Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG mi Fortnite mı?

PUBG mi Fortnite mı?

Konu, Battle Royale olduğu zaman akıllara hemen gelen iki oyun bulunuyor PUBG ve Fortnite. Peki, hangi oyun daha iyidir ve hangisi tercih edilmelidir? PUBG mi Fortnite mı?

Şanlısınız ki bu konuda kolaylıkla karar verebileceksiniz. Bunun sebebi ise iki oyunun da farklı kitlelere hitap ediyor olması. Fortnite, oldukça renkli ve eğlenceli bir deneyim sunarken; PUBG tarafında işler daha askeri ve ciddi bir hal alabiliyor. Peki, sizce PUBG mi Fortnite mı?

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

Oyuncu Sayısı

PC oyunları söz konusu olduğunda, kalabalığı takip etmekten kaçınmalısınız. Fortnite ve PUBG gibi en kaliteli çok oyunculu oyunların lobilerinin milyonlarca oyuncu ile dolu olması işe yarasa da, bu oyunlar o kadar büyüktür ki her zaman bir lobi bulabilirsiniz zaten. Bir süredir Epic Games'in Battle Royale çabası, PUBG oyunundan daha büyük bir deneyim sunuyordu; Fortnite ve PUBG, oyuncu sayısı söz konusu olduğunda savaşı birlikte kazandı. Fortnite oyununun oyuncu sayısı, şirketin rakamlarını en son açıkladığı zaman en az 250 milyondu. Bu arada, PUBG oyununun satış rakamları da ona yetişmek için mücadele etti. Yine de iki oyun da çok uzun seneler boyunca oyuncu sayısı konusunda sıkıntı çekmeyecektir diye düşünüyoruz.

pubg mi fortnite mı

Harita Boyutu

Fortnite ve PUBG oyunlarının deneyimlerini birbirinden ayıran en büyük etkenlerden biri de haritalarındaki farklılık. PUBG oyununda kendinizi 4-5 konumdan birine düşerken bulacaksınız; en büyük haritalar, her ikisi de yakın zamanda güncellenen ve yenilenen 8x8km boyutundaki Miramar ve Erangel'dir. Miramar, Sezon 5 sırasında elden geçirilmiştir. Karşılaştırıldığında, Fortnite oyununun Bölüm 2 dönemine ait olan haritası, PUBG tarafındaki birçok haritadan daha küçük. Yine de bu oyunun tek haritası, her sezon güncelleniyor ve sezonların içerisinde de bazı yeni mekaniklerle yenilenebiliyor. Yani, 1'den fazla büyük harita istiyorsanız, PUBG tarafına yönelebilirsiniz. Az ama öz bir harita arıyorsanız da Fortnite sizi bekliyor.

fornite mı pubg mi

Silahlar ve Eşyalar

PUBG mi Fortnite mı savaşında silahlar önemli bir faktördür İki oyun bu açıdan çok farklıdır. Esasen, erişilebilirlik ve karmaşıklık arasında seçim yapıyorsunuz diyebiliriz. PUBG oyununda çok çeşitli silahlar ve eşyalar var; kozmetikler ise PUBG kasalarında mevcut. Bu oyunda, Fortnite oyunundan çok daha fazla silah ve eşya var, bu nedenle daha önce askeri oyunları oynamamış olan oyuncular için işler karmaşıklaşabilir. Ayrıca, en iyi silahları elde edebilmek de pek kolay değil Gürültülü bir helikopter tarafından düşürülen bir sandığa koşma veya Sosnovka Askeri Üssü gibi tehlikeli bölgelere seyahat etme riskiniz var.

fortnite silahlar

Bu arada Fortnite oyununun silahları çok farklı ve PUBG tarafının silahlarına göre çok daha erişilebilir. İlk olarak, renkle gösterilen nadirlik sistemi sayesinde yeni yağmalanan silahınızın iyi olup olmadığını hemen anlarsınız. Ayrıca, Epic Games'in oyunu taze ve nispeten dengeli tutmak için düzenli olarak eşyaları tanıttığı PUBG yapıtına göre çok daha az silah ve eşya var. Hangi modların donatılacağı veya hangi cephane türünün en iyisi olduğu konusunda endişelenmenize bile gerek yok Her silah sınıfı için bir cephane türü vardır. Fortnite, PUBG oyunundan çok daha erişilebilir, bu nedenle silahlar konusunda yeniyseniz, Epic Games'in oyunu ilk denemeniz gereken yapıt olabilir. Bu kolay olduğu anlamına gelmez, ancak başlangıçta silahları kavramak kesinlikle daha az zaman alacaktır.

Görsellik

Fortnite oyununun diğer Battle Royale rakibinden çok daha iyi görünen bir oyun olduğu söylenebilir. PUBG oyununu çalıştırmanın, Fortnite oyunundan daha zor bir durum olduğunu göreceğiniz için performansta da daha iyi bir puan alıyor. Tabii ki, PUBG oyununun geliştirici ekibi çok daha küçük bir takım ve Epic Games'in elindeki mali yük olmadan da iki oyunun aynı seviyede olmasını beklemek mümkün değil.

fornite oyun

PUBG açıkça cesur, militarist bir estetiğe sahip, ancak Fortnite, Team Fortress 2 veya Overwatch'a benzeyen çok daha hafif, Pixar tarzı çizgi film stilini tercih ediyor. Ancak bunun oyun açısından dezavantajları olabilir. Dünyanın geri kalanına karşı bu kadar parlak bir şekilde öne çıktığınızda, fark edilmeniz çok daha kolay olur. Öte yandan, PUBG'de Erangel'in grileri, kahverengileri ve koyu yeşilleri ile uyum sağlamak daha kolaydır.