Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Sword Art Online: Lost Song
8,00
den başlayan fiyatlarla
Forza Horizon 4
46,00
den başlayan fiyatlarla
Little Nightmares II
119,20
den başlayan fiyatlarla
Platform Temelli Bulmaca Oyunları

Platform Temelli Bulmaca Oyunları

Bulmaca oyunlarında oyuncuların beynini en iyi şekilde kullanabilmesi adına birçok farklı sistem ve mekanik bulunabilir. Bazen de bunlardan bazıları platform temellidir. Yani, karakterlerimizin hareketleri ve bölüm tasarımları ile oyunun içerisindeki bulmaca ögesi güçlendirilir.

Bu tip oyunlar da genellikle platform-bulmaca türü altında toplanır. Sizi bazen saatlerce uğraştıran bazen de dakilalar içinde çözebileceğiniz bulmacalar ile buluşturan oyunları da bu koleksiyonumuzda sizler için topladık. Dilerseniz bu tip oyunlardan hemen bahsetmeye başlayalım.

Portal 2

Valve, orijinal Portal oyununu piyasaya sürerek, sadece platform-bulmaca değil, genel anlamda tüm platform ve bulmaca oyunları için bir standart getirmişti. Temel oynanışı, hikayesi, karakterleri ve çok daha fazlası ile dikkatleri üzerine toplayan bu oyun, Portal 2 oyunu ile deneyimi de bir üst seviyeye çıkartmayı başarmıştı. Türünün en iyilerinden olan Portal ve Portal 2 oyunlarını henüz denemediyseniz, mutlaka ama mutlaka kendilerini oynamanızı öneriyoruz.

Portal 2 co op platform oyunu

Portal 2
Portal 2
3,70
den başlayan fiyatlarla

It Takes Two

Portal ve Portal 2 oyunları biraz eski ve sizler de yeni bir video oyununu deneyimlemek istiyor olabilirsiniz. Bu durumda da It Takes Two oyununa yönelmenizi önereceğiz. Tamamen eşli oyunculu bir şekilde oynanabilen It Takes Two, bulmaca ile platform türünü en iyi şekilde birleştiriyor. Hatta, bu oyun için daha şimdiden 2021 senesinin en iyi yapıtlarından biri bile diyebiliriz. Bu arada, oyunu satın aldığınız zaman bir de Friend’s Pass sahibi olacaksınız. Friend’s Pass sayesinde aynı oyunun tam sürümünü bir arkadaşınıza hediye edebiliyorsunuz ve olması gerektiği gibi oyunu birlikte oynayabiliyorsunuz.

it takes two co-op platform oyunu

It Takes Two
It Takes Two
209,99
den başlayan fiyatlarla

Trine Ultimate Collection

Trine Enchanted Edition, Trine 2 Complete Story, Trine 3 The Artifacts of Power, oyunculara en iyi bulmaca-platform deneyimlerinden bir tanesini sunuyor. İki boyutlu, bazen de iki buçuk boyutlu bir yapı sunan bu seri, fantastik bir evrende, aynı şekilde fantastik bir hikayeyi anlatıyor. Hatta serinin son oyunu, oyuncular tarafından ciddi anlamda sevilmişti ve basın mensupları da 10 üzerinden 8 ve 9 gibi yüksek puanlarla bu oyunu derecelendirmişti.

Trine platform bulmaca oyunu

Trine 2: Complete Story
2,50
den başlayan fiyatlarla
Trine Enchanted Edition
6,00
den başlayan fiyatlarla
Trine 3: The Artifacts of Power
8,50
den başlayan fiyatlarla

LIMBO

Playdead ekibinin ilk video oyunu olan LIMBO, kız kardeşinin kaderinden endişeli bir oğlanın LIMBO'ya girmesini konu alıyor ve oyunculara etkili bir deneyim sunuyor. Hikayenin açık uçlu olduğu bu oyunda birbirinden güzel bölümler, yaşatılan anlar ve çok daha fazlası bulunuyor. Bulmaca-platform türünü de en iyi şekilde oyunculara sunan LIMBO, maceranın tam olarak sonu da değil.

Limbo platform bulmaca oyunu

LIMBO
LIMBO
4,50
den başlayan fiyatlarla

INSIDE

Playdead, LIMBO ardından oyuncuların karşısına bu sefer de INSIDE oyunu ile çıkıyor. Terk edilmiş ve yalnız bir çocuk kendini karanlık bir projenin merkezine çekilmiş bir halde buluyor. İlk oyunla arasında pek bir bağ bulundurmayan INSIDE, yine de LIMBO gibi benzersiz ve etkileyici bir deneyim sunmayı başarıyor. İki boyutlu bulmaca-platform oyunları için adeta bir şaheser olan INSIDE, LIMBO ile birlikte mutlaka oynanması gereken video oyunlarından bir tanesidir.

INSIDE
INSIDE
7,75
den başlayan fiyatlarla

inside bulmaca oyunu indie