Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
178,98
den başlayan fiyatlarla
Palworld
463,37
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
741,58
den başlayan fiyatlarla
Resident Evil Oyunları Sıralaması

Resident Evil Oyunları Sıralaması

Korku oyunu denince ilk akla gelen oyunların başında Resident Evil gelir. Resident Evil serisinin başlangıcı konsol versiyonları ile olmuşsa da zamanla bir çok oyun PC için piyasaya sürüldü. PC platformu için piyasaya sürülen en iyi Resident Evil oyunlarına bir göz atalım.

Her Şey Bir Isırık ile Başladı…

Umbrella isimli bir ilaç firması tarafından üretilen bir virüs, zombiler ve canavarlar. Her oyunda bir yandan zombiler ve canavarlar ile savaşırken, diğer yandan  Umbrella ve ardındaki sırları çözmeye çalışıyoruz. 

Serinin efsane oyunlarını sıralamadan önce, çoğumuzun favorisi olan Resident Evil oyun müziklerini sizin için derledik. Oyuncu kimliğinizi Spotify'dan da yansıtmayı unutmayın!

Resident Evil Serisi

Resident Evil 0

Kronolojik olarak serinin 5. Oyunu, hikayenin ise başlangıcı. İlk olarak 2002 yılında Nintendo Gamecube için piyasaya sürülen oyun 2016 HD-Remaster olarak PC için yayınlandı. Adından da anlaşılacağı gibi, Resident Evil 0, serinin ilk oyunundan önce yaşanan olayları anlatıyor. S.T.A.R.S. askeri ekibinde saha doktoru olan Rebecca Chambers, kaçak mahkum Billy Coen’i yakalamak için Raccoon City’e gönderiliyor. Rebecca mahkumu bir trende sıkıştırdığında, tren zombiler tarafından istila edilir. Rebecca ve Coen zombilerden kaçarken birbirlerine yardım etmek zorundadırlar. 

Lenovo IdeaPad Gaming 3 | AMD
Lenovo IdeaPad Gaming 3 | AMD

AMD Ryzen 5 6600H

8GB RAM

NVIDIA GeForce RTX 3050

16 inç WQXGA Ekran

Wesker Modu

Resident Evil 0 HD-Remaster’da çoğunlukla görseller güncellenmiş. Ancak bu versiyonda yeni bir ek özellik var: Wesker Modu. Oyunu bir kez bitirince bu mod açılıyor. Wesker Mode'da, Billy Coen oynanabilir karakterinin yerini serinin popüler kötü karakteri Albert Wesker alıyor. Görsel olarak veya hikaye de değişiklik olmasa da oynanışta güzel bir değişiklik sunuyor. Wesker, cephanesi bitse bile, uzaktaki düşmanlara saldırmak için psişik güçlerini kullanabiliyor. Oyunu süper güçlü bir canavar olarak oynamak çok keyifli.

Resident Evil

Serinin ilk oyunu. 1996 yılında Playstation için piyasaya sürüldü. 2002 yılında Gamecube için remaster versiyonu yayınlandı. 2015 yılında ise 2002 yılında elden geçirilen versiyon HD-Remaster olarak PC için yayınlandı. Resident Evil Raccoon City'nin eteklerindeki büyük bir malikanedeki bir dizi cinayeti araştırmak için gönderilen bir polis teşkilatının üyeleri olan Chris Redfield veya Jill Valentine’ın hikayesini anlatıyor. Kontroller ve görseller muhteşem bir şekilde yenilenmiş olsa da genç oyuncular için zorlayıcı bir deneyim sunuyor. 

Resident Evil
Resident Evil
463,37
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil 2: Remake

İlk olarak 1998 yılında Playstation için piyasaya sürülen oyun, ilk oyundaki olaylardan 2 ay sonra yaşananları anlatıyor. Raccoon City’e yeni atanan Leon S.Kennedy ve kaybolan abisini arayan Claire Redfield’in zombilerle dolu şehirde hayatta kalmaya çalışmalarını anlatıyor. Tam 21 yıl sonra PC için yayınlanan bu tekrar yapım, çok radikal ve benzersiz bir oyun oldu.

Oyun sıfırdan yeniden inşa edildi ve üst düzey modern donanımların gücünü kullanan yoğun, ürkütücü bir deneyim sunuyor. Diğer Resident Evil tekrar yapımlarının aksine genç oyuncuların kolayca adapte olabileceği, efsane seriyi tanımalarını sağlayan bir başyapıt oldu. 

Resident Evil 2
Resident Evil 2
927,05
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil 3: Nemesis

İlk olarak 1999 yılında Playstation için piyasaya sürülen oyun ilk oyundan hatırladığımız Jill Valentine’ın Raccoon City’den kaçmasını ve kendini takip eden ikonik canavar Nemesis’in hikayesini anlatıyor. 2020 yılında Resident Evil 2 Remake’in izinden giderek, aynı grafik motoru ve oynanış ile genç oyuncuların dikkatini çekiyor. Resident Evil 2:Remake’den farklı olarak daha çok aksiyon, daha az bulmaca içeriyor

Resident Evil 3
Resident Evil 3
273,17
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil 4

İlk olarak 2005 yılında Playstation için piyasaya sürülen oyun 9 yıl sonra remaster versiyonu ile Pc için yayınlandı. Oyun radikal bir tarikat tarafından kaçırılan ABD başkanının kızı Ashley Graham'ı kurtarma görevi için gönderilen ABD hükümeti özel ajanı Leon S. Kennedy'nin hikayesini anlatıyor. Avrupa'nın kırsal bir kesiminde casus Ada Wong ile Leon, zihin kontrol eden bir parazitin bulaştığı köylüler ile savaşıyor. Resident Evil 4 serinin farklı oynanabilirlik ve kamera sistemi ile ilk radikal değişen versiyonu olarak göze çarpıyor. 2019 ve 2020 yılında yayınlanan remake’lerin bir benzerinin Resident Evil 4 içinde yayınlanmasını bekliyoruz.

Resident Evil 4
Resident Evil 4
1.050,41
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil 5

2009 yılında ilk kez konsollar ile aynı anda PC için yayınlandı. Raccoon City'nin yıkılmasından on yıl sonra, eski S.T.A.R.S. Alfa takım üyesi Chris Redfield artık bir B.S.A.A.'nın bir ajanıdır. Bu paramiliter anti-biyo-organik silah örgütü, Umbrella'nın çok uluslu ilaç şirketinin çöküşünün ardından teröristlerin eline düşen bölümlerini bulmak ve yok etmek için dünyayı dolaşmaktadır. Chris, bilinen bir silah satıcısının uzak Afrika ülkesi Kijuju'da büyük bir anlaşma yapacağına dair bir ipucu aldığında, onu durdurmak ve sadece Uroboros olarak bilinen gizemli kıyamet günü projesi hakkında neler yapabileceğini öğrenmek için oraya gider. Chris'e yerel bir B.S.A.A. olan Sheva Alomar katılır. Chris ve Sheva virüs bulaşmış köylüler, mutasyona uğramış canavarlar ve Albert Wesker ile savaşırlar.

Resident Evil 5
Resident Evil 5
136,43
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil 6

2013 yılında PC için yayınlanan serinin 6.oyunu. Dünya çapında bir biyo-terörist saldırının ardındaki gücü araştırmak için Chris Redfield, Leon S. Kennedy, Jake Muller ve Ada Wong bir araya geliyor. Bu dört ana karakterin iç içe geçmiş hikayeleri etrafında gelişen olayları çözmeye çalışıyoruz. 

Resident Evil 6
Resident Evil 6
204,80
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil: Revelations

Resident Evil: Revelations ilk olarak 2012'de Nintendo 3DS için yayınlandı. Resident Evil 4 ve Resident Evil 5 arasındaki zaman diliminde geçen oyun, dünya okyanuslarına virüs bulaştıran bir biyoterör örgütünü durdurmaya çalışan Jill Valentine ve Chris Redfield'ın hikayesini anlatıyor. Oyuncular bölüm bölüm hazırlanmış görevleri tamamlamak için bulmacaları çözüyor ve canavarlarla savaşıyor.

Resident Evil Revelations
Resident Evil Revelations
188,33
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil: Revelations 2

Resident Evil 5 ve Resident Evil 6 arasındaki zaman diliminde geçen oyunda, Barry Burton'ın kızı Moira Burton da dahil olmak üzere Claire ve iş arkadaşlarının, TerraSave’in merkezindeki bir partiden kaçırılıp, ıssız bir adaya götürülmesi ile başlayan olayları anlatıyor.

Resident Evil Revelations 2
Resident Evil Revelations 2
138,79
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil 7

2017 yılında konsollarla aynı anda PC için yayınlanan oyunda kaybolan karısını bulmaya çalışan Ethan Winters’ın hastalıklı bir ailenin yaşadığı çiftlikte ipuçlarını ararken yaşadıklarını anlatıyor. Resident Evil 7 seri de birinci şahıs görünümü kullanılan ilk oyun olarak göze çarpıyor. Resident Evil 6’da aksiyon yüklü bir oyun sunan Capcom, Resident Evil 7 ile özüne dönüş yapıyor. Hayatta kalma ve korku öğelerini merkeze alan oyun, bulmacaları çözme, sırları keşfetme ve mümkün olduğunca düşmanlardan kaçınma şeklinde ilerliyor. Bu şekilde hem serinin fanatiklerini mutlu ederken, genç oyuncular için de farklı bir deneyim sunuyor. 

Resident Evil 7 Biohazard
Resident Evil 7 Biohazard
218,47
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil VILLAGE

Resident Evil 7 ile seride yeni bir yön ve soluk yakalayan Capcom, Resident Evil Village (8) ile aynı yönde ilerlemeye devam ediyor. Resident Evil 7’de yaşanan olayların üstünden bir kaç yıl geçmiştir. Karısı Mia ile yaşayan Ethan Winters’ın Chris Redfield tarafından Avrupa’da gizemli bir köye kaçırılması ile olaylar başlar. Resident Evil 7’de olduğu gibi, Resident Evil Village de birinci şahıs bakış açısını kullanıyor. Oyunculara keşfedilmeyi bekleyen bir köyde sunuyor. Ayrıca envanter sistemi olarak Resident Evil 4’ten alışık olduğumuz evrak çantası kullanılıyor.

Diğer bir benzerlik ise Duke isimli bir silah tüccarından silah ve eşya satın alınabilmesi. Resident Evil Village tek kişilik modun yanı sıra altı oyunculu multiplayer modu olarak Resident Evil RE: Verse'i içeriyor. Resident Evil 8 sistem gereksinimlerine göz atarsak, i5 işlemci, 8gb Ram, 4gb ekran kartının yeterli olacağını görüyoruz.

Resident Evil Village
Resident Evil Village
546,65
den başlayan fiyatlarla