tekrar oynamanızı mutlaka öneriyoruz.

r-type final 2 steam side scroller oyun

R-Type Final 2
R-Type Final 2
64,00
den başlayan fiyatlarla

My Friend Pedro

Eğlenceli bir Side Scroller oyunu arıyorsanız, direkt olarak My Friend Pedro oyununa yönelebilirsiniz. Arkadaşlık, hayal gücü ve bir muzu kurtarmak için yaşanılan macerayı konu alan My Friend Pedro, aksiyon dolu bir Side Scroller. Ağır çekim sahnelerin çok önemli olduğu, mermilerin havada uçuştuğu, her yerde patlamaların gerçekleştiği bu oyun, aynı zamanda oynayabileceğiniz en iyi ve en epik bağımsız oyunlardan biri olabilir.

My Friend Pedro
My Friend Pedro
32,00
den başlayan fiyatlarla

my friend pedro side scroller aksiyon oyunu