Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
PUBG Mobile Rütbeler ve Puanları

PUBG Mobile Rütbeler ve Puanları

PUBG Mobile’da en üst rütbeye bir an önce ulaşabilmen için rütbe sisteminin ayrıntılarına hakim olmanda fayda var. Bunun için bilmen gereken her şeyi PUBG Rütbe Sıralaması yazımızda bir araya getirdik.

PUBG Mobile rütbe sistemi temelde sekiz farklı kademeden oluşuyor. Rütbe sistemi rekabet ortamını arttırmayı ve böylece oyunu daha keyifli hale getirmeyi hedefliyor. Rank seviyeniz yani rütbeniz ne kadar artarsa karşısınıza çıkan rakiplerin zorluğu da o ölçüde artıyor. Rankinizi arttırmak için mümkün olduğunda fazla oyunu kazanmalı ve iyi bir performans sergilemelisiniz.

Her oyunun sonunda performansa göre aldığınız kademe puanları rütbe sistemindeki yerinizi belirler. Bu puanlarla büyük ödüller kazanabilmeniz de cabası.  Oyundaki rekabeti ve gelişim hissini hep dinamik tutan bu sistemin bütün kademelerini detaylıca inceleyelim.

PUBG Mobile
PUBG Mobile
Ücretsiz

PUBG Mobile Rütbe Puanları ve Sıralaması

  • Bronz: 1200-1699
  • Gümüş: 1700-2199
  • Altın: 2200-2699
  • Platin: 2700-3199
  • Elmas: 3200-3699
  • Taç: 3700-4100
  • As: Fatih rütbesinden sonraki ilk 500 oyuncu (her gün 00:00 sıralamalar yenileniyor)
  • Fatih: Sunucudaki ilk 500 oyuncu (her gün 00:00 sıralamalar yenileniyor)

Bronz 1200-1699

Bronz rütbe, ilk maçlarınızı tamamladıktan sonra girebildiğiniz başlangıç rütbesidir. Bronz V ve Bronz I arası beş farklı kademesi vardır. Bronz rütbesindeki oyunlarda bot miktarı fazladır, bunun nedeni yeni başlayan oyunculara oyunu öğretmek ve sevdirmek olarak düşünülebilir. Eğer Bronz rütbesindeyseniz oyunu yavaş yavaş öğrenmeye ve mekanikleri kavramaya çalışın.

Gümüş 1700-2199

Bronz I’den yükselen oyuncular Gümüş V seviyesine geçerler. Bronz rütbesine benzer olarak Gümüş rütbesi V ve I arası beş kademeden oluşur. Gümüş rankte hala botlar olsa da Bronz rütbesine göre daha azdır. Burada sahadaki zayıf ve güçlü yönlerinizi ve silahlarınızı tanımayı deneyebilirsiniz.

Altın 2200-2699

Gümüş I’den yükselen oyuncular Altın V rütbesine geçerler. Altın V ve Altın I arası beş farklı kademe buşunur. Altın rütbesine ulaşmış oyuncular artık deneyim ve bilgi sahibidir. Bot sayısı yok denecek kadar azdır ve gerçek oyuncularla karşı karşıya gelmeye başlarsınız. Artık gerçek rakiplerle nasıl mücadele edileceğini öğrenme, silah seslerini ve konumları dinleyerek strateji belirleme zamanınız gelmiştir.

Platin 2700-3199

Altın I’den yükselen oyuncular Platin V’den rütbeye giriş yaparlar. Platin de V ve I arası beş farklı kademeye sahiptir. Bu aşamada kendini en rahat hissettiğin bir kaç silahta kendini iyice geliştirmen ve o silahlarla hızlıca puan kasman gerekir.

Elmas 3200-3699

Platin I’den sonra Elmas V’den giriş yapılan rütbenin Elmas I’ya kadar beş farklı kademesi bulunur. Bu rütbedeki oyun seviyesi önceki rütbelere kıyasla daha iyidir. Artık belli başlı yeteneklerde özelleşmiş ve gelişmiş olmanı gerekir, karşınıza çıkacak rakipleriniz de aynı şekilde. Bu seviyede artık el bombası, sis bombası gibi silah dışı oyun mekanikleri sıklıkla kullanılmaya başlar.

Taç 3700-4199

Elmas I’den sonra Taç V’den giriş yapılan rütbenin Taç I’ye kadar beş farklı kademesi bulunur. Bu kademede rekabet üst düzeydedir. Oyuncuları öldürmek giderek zorlaşır ve puan kasma seviyeniz azalır. Bu rütbede en önemli olan şey sabır ve kararlılıktır. İlerlemeniz yavaşlamış olsa da As rütbesine ulaşmak için çabalamayı bırakmayın.

As

Taç I’den yükselirseniz As rütbesine ulaşırsınız. Bu rütbede diğer rütbelerde olduğu gibi beş kademe bulunmaz. Bu rütbede karşınıza çıkan rakiplerinizin beklenmedik yetenekleri olabilir, çok dikkatli olmakta fayda var.

Fatih

Fatih rütbesi, PUBG’nin en üst rütbesidir. Her bölgenin en iyi 500 oyuncusu fatih rozeti almaya hak kazanır. Bu liste her gece 12’de güncellenir ve her gün fatihler yeniden belirlenir. PUBG’de farklı modların farklı rankleri bulunur. Bu nedenle bir modda fatih olmakta zorlanıyorsanız şansınızı diğer modlarda deneyebilirsiniz.